Wydali 2000 zł na porzucony magazyn. W środku znaleźli sejf z 22 milionami złotych!

Wydali 2000 zł na porzucony magazyn. W środku znaleźli sejf z 22 milionami złotych!

Co byście zrobili, gdyby udało wam się znaleźć sejf z 22 milionami złotych? Takie pytanie musiał zadać sobie pewien mężczyzna, który jakiś czas temu na aukcji kupił za niecałe 2000 zł magazyn po sklepie z używaną odzieżą. Okazało się, że w nabytym przez niego pomieszczeniu znajduje się zabezpieczony przed otwarciem sejf, w którym były pakiety gotówki o wartości prawie 22 mln. Zł. Co się stało z zawartością sejfu? Kto przekazał wiadomość o tym niespotykanym znalezisku? Przekonajcie się sami, czytając nasz tekst.

Kamila Mrozek
25.11.2018, 17:05

Oglądacie popularny program "Wojny magazynowe"? Jeśli tak, to na pewno kojarzycie postać jego charyzmatycznego prowadzącego – Amerykanina Dana Dotsona. Jak podają media, ów mężczyzna kilka dni temu dowiedział się o niezwykłym znalezisku, które odkryto w sprzedanym przez niego starym magazynie. O szczęśliwcu, który natrafił na pakiety gotówki ukryte w sejfie Dotson miał dowiedzieć się od jego żony, którą napotkał podczas imprezy charytatywnej w Kalifornii.

Dotson specjalizuje się w sprzedaży aukcyjnej, ale sytuacja w magazynie dawnego sklepu zrobiła na nim wrażenie. Prezenter podkreśla, że zwykle takie sejfy okazują się puste. W tym przypadku było inaczej, a z nabywcą magazynu skontaktował się prawnik, twierdzący, że jest przedstawicielem jego dawnych właścicieli.

Dan Dotson to amerykański licytator, który działalnością w branży aukcyjnej zajmuje się od 1974 r. Obecnie Dan wraz z żoną Laurą prowadzi między innymi firmę oferującą usługi aukcyjne znaną jako "American Auctioneers".

© Instagram/Dan Dotson

Widzowie kojarzą tego sympatycznego faceta jednak przede wszystkim z programu pt. "Wojny magazynowe" ("Storage Wars"), który przedstawia zmagania osób licytujących na różnego rodzaju aukcjach garażowe schowki.

Tak wyglądały pakiety gotówki, które znaleziono w sejfie ukrytym na terenie sprzedanego podczas aukcji magazynu.

Starsza Azjatka siedziała przy sąsiednim stoliku i patrzyła na mnie tak, jakby chciała mi coś przekazać. W końcu podeszła i powiedziała, że jej mąż pracuje z człowiekiem, który kupił ode mnie magazyn za niecałe 2000 zł i znalazł w środku sejf. Pierwsza osoba, którą poprosili o jego otwarcie, nie umiała tego zrobić. Udało się dopiero drugiemu specjaliście – relacjonował Dotson.

Kiedy wyszło na jaw, co kryje sejf w sprzedanym przez Dotsona starym magazynie, do nowego nabywcy magazynu szybko zgłosił się pełnomocnik jego pierwotnego właściciela oferując 2,2 miliona złotych w zamian za odsprzedanie sejfu z całą zawartością pieniężną.

Nowy nabywca postanowił targować się z dawnym właścicielem. Negocjacje zakończyły się dla niego pomyślnie – ostatecznie sprzedał znaleziony sejf z pakietami pieniędzy za 4,5 miliona złotych. Szacuje się, że to rekordowa kwota oferowana za tego typu znalezisko.

Dan i Laura Dotson (na zdjęciu) podzielili się niesamowitym odkryciem w mediach społecznościowych i spytali swoich obserwatorów, czy zatrzymaliby gotówkę znalezioną w sejfie, czy oddaliby ją tak, jak to uczynił nowy nabywca magazynu.

© The Western Journal

Pytanie aukcjonera wzbudziło kontrowersje u internautów. Niektórzy przyznali, że dla nagrody zwróciliby sejf z zawartością, inni zastanawiali się, czy zgromadzone w sejfie pieniądze nie były "brudne". Byli i tacy, którzy uważali, że znalazca 50% kasy powinien zatrzymać dla siebie, a 50% przekazać na cele charytatywne.

© Twitter/Dan Dowson

Oglądacie program "Wojny magazynowe" prowadzony przez Dana Dotsona? Co waszym zdaniem powinien zrobić nowy nabywca magazynu, w którym znalazł sejf z zawartością? Jak w tej sytuacji ma się zachować dawny właściciel, który tak niefrasobliwie pozostawił w nim sejf pełen pieniędzy?