Ktoś tutaj nieźle się ukrył! Wskaż na zdjęciu... lamparta.

Ktoś tutaj nieźle się ukrył! Wskaż na zdjęciu... lamparta.

Pewna nastolatka opublikowała na swoim Twitterze nietypowe zdjęcie. Fotka wzbudza spore zainteresowanie internautów, choć na pierwszy rzut nie widać na niej niczego oprócz pnia drzewa oraz neutralnych kolorów ziemi. Przyjrzycie się zdjęciu uważniej, a zobaczycie ukrytego na nim lamparta!

Kamila Mrozek
6.10.2019, 13:20

16-letnia Bella Lack podzieliła się z internautami oryginalną fotką, którą podobno ktoś podesłał jej prosto z Indii. Choć trudno w to uwierzyć przedstawia ona sprytnie zakamuflowanego drapieżnika. To jeden z bardziej przekonujących argumentów na potwierdzenie tezy, że w krajach, gdzie żyją lamparty plamiste trzeba mieć naprawdę "oczy dookoła głowy" i bardzo na siebie uważać.

Lamparty to jedne z najpiękniejszych dzikich kotów. Zwierzęta te uważane są za największych mistrzów kamuflażu. Drapieżniki świetnie wykorzystują swoje cętki, aby wtopić się w otoczenie.

"Ktoś właśnie przesłał mi to zdjęcie i poprosił, bym znalazła na nim lamparta. Byłam przekonana, że to żart...dopóki go nie znalazłam. Czy potrafisz go dostrzec?" - takim podpisem Bella Lack opatrzyła wspomniane zdjęcie-zagadkę. Podejmiecie się wyzwania i wskażecie ukrytego lamparta?

Okazuje się, że internauci mieli duży problem z rozwiązaniem tej zagadki. Na fotce poniżej widzicie żółtą strzałkę, która ukazuje plamistego lamparta ukrytego w rowie. Prawda, że zwierzę jest tak świetnie zamaskowane, iż trudno je dostrzec na pierwszy rzut oka?

© vt.co

Jeśli rozwiązanie zagadki ze strzałką wskazującą lamparta Was nie przekonało, mamy dla Was powiększenie owej fotki. Tutaj już wyraźniej można spostrzec dość charakterystyczne plamki tego zwierzaka będącego mistrzem kamuflażu.

© vt.co

Wspomniana zagadka z ukrytym lampartem może nas zaskakiwać. Kiedy mówimy o lampartach, powinniśmy pamiętać także i o tym, że jest to unikatowy obecnie gatunek zwierząt. Zdaniem Fundacji Born Free: "dzikie lamparty są zagrożone z powodu ludzi i utraty siedlisk, zaś inne cierpią w ogrodach zoologicznych, cyrkach".

Na zakończenie mamy dla Was kolejną zagadkę, także związaną z lampartem ukrytym na fotce - jej autorem jest Ingo Gerlach.

Czy potraficie na tym zdjęciu wskazać lamparta?

© Ingo Gerlach

Rozwiązanie zagadki umieszczajcie w komentarzu pod tym zdjęciem.

A może sami widzieliście jeszcze jeszcze inną niesamowitą fotkę pokazującą mistrzów kamuflażu w świecie fauny i flory?