Łódź: w wege bistro stanął pierwszy w Polsce Cosmetomat. Tam kupisz kosmetyki i środki czystości bez zanieczyszczania środowiska.

Łódź: w wege bistro stanął pierwszy w Polsce Cosmetomat. Tam kupisz kosmetyki i środki czystości bez zanieczyszczania środowiska.

Jeśli chcecie zadbać o środowisko i produkować mniej plastikowych śmieci, koniecznie musicie zapoznać się z treścią tego artykułu. Od niedawna w Łodzi uruchomiono nietypowy automat, który spodoba się na pewno fanom życia w stylu eko.

Wybieracie się na zakupy kosmetyków i środków czystości? Weźcie własne, najlepiej szklane opakowanie, znajdźcie Cosmetomat i...możecie kupić wybrany produkt prosto z nalewaka do swojego naczynia. Prawda, że to proste, a jednocześnie genialne rozwiązanie?

Kamila Mrozek
2.09.2019, 13:13

Pomysł na Cosmetomaty zrodził się w głowach Moniki i Bazylego Głowackich z Poznania. To oni w odpowiedzi na problem przytłaczających ilości plastikowych opakowań, które zaśmiecają naszą planetę, wymyślili to funkcjonalne urządzenie.

© nowymarketing.pl

Innowacyjne podejście i troska o środowisko zaowocowały stworzeniem rozwiązania, które już niedługo pojawi się, miejmy nadzieję, w całej Polsce. Inicjatywa, choć nowa, szybko zaczęła wzbudzać zainteresowanie rzeszy konsumentów, dla których ważna jest idea "zero waste", czyli ograniczania produkcji odpadów - wyjaśnili przedstawiciele Comestomatu na łamach prasy.

Twórcy Cosmetomatów wierzą, że Polacy polubią korzystanie z tych urządzeń i to przyczyni się w znacznym stopniu do zmniejszenia zużycia plastiku.

Obsługa Cosmetomatu jest bardzo prosta. Wystarczy wziąć ze sobą butelkę, słoik lub inne naczynie wielorazowego użytku, wybrać w automacie produkt oraz kwotę, za którą chcemy nabyć detergent lub kosmetyk. Potem przechodzi się podobną procedurę, jaką znamy przy zakupie innych produktów z automatów.

Twórcy Cosmetomatów zapewniają, że będą zwracali szczególną uwagę zarówno na jakość sprzedawanych produktów, jak i na wygodę klientów korzystających z takich ekoautomatów.

Po raz pierwszy Cosmetomat pojawił się testowo 20 sierpnia br. na Kraków International Green Film Festival, a dzień później w łódzkim lokalu TAKŻETEGO. Od 31 sierpnia urządzenie można też testować w poznańskim Parku Wilsona.

W Łodzi Cosmetomat cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. Miejmy nadzieję, że urządzeń pojawi się więcej, zarówno w samej Łodzi, jak i innych miastach Polski.

Na razie Cosmetomat oferuje klientom płyn do mycia naczyń oraz kilka rodzajów środków czystościowych, ale jego twórcy obiecują poszerzyć ten asortyment.

Docelowo w ofercie Cosmetomatów mają być 2 serie produktów: linia dla ciała (szampon, żel po prysznic, płyn do kąpieli, mydło w płynie) i dla domu (uniwersalny płyn do mycia, żel do prania, płyn do płukania, płyn do mycia naczyń). Każdy z produktów ma być dostępny w wersji ekonomicznej, "znanej z telewizji" i hipereko.

Twórcy start-upu, jakim są "Cosmetomaty w Polsce" proszą klientów o zbieranie słoików i szklanych butelek, do których można wlewać produkty z nalewaków. Jeśli jednak nie macie takich naczyń lub zapomnicie zabrać ze sobą własnego słoja, nie martwcie się. Przy automatach będą też pojemniki zwrotne.

Kupilibyście mydło w płynie, albo płyn do naczyń z takiego automatu?

Czy Waszym zdaniem Cosmetomaty będą cieszyły się dużym zainteresowaniem Polaków? Jakie kosmetyki i środki chemiczne chcielibyście móc kupować za pośrednictwem takiego urządzenia?