Ma 8 lat a już zarabia 80 milionów złotych rocznie. Czy Twoje dziecko też jest w stanie powtórzyć ten sukces?

Ma 8 lat a już zarabia 80 milionów złotych rocznie. Czy Twoje dziecko też jest w stanie powtórzyć ten sukces?

To wydaje się być trudne do uwierzenia, ale najlepiej obecnie zarabiający youtuber, Ryan, ma zaledwie 8 lat. Jego kanał przynosi mu niewyobrażalne dochody, sięgające 82 milionów złotych rocznie. W czym tkwi sekret tego niezwykłego dziecka?

Marek Rajman
16.12.2018, 10:39

Pomysł na kanał RyanToysReview jest bardzo prosty - jego treść to wideorecenzje zabawek i gier dla dzieci. Na filmikach chłopiec testuje produkty, bawi się nimi i ekspresyjnie opisuje swoje wrażenia. I to w gruncie rzeczy tyle. Filmy robią jednak furorę od dłuższego czasu i biją rekordy wyświetleń. Kanał ma ponad 17 milionów subskrybentów, a każdy materiał osiąga co najmniej milion wyświetleń, praktycznie w dniu jego publikacji. Nic zatem dziwnego, że producenci zabawek i akcesoriów dla dzieci, zwrócili uwagę na rosnącą popularność Ryana i jego kanału.

Pomysł na kanał? Chłopak robiący recenzje zabawek. I to wystarczyło!

22 miliony dolców w rok!

Według magazynu Forbes, kanał RyanToysReview w okresie od czerwca 2017 do czerwca 2018 roku, przyniósł dochód w postaci niebagatelnej kwoty 22 milionów dolarów! To sprawia, że obecnie Ryan jest nalepiej zarabiającym youtuberem na świecie, przebijając takie sławy i legendy Youtube'a jak bracia Logan i Jake Paul, kanał DudePerfect czy Markiplier. Co ciekawe, w poprzednim roku kanał RyanToysReview był dopiero na 8 miejscu, a zarobki za okres 2016-2017 wynosiły 11 milionów dolarów. Jak widać zatem, 8-latek nie tylko wybił się na pierwsze miejsce wśród najlepiej zarabiających youtuberów, ale także podwoił swoje zarobki z poprzedniego roku! Chłopiec jednak na ten moment nie ma dostępu do tej fortuny, jego rodzice postanowili, że zaledwie 15% dochodów będzie trafiać na konto, z którego Ryan będzie mógł wypłacać pieniądze po ukończeniu pełnoletności.

To wideo, w którym Ryan otwiera gigantyczne jajko niespodziankę z Zyzgakiem McQueenem, sprawiło, że kanał stał się niesamowicie popularny. Film został odtworzony ponad dziewięćset milionów razy!

Filmiki na kanale pojawiają się niemal codziennie, a każdy gwarantuje zysk co najmniej 30 tysięcy dolarów.

Oceniono, że jeden odcinek na kanale RyanToysReview generuje dochód wysokości 30 tysięcy dolarów. Tyle zapewne musi zaproponować producent zabawki, który chciałby, żeby jego produkt został zaprezentowany w filmie. A jako, że filmiki pojawiają się praktycznie codziennie, to łatwo sobie wyobrazić jak dużo wiadomości od sponsorów muszą czytać rodzice Ryana.

Zabawa dla syna, dla rodziców praca na cały etat

Oczywiście kanał Ryana nie jest tworzony tylko przez niego, w istocie chłopiec jest jedynie główną gwiazdą. Materiały nagrywane są i montowane przez jego rodziców, mama Ryana zrezygnowała nawet z pracy jako nauczyciel chemii w szkole, żeby móc się skupić na produkcji filmów. Oprócz rodziców w filmach na kanale występują także siostry Ryana, bliźniaczki. Popularność kanału to zasługa dziecięcej charyzmy Ryana, ale także wysiłku całej jego rodziny.

Popularność kanału to zasługa naturalnej dziecięcej energii Ryana oraz ciężkiej pracy jego rodziców.

W czym cały tkwi sekret?

Ryan w prostych dziecięcych słowach tłumaczy swój sukces - po prostu robi to, co lubi i jest ciągle uśmiechnięty. Z pewnością jest to duża składowa popularności kanału RyanToysReview, widać, że chłopiec jest szczęśliwy testując zabawki, a przed kamerą czuje się na tyle swobodnie i naturalnie, że po prostu przyjemnie się to ogląda, bez sztucznej, reklamowej otoczki, znanej z profesjonalnych produkcji.

Kanał zawiera także treści przyjazne dla dzieci w każdym wieku, więc mogą go oglądać całe rodziny. I z tego założenia musi wychodzić wielomilionowa widownia Ryana, która oglądając nowe filmiki i śrubując kolejne rekordy wyświetleń, zapewniła chłopcu i jego rodzinie dostatnie życie.

A Wy co sądzicie o sukcesie Ryana?