Kochają się pomimo jego choroby. Miłością chwalą się w sieci.

Kochają się pomimo jego choroby. Miłością chwalą się w sieci.

Są młodzi, pełni życia, świetnie się rozumieją i stanowią bardzo udaną, kochającą się parę narzeczonych. Ponieważ on jest niepełnosprawny, a ona piękna i zdrowa, wiele osób wytyka ich palcami, zastanawiając się, dlaczego w ogóle są razem. Poznajcie historię romantycznej miłości tych dwojga na przekór nieuleczalnej chorobie i krzywdzącym uwagom ze strony otoczenia. Tych dwoje młodych ludzi pokazuje, że prawdziwe uczucie nie zna granic i wykracza poza schematy związków, jakie znamy z własnego doświadczenia.

Shane Burcaw ma 26 lat i pochodzi z Pensylwanii. Choć stara się być zawsze uśmiechniętym, pozytywnie nastawionym do życia facetem, od małego walczyć musi z nieuleczalną chorobą - rdzeniowym zanikiem mięśni. Przez to genetyczne schorzenie Shane od 2 roku życia porusza się na wózku inwalidzkim, a jego ciało stało się bardzo zdeformowane, uniemożliwiając mu praktyczne samodzielną egzystencję.

Nowy sens życiu tego młodego mężczyzny nadał związek z piękną blondynką Hanną Aylward. Niepełnosprawny chłopak, którego zobaczyła w Internecie zaintrygował ją na tyle, ze postanowiła do niego napisać. Wkrótce na przekór chorobie i ku zaskoczeniu ich samych połączyło ich gorące uczucie. Poznajcie narzeczonych - Shane'a i Hannę.

Kamila Mrozek
12.01.2019, 18:34

Rdzeniowy zanik mięśni stopniowo odbiera Shane'owi siły fizyczne i oszpeca jego biedne, zdeformowane przez lata ciało. Ale ten dzielny chłopak pokazuje, że nawet z taką chorobą można spełniać swoje marzenia, kochać i być w związku z najdroższą sercu kobietą.

Na Instagramie Shane'a można zobaczyć kilka zdjęć z jego dzieciństwa. Początkowo wyglądał jak przeciętny, urwisowaty chłopiec. Niestety rdzeniowy zanik mięśni uczynił w jego organizmie ogromne spustoszenie i chłopak musiał przyzwyczaić się do myśli, że kiedyś choroba całkiem go pokona...

© Instagram/shaneburcaw

Dziś 26-letni Shane potrafi z humorem opowiadać o swojej chorobie. Jest znanym blogerem, dziennikarzem oraz mówcą motywacyjnym, który napisał bestsellerową książkę pt. "Śmieję sie ze swojego koszmaru".

© Instagram/shaneburcaw

Shane nigdy nie użalał się nad sobą i nie oczekiwał współczucia, ani litości, ale przyznaje, że jego życie diametralnie się zmieniło, odkąd poznał Hannę.

© Instagram/shaneburcaw

Dziewczyna przyznała, że obserwowała Shane'a w mediach społecznościowych podziwiała go i od razu "wpadł w jej oko". Wkrótce tych dwoje połączyło niezwykłe uczucie.

© Instagram/shaneburcaw

Hanna pochodzi z Minnesoty, zaś Shane z Pensylwanii, więc znajomość utrudniała im także odległość. Jednak w zeszłym roku Shane przeprowadził się do mieszkania narzeczonej i spędzają razem mnóstwo czasu, wspólnie podróżując.

© Instagram/shaneburcaw

Para nie wstydzi się swojego uczucia, co więcej pragną dzielić się szczęściem z innymi i przełamywać schematy na temat trybu życia osób niepełnosprawnych.

© Instagram/shaneburcaw

"Kiedy razem z Hanną jesteśmy w miejscach publicznych nieznajomi od razu zakładają, że jesteśmy rodzeństwem, że ona jest moją wynajętą opiekunką albo jeszcze gorzej - moją mamą" - zdradził Shane w jednym z wywiadów.

© Instagram/shaneburcaw

Jego zdaniem osoby niepełnosprawne rani wiele krzywdzących "stygmatów", a jednym z najbardziej rozpowszechnionych przekonań jest to, że osoby z niepełnosprawnością są niezdolne do romantycznej miłości i życia w prawdziwym związku.

© Instagram/shaneburcaw

Niektórzy widząc Hannę z Shane'm dziwią się, że taka piękna i zdrowa kobieta zdecydowała się na związek z ułomnym fizycznie facetem. Piszą w sieci, że związek tych dwojga jest "nienormalny i wręcz obrzydliwy".

© Instagram/shaneburcaw

Ale narzeczeni nauczyli się nie przejmować takimi przykrymi komentarzami i z dumą relacjonują, jak ich uczucie rozkwita.

© Instagram/shaneburcaw

Oczywiście nieuleczalna choroba Shane'a często daje o sobie znać ze wzmożoną siłą, więc codzienność tej pary jest daleka od sielankowego romansu młodych ludzi. Na szczęście chłopak zawsze może liczyć na swoją Hannę, która się nim opiekuje, akceptuje to, jaki jest.

© Instagram/shaneburcaw

"Czy ona jest twoją pielęgniarką? A może to twoja siostra? Drogi przyjacielu, czy to osoba, która się tobą opiekuje?" - takie pytania najczęściej słyszy Shane, kiedy ludzie widzą go z Hanną. Na szczęście oboje podchodzą do nich z dystansem i otwarcie mówią o swojej bliskiej relacji.

© Instagram/shaneburcaw

Aby przekonać innych, że są otwarci na nowe znajomości i nie boją się kłopotliwych pytań, Shane i Hanna prowadzą kanał na Youtubie, gdzie odpowiadają internautom z wielu zakątków świata.

Zastanawiacie się, jak tych dwoje zakochanych spędza wspólnie czas? Można podziwiać ich zdjęcia z romantycznej wycieczki do Paryża.

© Instagram/shaneburcaw

Albo podglądać ich zmysłowe pocałunki nad brzegiem oceanu...

© Instagram/shaneburcaw

Czy też odglądać owiane wiosennym wiaterkiem leciutkie całuski na zielonej trawie...

© Instagram/shaneburcaw

Narzeczeni lubią też wspólne kąpiele w basenie...

© Instagram/shaneburcaw

Nawet zimowe chłody są im niestraszne i uśmiechnięci pozują do zdjęcia na śniegu.

© Instagram/shaneburcaw

Nawet wspólne śniadanie to dla nich prawdziwe święto, szansa na okazywanie sobie uczucia i empatyczną wymianę myśli.

© Instagram/shaneburcaw

Nadal trudno Wam uwierzyć, jak to możliwe, że tych dwoje stało się parą? To obejrzyjcie sobie np. poniższy filmik.

Shane przyznaje, że związek z Hanną daje mu ogromną motywację do życia i chęć pokazania innym, jak wartościowym, uczuciowym jest facetem.

© Instagram/shaneburcaw

Co sądzicie o niezwykłym uczuciu łączącym tą parę? Czy w obliczu nieuleczalnej choroby oraz wrogiego nastawienia otoczenia Shane i Hanna mają szansę, by dalej być razem i cieszyć się z każdej wspólnej chwili?