"Jezioro łabędzie" w wykonaniu 5 sympatycznych tatusiów z woj. kujawsko-pomorskiego jest już hitem w sieci!

"Jezioro łabędzie" w wykonaniu 5 sympatycznych tatusiów z woj. kujawsko-pomorskiego jest już hitem w sieci!

Z czym kojarzy Wam się "Jezioro łabędzie"? Zapewne większość odpowie, że to jeden z najsłynniejszych klasycznych baletów skomponowany przez Piotra Czajkowskiego. Któż nie zna charakterystycznego tańca łabędzi wykonujących z gracją te same taneczne kroki na wielkiej scenie?

Kamila Mrozek
4.02.2019, 16:11

Chcecie zobaczyć "Jezioro łabędzie” w bardzo radosnej, nowoczesnej wersji? Koniecznie obejrzyjcie ów taniec w wykonaniu tatusiów z Ostrowitego w województwie kujawsko-pomorskim!

Kim są mężczyźni w tiulowych spódniczkach, obcisłych getrach i białych koszulkach z radością pląsający w rytmie muzyki klasycznej? To kreatywni ojcowie dzieciaków uczących się w jednej z podstawówek w Ostrowitem nieopodal Golubia Dobrzynia. Czy z tymi panami na pewno wszystko w porządku? Co sprawiło, że przywdziali damskie ciuszki i dali się ponieść tanecznej zabawie na oczach całej szkoły? Przeczytajcie nasz artykuł, a już wkrótce wszystko stanie się jasne!

Balet "Jezioro łabędzie" to jedno z najbardziej wzruszających widowisk na świecie. Gracja czterech tancerek synchronicznie pląsających w takt pełnej emocji muzyki Czajkowskiego robi ogromne wrażenie na widzach. Okazuje się jednak, że męskie wersje tego baletu też zapadają w pamięć...

Oto tatusiowie uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Jędryczki w Ostrowitem. Panowie z wdziękiem i ogromnym dystansem do siebie zaprezentowali własną wersję baletu "Jezioro łabędzie".

© Facebook/Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Jędryczki

Występ pięciu tatusiów uświetnił 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

© Facebook/Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Jędryczki

Piotr Lenczewski, Tomasz Wituslki, Krzysztof Bender, Dariusz Schmidt i Dariusz Paradowski - oto bohaterowie tej niecodziennej wersji "Jeziora łabędziego".

© Facebook/Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Jędryczki

Prawda, że do zaprezentowania takiej choreografii musieli wykazać się niezwykłą odwagą i kreatywnością?

© Facebook/Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Jędryczki

Filmik z niecodziennym występem tatusiów został udostępniony na fanpage'u Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Jędryczki w Ostrowitem już jakiś czas temu, ale dopiero teraz docenili go użytkownicy Facebooka.

© Facebook/Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Jędryczki

Jak wygląda grupka dorosłych facetów w białych rajtuzkach? Balet Czajkowskiego w ich wykonaniu wzbudza zachwyt setek internautów, zresztą zobaczcie sami i oceńcie ich pełen zaangażowania występ, który ma 1,6 mln wyświetleń!

Internauci nie kryją zachwytu występem tatusiów z Ostrowitego. Oto niektóre z komentarzy pod filmikiem udostępnionym przez szkołę im. Tadeusza Jędryczki w Ostrowitem:

Brawo za wykonanie, za odwagę, dzieci powinny być dumne, że mają takich tatusiów!

Brawo Panowie!!! Gratulacje i podziw za dystans i odwagę. W tych rajtuzkach, robiąc taki show, jesteście mega męscy. Tatusiowie bierzcie przykład, że to nie wstyd!!!

Mega, mega odważnie, podziwiam i chylę czoła, wielki szacun za luz i podejście, nie każdy by się odważył. Brawo tatusiowie!

Wspaniali Tatusiowie, dzieci mają wiele powodów do dumy i radości. Cudownie się Panowie bawią, dziękuję za chwilę szczerego śmiechu i podziwu!

Najważniejsze to mieć dystans do siebie. Po tym poznać ludzi, którzy znają swoją wartość i nie boją się wystąpić w słusznej sprawie.

Okazuje się, że w sieci nie brakuje podobnych, męskich wersji baletu "Jezioro łabędzie". Ciekawe, czy tatusiowie z Ostrowitego inspirowali się np. tym filmikiem?

Jak widać na zamieszczonych w sieci przykładach - taniec w tiulowych spódniczkach, trzymanie się za ręczki i synchroniczny sceniczny ruch w jedną stronę wymaga od mężczyzn wiele poświęcenia... Tym bardziej jesteśmy pod wrażeniem brawurowego występu tatusiów z Ostrowitego!

Drogie Panie, jak Wam się podoba "Jezioro łabędzie" w wykonaniu panów? Który z występów pokazanych powyżej zrobił na Was największe wrażenie? A może marzycie o podobnej atrakcji na tegoroczny Dzień Kobiet?

Co sądzicie o podobnych występach rodziców na terenie szkoły? Zrobilibyście coś podobnego dla swoich pociech i by okazać poparcie dla akcji takiej jak WOŚP?