Nagranie dronem z wysokości 400 metrów. Zobacz niesamowite ujęcia miasta ponad chmurami!

Nagranie dronem z wysokości 400 metrów. Zobacz niesamowite ujęcia miasta ponad chmurami!

Drony to bezzałogowe, zdalnie sterowane przez operatora statki powietrzne. Jeszcze jakiś czas temu kojarzyły się przede wszystkim z wyposażeniem wojska, dziś drony znajdują zastosowanie zarówno w celach komercyjnych, jak i prywatnych. Ogromną zaletą filmowania z drona jest możliwość oglądania krajobrazów i budynków z lotu ptaka, podziwianie widoków tak tajemniczych, że oglądającym wydają się wręcz nierealne.

Kamila Mrozek
29.11.2018, 15:53

To zapierające dech w piersiach zdjęcie zostało wykonane z drona na wysokości prawie 400 m. nad ziemią. Możecie zobaczyć na nim spowite gęstą mgłą miasto Nanjing, które położone jest we wschodnich Chinach, nad rzeką Jangcy. Chcielibyście poznać najbardziej charakterystyczne budynki tej tętniącej życiem dawnej stolicy Chin, jaką jest Nanjing? Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowych zdjęć wykonanych właśnie przy użyciu drona.

Jeśli gęsta mgła kojarzy wam się głównie z kapryśną, brytyjską aurą, będziecie w szoku oglądając ten filmik z Nanjing w Chinach.

Autorem niezwykłego filmu jest 41-letni Sun Gongpu, który na początku tego tygodnia postanowił spełnić swoje marzenie i pokazać miasto, w którym żyje z zupełnie nieznanej innym perspektywy.

Było już po północy. Mgła unosiła się nad centrum handlowym Nanjing, a światła na budynkach były wspaniałe - powiedział Sun Gongpu.

Wyjątkowy film i seria zdjęć z zamglonego Nanjing powstały w okolicy Xinjiekou. Jest to handlowe i biznesowe centrum miasta, w którym znajdują się charakterystyczne wysokie budynki.

© Sun Gongpu

Mglista pogoda w Nanijang sprawiła, że wiele lotów samolotem zostało odwołanych, ale mieszkańcy miasta są zachwyceni jego magicznym wyglądem.

© Sun Gongpu

Ujęcia z drona wykonane przez Sun Gongpu zyskały ogromną popularność w serwisie Weibo - chińskim odpowiedniku Twittera. Internauci są pod wrażeniem niesamowitych widoków, jakie rozciągają się pod ogromną warstwą białych chmur.

Na tym zdjęciu oznaczono najwyższe budynki znajdujące się w centrum zamglonego Nanijang.

© Daily Mail

Pan Sun zdradził, że jemu najbardziej podoba się Wieża Zifeng i Hotel Jinling. Pierwszy budynek doskonale reprezentuje jego zdaniem nowoczesne oblicze Nanjing, tymczasem drugi - obiekt hotelowy jest najbardziej znany rdzennym mieszkańcom tego miasta.

Tak wygląda po zmroku 66-piętrowa Wieża Zifeng o wysokości 450 m., w której mieszczą się biura i centra handlowe, restauracje oraz hotel.

© gonanjingchina.com

A tyle z niej zostało, gdy została osnuta białą, gęstą mgłą. Przyznajcie, że to ujęcie jest niesamowite, przypomina jakiś groźny maszt z futurystycznych filmów.

© Sun Gongpu

Miasto Nanjing jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się miast w Chinach. Turyści są zachwyceni wysokimi budowlami usytuowanymi w centrum miasta.

© Daily Mail

Nanjing wygląda tutaj jak "kraina czarów".

© Sun Gongpu

Z chmur i mgły można dostrzec tylko najwyższe piętra budynków miasta. Oprócz Wieży Zifeng widać tutaj między innymi: 62-piętrowy Deji Plaza, popularne centrum handlowe i budynek biurowy o wysokości 324 m., jak również 51-piętrowy, 287-metrowy biurowiec Nanjing International Financial Center. Nawet przy tak kiepskiej pogodzie da się także dostrzec szczyt 37-piętowego Hotelu Jinling, który ma wysokość 110 m. oraz 220-metrowe Centrum Handlowe - Golden Eagle International Shopping Center.

Tak prezentowało się centrum miasta Nanjing przy widoczności ograniczonej przez mgłę do zaledwie 50 m.

© Sun Gongpu

Podobno niezwykła mgła nad chińskim Nanjing ma się utrzymać do końca tygodnia, a pan Su planuje zrobić więcej "sennych" zdjęć swojego rodzinnego miasta ze szczytu wieżowców.

© Sun Gongpu

Ujęcia z drona to fantastyczna sprawa! Zobaczcie inne miejsca pokazane w ten sposób z lotu ptaka. Tak np. wygląda spowity chmurami Dubaj, miasto z najwyższymi budynkami na świecie.

Zabytkowy Kraków filmowany z drona też wygląda całkiem interesująco.

Warto zobaczyć również nocną Warszawę z jakże szerokiej, "dronowej" perspektywy.

Jak wam się podobają ujęcia miasta ponad chmurami? Znacie inne filmy i zdjęcia z drona, które wzbudzają tyle emocji?