Myszy na półce w Biedronce. Biegają po świeżo wypieczonych drożdżówkach!

Myszy na półce w Biedronce. Biegają po świeżo wypieczonych drożdżówkach!

Zdjęcia myszy biegających po półce z pieczywem z jednych z marketów Biedronki trafiły na profil "Chojnów", dzięki jednemu z czytelników. Gryzonie widać zarówno w dowożonych drożdżówkach z zewnętrznych piekarni, jak również pomiędzy ciastkami wypiekanymi na miejscu.

Gryzonie w sklepach spożywczych nie są niczym nowym. To tutaj mają one pożywienia pod dostatkiem, zwłaszcza w częściach, w których eksponuje się towary bez opakowań. Najczęściej jednak gryzonie są niewidoczne dla klientów i grasują w niewidocznych zakamarkach, najczęściej w nocy.

Tym razem myszy pozwoliły sobie na dużą zuchwałość

Nie zadowoliły się okruchami leżącymi pod regałami. Postanowiły pożywić się świeżutkimi drożdżówkami oraz wypiekanymi na miejscu ciastkami z jabłkiem. Jak widać na zdjęciu, wokół produktów leży mnóstwo okruchów, chętnie zjadanych przez mysz.

Ten gryzoń nie przejmuje się obecnością człowieka

Które miejsca w sklepie zapewniają wyjątkowo dobre warunki dla gryzoni?

Gryzonie uwielbiają szafy i półki zlokalizowane w części magazynowej. Zajmują także wolne przestrzenie pod lodówkami. Zdarza się także, że wykorzystują kanały przy suficie, zwłaszcza nad urządzeniami wydzielającymi ciepło.

Co na to internauci? Zdania, jak zwykle, są podzielone.

Ten internauta twierdzi, że to zupełnie zwyczajne w naturze, że gryzonie ciągną do pieczywa:

Jakież to straszne... oh... ah... dobrze że żyjecie w nieświadomości co się dzieje na niektórych magazynach zbożowych, młynach itd... wtedy to byście chleba nie kupili i nie jedli... bo skąd pewność do której piekarni trafia ta super mąka :)

Trafić można także na opinie internautów, których "rozczula słodka myszka":

Mała myszka siedzi sobie i ząbkami bułkę skrobie :D oraz Jest słodziutka 😍😉 a nawet chyba słodsza po tej bułeczce. No cóż 💁...też chce coś dobrego zjeść Zwłaszcza, że drożdżówka jest z serem, a to mysi przysmak przecież haha 😂

Pojawiają się wypowiedzi mające na celu ośmieszyć oburzonych:

Nie takie rzeczy bierzecie do ust a mala myszka Wam straszna !!!!

Jednak naszym zdaniem, prawidłową postawą jest krytykowanie takiego zjawiska:

O matko już tam pieczywa nie kupię

Mieliście kiedyś podobne przygody?