Pamiętacie ten romans? Minęły już 22 lata. Zobacz, jak wygląda i czym się zajmuje słynna Monica

Pamiętacie ten romans? Minęły już 22 lata. Zobacz, jak wygląda i czym się zajmuje słynna Monica

W latach 90. Monica Lewinsky była bohaterką jednego z najgłośniejszych skandali obyczajowych w historii Stanów Zjednoczonych. Jako 22-letnia stażystka w Białym Domu Lewinsky zakochała się w swoim szefie - prezydencie Billu Clintonie i miała z nim romans, który wyszedł na jaw.

Kamila Mrozek
22.01.2020, 14:45

Niestety panna Monica źle ulokowała uczucia, a znany polityk wykorzystał swoją pozycję i relacje pomiędzy nimi zakończyły się niesławną "aferą rozporkową". Od tamtych wydarzeń minęło już ponad 20 lat, a Monica Lewinsky bardzo długo nie mogła pozbyć się upokarzającej łatki kochanki Clintona. Jak teraz wygląda i czym się zajmuje kobieta, której nazwisko zna prawie każdy?

W grudniu 1995 roku Monika Lewinsky rozpoczęła płatny staż w Białym Domu. Posada asystentki prezydenta była dla niej niczym wygrana na loterii, niestety Monica bardzo szybko zakochała się w swoim szefie, a on to wykorzystał...

© EAST NEW

Była asystentka Clintona nigdy nie stawiała się w roli ofiary i twierdzi, że była po prostu za młoda aby zrozumieć konsekwencje swojego zauroczenia i późniejszego romansu z prezydentem USA.

Monica miała 24 lata, kiedy Amerykanie dowiedzieli się o jej romansie z Billem Clintonem za sprawą nagrań przekazanych przez jej przyjaciółkę Lindę Tripp.

© ONS

Monica poczuła się zawiedziona jednak nie tylko postawą Lindy. Kobieta w mediach była nazywana "szmatą", zaś jej szafę, z której pochodził dowód kontaktu oralnego z Clintonem "największym na świecie bankiem DNA".

Bill Clinton początkowo wypierał się intymnych relacji z Monicą i nazywał ją publicznie "tą panią", potem jednak przyznał się do romansu z byłą stażystką i publicznie przeprosił. A sama Lewinsky? Cóż, afera z Clintonem zniszczyła jej reputację i karierę, kobieta przez wiele lat była obiektem żartów, wyzwisk i krytyki.

© ONS

Monica Lewinsky dopiero w 2014 roku przyznała, że kiedyś chciała się zabić i wciąż zmaga się z traumą oraz stresem pourazowym, jaki przeżyła ze strony opinii publicznej. Jak dziś Lewinsky ocenia swój romans z Clintonem? "Oddałabym wszystko, żeby cofnąć czas" - mówi ze smutkiem.

"W internecie określali mnie najgorszymi epitetami. Tak jakby wszyscy zapomnieli, że ta dziewczyna, o której piszą, to człowiek z krwi i kości, ktoś, kto też ma duszę" - mówiła Lewinsky na konferencji TED w 2015 roku.

Kim jest obecnie i jak wygląda 46-letnia już Monica Lewinsky? Przez lata jej uroda bardzo wyszlachetniała, a ona sama bardzo się zmieniła. Czy wiecie np., że ukończyła studia psychologiczne?

Błędy młodości kosztowały Monicę bardzo wiele, ale ona mimo wszystko się nie poddawała i próbowała swoich sił realizując kolejne przedsięwzięcia. Lewinsky współpracowała między innymi z kilkoma start-upami, zakładała własne firmy, a nawet reklamowała środek na odchudzanie, albo też sprzedawała zaprojektowane przez siebie torebki.

Była kochanka prezydenta USA przez jakiś czas prowadziła "Randkę w ciemno" dla Fox Television Network a dla Chanel 5 zrealizowała cykl reportaży "Pocztówki Moniki". Mimo szkody, jakie wyrządziła jej opinia publiczna, z czasem Lewinsky stała się dla nich "naczelną celebrytką".

Monica obecnie bardzo angażuje się w projekty społeczne i jest uważana za jedną z najskuteczniejszych aktywistek w USA.

Dzisiaj Monica nie chce być uważana za celebrytkę, ale twierdzi, że wreszcie nauczyła się z godnością opowiadać o swojej historii, aby przestrzec innych przed brutalnym światem polityki i mediów.

Od czasu "afery rozporkowej" Lewinsky działa też aktywnie na rzecz osób dyskryminowanych i szykanowanych w sieci.

Mimo upływających lat Monica wciąż jest atrakcyjną kobietą, ale raczej nie chce mówić o swoich związkach z mężczyznami. Wiadomo tylko, że nie ma dzieci i raz na jakiś czas chodzi na randki, ale jest bardzo wyczulona na punkcie swojej prywatności.

"Hańba kleiła się do mnie jak smoła. Dziś wreszcie przejmuję kontrolę nad przeszłością" - wyznała szczerze Monica w rozmowie z "Vanity Fair".

Śledziliście aferę, której bohaterką była kiedyś Monica Lewinsky?