Mieszkanie 24-latka wypełnione jest niezwykłymi przedmiotami, które potrafią wywołać wiele emocji!

Mieszkanie 24-latka wypełnione jest niezwykłymi przedmiotami, które potrafią wywołać wiele emocji!

Kai-Xiang Zhong, 24-letni Tajwańczyk, zyskał sobie w sieci przydomek "kartonowy Tony Stark". Dlaczego? W 2014 r. student wykonał niezwykle realistyczną figurę Iron Mana, złożoną z kawałków grubej tektury.

Berenika Kochan
22.01.2019, 01:02

O mężczyźnie zrobiło się głośno jeszcze w roku 2013, gdy udostępnił pracę zatytułowaną "Smok". Zdjęcie kartonowego stwora wkrótce stało się wiralem. W ciągu kilku ostatnich lat artysta zajmował się uzupełnianiem papierowego (w końcu zaczynał od konstruowania figur z kartek papieru) portfolio.

Od najmłodszych lat

Od zawsze miałem zainteresowania typowe dla chłopaków: zwierzęta, potwory, roboty i dinozaury. Najpierw zacząłem je rysować, później, już w szkole, wykonywać je z papieru. W szkole średniej skupiłem się już na tworzeniu w kartonie - mówi Kai-Xiang.

Do jego kolekcji dołączył m.in. wizerunek Pennywise'a, wzorowany na przedstawieniu klauna w najnowszej ekranizacji horroru "To!".

Łatwopalna pracownia artysty

Wykonałem m.in. Optimusa Prime'a z filmu Transformers, szkielety tyranozaura i pterodaktyla - te ostatnie o oryginalnej wielkości.

U artysty często goszczą ekipy telewizyjne

Kartonowe minicuda

Mężczyzna wciąż tworzy zadziwiające rzeźby, a bohaterami jego prac bywają postacie fikcyjne i zwierzęta, nawet te najmniejsze. Dzieła Kai-Xiang Zhonga wyróżnia zamiłowanie do szczegółu. Tylko spójrzcie, każdy z powyższych żuków jest inny!

Warto zwrócić uwagę nie tylko na pieczołowitość wykonania "robali", ale i estetyczną oprawę dzieła. Kto z Was powiesiłby u siebie na ścianie?

Plastikowy kosmita

Tajwańczyk zjednał sobie zapewne miłośników stylu życia zero waste. Powyższa praca, "Obcy", wykonana została z plastikowych słomek. Ponowne wykorzystanie materiałów dla sztuki to cel szlachetny, połączony z pożytecznym.

Selfie w windzie

Figura psa to doskonałe połączenie kartonowych mięśni i ścięgien, odwzorowanie muskulatury, budowy zwierzęcia w papierze.

Również popiersie smoka Kai-Xiang Zhong wykonał z wielką precyzją

Kolacja w towarzystwie kartonowego przyjaciela

Przygotowania do wystawy

Na koniec kilka ujęć z przygotowań do jednej z wystaw uzdolnionego studenta. Może kiedyś jego prace zawitają do Europy?