Ktoś doniósł na księdza pijącego piwo w pociągu. "Pisało to ludzkie zero bez twarzy, imienia i nazwiska"- odpowiada duchowny.

Ktoś doniósł na księdza pijącego piwo w pociągu. "Pisało to ludzkie zero bez twarzy, imienia i nazwiska"- odpowiada duchowny.

Podróż pociągiem czasem się dłuży i może przyjść nam ochota na zjedzenie czegoś, albo wypicie np. szklanki rześkiego piwa. Zgodnie z przepisami prawa alkohol w PKP można spożywać tylko w WARS-ie i to w kulturalny sposób.

Czy te zasady obowiązują wszystkich obywateli bez względu na wykonywaną profesję? Wydaje się, że tak, a jednak sprawa w praktyce nie jest tak oczywista. Jakbyście zareagowali, widząc w pociągu duchownego spożywającego alkohol?

Kamila Mrozek
11.02.2019, 12:58

W ostatnich dniach do bydgoskiej kurii trafił dość nietypowy donos od anonimowego podróżnika. Podobno ktoś widział w wagonie kolejowym księdza pijącego piwo. Wiadomość zawierała dodatek w postaci zrobionego z ukrycia zdjęcia. Widać na nim księdza Romana Kneblewskiego – kontrowersyjnego duszpasterza znanego między innymi z kanału internetowego "Tuba Cordis". Czy ksiądz przyznaje się do winy? Jak kleryk komentuje całe zdarzenie i tłumaczy się przed kurią? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym tekście.

Ksiądz Kneblewski żywo zareagował na anonimowe zarzuty, jakoby ktoś przyłapał go na piciu alkoholu w pociągu. Oto jego filmik z katechezą pt. "Czy jest coś złego w piciu napojów alkoholowych?"

W "Regulaminie przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez spółkę „PKP Intercity” S.A." wyraźnie jest napisane, że podawać i spożywać alkohol można wyłącznie w wagonach gastronomicznych. Czy ksiądz Kneblewski świadomie złamał ten przepis?

Zainteresowani postacią księdza Kneblewskiego mogą oglądać jego kanał na Youtubie oraz śledzić Facebookowy profil.

Duchowny niedawno opublikował post odnoszący się do wspomnianego incydentu w pociągu.

Witam, w załączeniu foto księdza. Roman Kneblewski, kontrowersyjny kapłan, na którego donosy już były nawet do papieża. W tej chwili modli się w I klasie PKP Intercity z brewiarza, ale z całą pewnością zionie jeszcze piwem ubrany w sutannę. Nie wygląda to właściwie względem głoszonych wartości - taką treść miał mieć donos na księdza Kneblewskiego.

Ksiądz śmieje się z oskarżenia i autora tych słów nazywa "zerem bez twarzy, imienia i nazwiska". Czy takie sformułowania przystoją kapłanowi, który deklaruje przecież miłość wobec każdego bliźniego???

Jak widać większość komentarzy na Facebooku przychylnie odnosi się do słów księdza.

Widać, że ksiądz ma wielu zwolenników, którzy nie dają wiary "prześmiewczym, lewackim mediom", jak ujął to sam ksiądz Kneblewski...

"Sam alkohol absolutnie nie jest złą rzeczą. Jest dla ludzi, żeby umiejętnie z niego korzystać. Największe autorytety moralne piły napoje alkoholowe. Sam Pan Jezus nie przemieniał wina w wodę, a wodę w wino" – tłumaczył ksiądz Kneblewski na swoim internetowym kanale.

Kierujący parafią Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy proboszcz Kneblewski słynie z zaskakujących wypowiedzi, a mimo to wydaje się być postacią lubianą i szanowaną przez liczne grono zwolenników. Wiedzieliście, że ksiądz Roman został proboszczem roku 2017 w jednym z plebiscytów lokalnej prasy?

Kneblewski lubi wzbudzać sensację i nie od dziś mówi się o jego specyficznych poglądach. Duchowny jest podobno przeciwny wspieraniu WOŚP, wzywa do palenia Koranu, dość dwuznacznie wyjaśnia, jak powinno się przyjmować komunię świętą...

Na tym filmiku ksiądz Kneblewski popija sok owocowy, ale już wiadomo, że przyłapany wtedy w pociągu faktycznie spożywał napój alkoholowy...

Jechałem pociągiem z Warszawy do Bydgoszczy. Zjadłem coś w Warsie i potem wypiłem piwo. Bardzo smaczne, niefiltrowane, rzemieślnicze. Ktoś mi zrobił nieproszony z ukrycia zdjęcie – wyjaśnił całe zdarzenie duchowny.

A potem dodał jeszcze:

Sam Ojciec Święty wypija kieliszek wina do obiadu na trawienie czy kieliszek polskiej wódki. Ale czy ktoś go widział pijanym?

Co z donosem na księdza Kneblewskiego? Czy duchowny w ogóle powinien w miejscach publicznych spożywać alkohol i tak otwarcie przyznawać, że piwo, czy wódka "są dla ludzi"?

Słyszeliście wcześniej o księdzu Romanie?