Mężczyzna wyglądający jak Donald Trump został nagrany na stacji benzynowej. Zobacz mimikę jego twarzy!

Mężczyzna wyglądający jak Donald Trump został nagrany na stacji benzynowej. Zobacz mimikę jego twarzy!

Sobowtóry.... podobno każdy na świecie ma swojego "bliźniaka", wyglądającego dokładnie tak samo. Wedle legend, spotkanie swojego sobowtóra nie zwiastuje nic dobrego. Ale co, jeśli jest się sobowtórem prezydenta najpotężniejszego kraju na świecie?

Marek Rajman
7.10.2018, 20:27

To wideo od kilku dni robi furorę - na jednej ze stacji benzynowych w Stanach Zjednoczonych, nagrano mężczyznę, który wygląda jak kopia.... prezydenta USA Donalda Trumpa! Ubrany w flanelową koszulę i czapkę z daszkiem mężczyzna, w uderzający sposób przypomina prezydenta nie tylko z rysów twarzy i fryzury, ale także mowy ciała i mimiki. Krótkie nagranie momentalnie stało się wiralem, udostępnianym za pomocą wszystkich mediów społecznościowych!

Bliźniak prezydenta Trumpa?

Czy Waszym zdaniem mężczyzna faktycznie jest podobny do Donalda Trumpa?

Alec Baldwin, Johnny Deep i..... rolniczka z Hiszpanii.

Donald Trump okazał się wyjątkowym wdzięcznym tematem impersonacji - znani aktorzy i prezenterzy prześcigają się w odgrywaniu charakterystycznej mimiki urzędującego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jednym z najlepszych jest znakomity aktor Alec Baldwin, który regularnie wciela się w Donalda Trumpa podczas programu Saturday Night Live. Świetne odwzorowanie głosu i zachowania Trumpa zaprezentowali także kilkukrotnie Johnny Deep i prezenter Jimmy Fallon. Ale głos, mimika i zachowanie to nie wszystko - aby zostać uznanym za sobowtóra, trzeba też być podobnym, najlepiej - jak dwie krople wody. Tymczasem internauci, jako najlepszego sobowtóra Donalda Trumpa, wskazują... Dolores Leis Antelo z Hiszpanii, na co dzień trudniącą się uprawą ziemniaków. Kobieta doczekała się nawet pseudonimu "Señora Trump" Czy Waszym zdaniem przypomina prezydenta Stanów Zjednoczonych?

Sobowtóry głów państw

Bycie bliźniaczo podobnym do władcy lub prezydenta może przynieść prawdziwą sławę.... albo być przekleństwem. Sobowtór Donalda Trumpa lub Lecha Wałęsy może cieszyć się sławą i czerpać z tego korzyści, ale ktoś wyglądający jak kopia Adolfa Hitlera lub Józefa Stalina może być szykanowany z powodu swojego wyglądu. A gdyby żył w czasach, kiedy rządzili ci dyktatorzy, jego los mógłby być tragiczny, bowiem dyktatorzy zlecali wyszukiwanie swoich sobowtórów i porywanie ich, aby tym samym zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Praktykowali to m.in. Józef Stalin, Kim Dzong Il oraz Saddam Hussein.

Władimir Putin nie żyje?

Sobowtóry przywódców państw to także temat całkiem szalonych i niepokojących teorii spiskowych. Prawdopodobnie najwięcej z nich krąży wokół obecnie urzędującego prezydenta Rosji, Władimira Putina. Jedna z teorii głosi, że Władimir Putin ma kilku sobowtórów, którzy zastępują go przy niezliczonych okazjach, aby wprowadzać chaos i dezinformację wśród służb wywiadowczych innych państw. W internecie można znaleźć analizy zdjęć, gdzie porównuje się twarze, gesty i znaki charakterystyczne poszczególnych "Putinów", mające być dowodami, że w Kremlu zasiada szajka doppelgängerów. Bardziej mroczne teorie głoszą, że prawdziwy Władimir Putin nie żyje od wielu lat, zamordowany przez - w zależności od wersji - rosyjskie służby lub CIA i MI6, a na czele rządu został osadzony jego sobowtór.... lub nawet klon!

Sobowtóra ma każdy z nas

Sobowtóra posiadają oczywiście nie tylko osoby znane i sławne, może mieć go każdy z nas. Pewna Amerykanka o imieniu Niamh poszukiwała swoich sobowtórów wraz z grupą przyjaciół z kanału Twin Strangers i szybko natrafiła nie jeden... ale aż trzy niezwykłe przypadki uderzającego, niemal bliźniaczego podobieństwa! Oto spotkanie z pierwszym z jej trzech sobowtórów - oceńcie sami jak bardzo są podobne! Ciekawy czy i Wy spotkaliście kiedyś swoje sobowtóry?