Kościół zaleca odmawianie nowej modlitwy. Dzięki niej mamy pokonać pandemię!

Kościół zaleca odmawianie nowej modlitwy. Dzięki niej mamy pokonać pandemię!

Polacy podejmują wiele działań, aby jednoczyć się w walce z epidemią koronawirusa. Jednym ze znanym od wieków sposobów ratowania się od ekstremalnego zagrożenia jest proszenie o wstawiennictwo Boga i świętych.

Kamila Mrozek
15.03.2020, 09:18

W odpowiedzi na aktualną sytuację powstała specjalna modlitwa błagalna o ustąpienie koronawirusa. Kościół zaleca odmawiać ją po każdej mszy świętej. Czy dzięki niej uda nam się pokonać rosnące z każdą godziną zagrożenie wirusem z Wuhan?

W obliczu zagrożenia pandemią większość z nas zastanawia się, jakie kroki podjąć, by zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Można zauważyć, że coraz więcej wspólnot parafialnych, zakonów i osób świeckich organizuje modlitewne skupienia, które mają wesprzeć służby medyczne, dać otuchę zarażonym i oddalić groźbę epidemii koronawirusa.

Ze względu na narastające zagrożenie groźnym koronawirusem, widoczny na zdjęciu biskup Roman Pindel z diecezji bielsko-żywieckiej zachęca wszystkich do odmawiania specjalnej modlitwy błagalnej.

Kiedy mamy do czynienia z zagrożeniem, często zwracamy się o pomoc do siły wyższej. Dlatego propozycja polskiego biskupa wydaje się bardzo ciekawa. Znamy treść nowej modlitwy.

Uzupełnieniem modlitwy błagalnej są słowa znanej pieśni, tzw. suplikacji proszącej:

Święty mocny! Święty nieśmiertelny! Zmiłuj się nad nami Od powietrza, głodu, ognia i wojny, wybaw nas Panie. Od nagłej i niespodziewanej śmierci, zachowaj nas Panie.

Jeśli ktoś lubi modlić się z wykorzystaniem mediów społecznościowych, warto zajrzeć na Facebooka, gdzie znajdziemy wiele wydarzeń o podobnej tematyce.

Z uwagi na stan zagrożenia nie mamy obecnie obowiązku uczestnictwa we mszach świętych, ale każdy może oglądać transmisje online, także te promowane za pośrednictwem Instagrama czy Facebooka.

"Kiedy prześledzimy historię cywilizacji europejskiej, to zawsze w sytuacji klęsk żywiołowych, wojen, epidemii to był czas wytężonej modlitwy. My też chcemy pójść tą drogą" - mówił ks. Adam Jaszcz.

Nowa modlitwa o ustąpienie koronawirusa jest starannie zredagowana, prosta w przekazie. Jej odmawianie może poprawić nasze samopoczucie psychiczne, dać nadzieję, że wspólnymi siłami pokonamy pandemię...

W mediach społecznościowych obok tzw. "fake newsów" pojawia się sporo istotnych treści publikowanych przez internautów. Zwracają uwagę, że epidemia koronawirusa ma też swoje "dobre" strony. Dzięki niej zmieniają się nasze priorytety, mamy okazję zrozumieć, jaką wartością jest zdrowie i życie u boku najbliższych...

Co sądzicie o nowym pomyśle walki z koronawirusem?

Będziecie się modlić o powstrzymanie pandemii?