Ksiądz Jechał Porsche Podczas Procesji. Auto Ciągnęły... Małe Dzieci!

Ksiądz Jechał Porsche Podczas Procesji. Auto Ciągnęły... Małe Dzieci!

O skandalach z udziałem duchownych ostatnimi czasy jest coraz głośniej. Pewien ksiądz pełniący posługę na Malcie, aby godnie uczestniczyć w procesji, postanowił… wziąć w niej udział z perspektywy luksusowego porsche. Autem nie kierował, a był ciągnięty przez orszak dzieci. Zobacz jak zareagowali wierni!

Julia Konieczna
17.11.2018, 14:35

Nietypowa sytuacja z udziałem duchownego miała miejsce na Malcie. Chodziło o powitanie nowego proboszcza w miejscowości Żebbug, na wyspie Gozo. Ceremonia przywitania była iście królewska. Zdjęcia opublikowane na oficjalnej stronie parafii pokazują, że zarówno witany ksiądz Ġwann Sultan, jak i jego wierni są szczęśliwi!

© FB / Zebbug Gozo Parish Page

Ksiądz Ġwann Sultan

© FB / Zebbug Gozo Parish Page

Malta jako państwo wyznaniowe

Dominującą religią na Malcie jest katolicyzm. Według sondażu, ponad 95% tamtejszego społeczeństwa deklaruje wiarę w Boga. Co więcej, artykuł 2 Konstytucji Malty stanowi, że religią tego kraju jest "rzymskokatolicka religia apostolska".

© FB / Zebbug Gozo Parish Page

Jak wyglądało zdarzenie?

Po uroczystej mszy, ksiądz wsiadł do luksusowego Porsche Boxstera. Stojąc w miejscu przeznaczonym dla pasażera, obok kierowcy, pozdrawiał wiernych. Później dzieci chwyciły za liny i zaczęły ciągnąć auto. Mali parafianie wyglądali na radosnych.

© FB / Zebbug Gozo Parish Page
© FB / Zebbug Gozo Parish Page
© FB / Zebbug Gozo Parish Page

Procesji nie przerwał nawet deszcz!

© FB / Zebbug Gozo Parish Page

Księdza chroniły parasole, a dzieci nadal musiały ciągnąć porsche!

Zobaczcie sami jak to wyglądało na żywo!

Co na to proboszcz?

Sprawa odbiła się szerokim echem w ogólnoświatowych mediach, czyniąc z niej skandal. Szum medialny sprawił, że nowy proboszcz Żebbugu wydał specjalne oświadczenie, w którym… nie twierdzi, że jego procesja porsche była nadużyciem, a ciągnięcie auta przez dzieci to tamtejsza tradycja!

Wiele krytycznych komentarzy jest nie na miejscu, a negatywne opinie wyrwano z kontekstu – mówi Ġwann Sultan, proboszcz Żebbugu

© FB / Zebbug Gozo Parish Page

Podobna afera wybuchła także w Polsce!

W Starej Wsi, miejscowości znajdującej się pod Pszczyną, tamtejszy proboszcz zafundował swoim parafianom dość nietypową formę procesji na Boże Ciało. Poruszał się czerwonym kabrioletem, w dłoniach trzymając monstrancję.

© pless.pl

Parafia mlekiem i miodem płynąca?

Co na to internauci?

Szkoda, że ksiądz proboszcz się wcześniej nie pochwalił, bo być może w ramach miłości do bliźniego udostępniłby auto na mój ślub

To nie monstrancja - to demonstracja pychy. A potem się dziwią, że ludzie od kościoła odchodzą

A co Wy sądzicie o księdzu w porsche, którego ciągnęły małe dzieci?

Uważacie że kultywowanie tego typu tradycji jest w porządku?