Kobieta pokazuje jak odnowić pomarszczone buty. Ludzie próbują i wrzucają zdjęcia przed/po.

Kobieta pokazuje jak odnowić pomarszczone buty. Ludzie próbują i wrzucają zdjęcia przed/po.

Z czym kojarzy Wam się przeglądanie profili społecznościowych? Pewnie większość odpowie, że z rozrywką, odstresowaniem się, nawiązywaniem kontaktu ze znajomymi, czy całkiem nowymi, a ciekawymi ludźmi.

Okazuje się, że czasem w sieci można znaleźć też rozwiązania problemów, które dotyczą życia codziennego. Lubicie nosić sportowe buty? To pewnie nieraz zauważyliście, że tego typu obuwie szybko dostaje zagnieceń, fałdek, staje się przykurzone i wygląda na bardzo zniszczone. Czy jest na to jakaś rada?

Kamila Mrozek
28.06.2019, 00:48

Mamy dobrą wiadomość dla fanów tenisówek, trampek, sneakersów, vansów, adidasów i innych sportowych butów tego typu! Pewna koneserka wygodnego obuwia, a zwłaszcza tenisówek pokazała na Twitterze genialny trik, jak usunąć zagniecenia z takich butów. Ludzie poszli w ślad za jej wskazówkami i są zachwyceni!

Shantel z Bexleyheath w Wlk. Brytanii jako dziecko narzekała na małą ilość obuwia. "Było to dla mnie trudne ponieważ kocham buty, ale nigdy nie udało mi się zdobyć tak wielu, jak chciałam. Obiecałam sobie, że kiedy będę starsza i miała swoje pieniądze, kupię sobie więcej butów i pomogę innym" - zdradziła dziewczyna.

"Pomogę tym, którzy chcieliby zdobyć więcej butów, dzieląc się z nimi kodami rabatowymi lub mówiąc innym ludziom o wyprzedażach obuwia" - wyjaśniła Shantel. Ale nie z tego powodu kobieta zakochana w butach stała się popularna na Twitterze i Youtubie. Furorę robią jej rady, jak zadbać o zniszczone sportowe obuwie...

"Jeśli chodzi o buty, które szczególnie lubię i które sporo kosztowały, to wiem, że trzeba poświęcić im trochę czasu, zaopiekować się nimi, aby mogły służyć mi dłużej" - mówi Shantel, która postanowiła pokazać swoim fanom, że jej metody dbania o obuwie są naprawdę sprawdzone!

Narzekacie czasem na wygląd swoich pomarszczonych butów? Zamiast marudzić i wyrzucać je do śmietnika, poznajcie wskazówki Shantel.

© boredpanda.com

Do renowacji obuwia przydatne Wam będą: stare skarpetki, gazeta, bibułka, mały ręcznik, żelazko i trochę gorącej wody.

© boredpanda.com

Krok 1: Wypchaj but skarpetkami /starymi ubraniami lub bibułką aż do momentu, w którym nie będziesz już widział fałdek i zagnieceń, a gdy naciśniesz na wierzch buta, nie będzie się poruszał.

Krok 2: Zwilż mały ręcznik lub ściereczkę gorącą wodą, a następnie wyciśnij z niej wodę, aby była tylko wilgotna.

Krok 3: Połóż ręcznik lub ściereczkę na zagnieceniu buta.

Krok 4: Uprasuj but przykryty ręcznikiem lub ściereczką, ale pamiętaj, trzeba robić to bardzo ostrożnie, aby nie spalić obuwia! W zależności od tego, jak duże jest zagniecenie, potrzeba więcej czasu na prasowanie buta przez ściereczkę!

"Mam nadzieję, że mój sposób zadziała i u Was. Wyślijcie mi proszę Wasze buty przed i po takiej renowacji" - poprosiła internautów dziewczyna.

© boredpanda.com

Fani postanowili wypróbować ten dość orginalny sposób odnawiania starych sportowych butów.

Na Twitterze Shantel można znaleźć sporo zdjęć pokazujących, że metoda usuwania zagnieceń jest bardzo skuteczna.

Wiele osób wyraża się entuzjastycznie o pomyśle Shantel i dziękuje jej, że przyczyniła się do uratowania czyichś "ukochanych" sportowych butów.

Nam pomysły dziewczyny wydały się dość ryzykowne, ale jesteśmy pod wrażeniem efektów, jakie widać na fotkach osób, które poszły w ślady Shantel!

Niezależnie od fasonu, koloru i stanu "przed", sportowe buty po renowacji żelazkiem wyglądają świeżo i niemal jak "nówki" :)

Czy Wy też dostrzegacie t, że sportowe buty strasznie szybko dostają zagnieceń? Irytują Was one, czy uważacie je za naturalny efekt używanego często, ulubionego obuwia?

Chcielibyście długo cieszyć się gładkimi sneakersami? To może odważycie się wypróbować sposobu na ich renowację według Shantel?

Jak Wam się podoba pomysł tej dziewczyny?

Zdarza Wam się korzystać z podobnych rad, którymi dzielą się internauci na swoich profilach społecznościowych?