Na czas delegacji, wynajęła swoje mieszkanie turystom. "Pomylił łóżko z toaletą!"

Na czas delegacji, wynajęła swoje mieszkanie turystom. "Pomylił łóżko z toaletą!"

Pewna kobieta postanowiła okazjonalnie wynająć swoje mieszkanie przez platformę internetową. Wynajmującym okazał się być mężczyzna, który wynajął lokal na trzy tygodnie. To, co kobieta zobaczyła po jego wyjeździe, bardzo nią wstrząsnęło!

Mateusz Ochocki
17.10.2018, 19:23

Laurie Synakowski jest 23-letnią modelką i tancerką. Udając się na trzytygodniową delegację, wpadła na pomysł wynajęcia swojego mieszkania przez platformę Airbnb, by zarobić dodatkowe pieniądze. Wynajmującym okazał się być mężczyzna, którego na pewno nie zapomni do końca życia.

Po przyjeździe z delegacji, kobieta udała się do swojego mieszkania. To co zobaczyła na miejscu, na pewno jej nie zachwyciło. Okazało się, że wynajmująca zastała swoje mieszkanie całkowicie zaśmiecone i śmierdzące moczem!

23-letnia Laurie wynajęła swoje mieszkanie, by zarobić dodatkowe pieniądze.

Widok mieszkania po powrocie kobiety nie należał do najprzyjemniejszych!

Śmieci pokrywały praktycznie każdy centymetr pokoju. Podłoga była wypaczona, a drzwi wyłamane. Oberwało się też prysznicowi i toalecie, które mężczyzna poważnie uszkodził.

Urocze mieszkanie zostało dosłownie zniszczone i zmienione w wulgarny „skłot”, pełny ekskrementów, moczu i imponującej ilości pustych butelek po alkoholu.

Wynajmująca oznajmiła, że nie spotkała mężczyzny osobiście, ale jej sąsiedzi powiedzieli jej, że wydawał się być sympatyczny. Ponadto, nie wyglądał na osobę niegodną zaufania. Dopiero potem kobieta dowiedziała się, że najemca cierpi na alkoholizm i depresję.

Śmieci pokrywały niemal każdy metr kwadratowy mieszkania.

Tak wyglądała łazienka po powrocie kobiety.

Meble zostały poprzesuwane, a kable powyrywane.

Co to jest Airbnb?

Airbnb to platforma, która umożliwia dzielenie się swoim pokojem czy mieszkaniem. Dzięki temu przynosi korzyść dla wynajmującego i najemcy. Wynajmujący może zarobić dzięki udostępnieniu mieszkania. Z kolei najemca, zyskuje na tanim wynajmie.

Mechanizm działania portalu jest bardzo prosty: osoba wynajmująca udostępnia zdjęcia mieszkania, pisze jego regulamin oraz publikuje ogłoszenie. Z kolei najemca wyszukuje mieszkanie i rezerwuje swój pobyt na określoną ilość dni. Wszystko odbywa się za pomocą kilku kliknięć myszki.

Airbnb posiada system ubezpieczenia, który gwarantuje rekompensatę na wypadek szkód, aż do kwoty 800.000 Euro.

23-latka wynajęła pokój przez platformę Airbnb.

Wkrótce po zajściu, wynajmująca kobieta skontaktowała się z Airbnb i złożyła wniosek o należne jej odszkodowanie. Jednak serwis nie potraktował sprawy poważnie. Za każdym razem, gdy 23-latka starała się wytłumaczyć swój problem, serwis zbywał ją zapewnieniem odezwania się w najbliższym czasie. Wobec tego, sprawa pozostawała nierozwiązana.

Kobieta napisała rozpaczliwy post na Facebooku.

Kiedy tylko francuskie media obiegła informacja o incydencie, Airbnb ostatecznie zwróciło się do kobiety i oznajmiło jej, że bada sprawę.

Powiedzieli, że wyślą eksperta, który oszacuje szkody. Nadal czekam.

Ludzie z firmy remontowej oszacowali, że koszt przywrócenia mieszkania do stanu używalności wyniesie 10.000 Euro!

Koszt renowacji mieszkania to 10 tysięcy Euro!

Kobieta miała już dość czekania na zdecydowaną reakcję Airbnb, więc postanowiła podzielić się swoją sprawą z ludźmi w mediach społecznościowych. Dzięki temu udało jej się nagłośnić incydent zdewastowanego apartamentu.

Po pewnym czasie Airbnb skomentowało sprawę we francuskiej telewizji.

“Taki przypadek jak ten jest ekstremalnie rzadki” – powiedziało Airbnb zaznaczając, że 30 milionów mieszkań zostało wynajętych poprzedniego roku za jego pośrednictwem. Mimo to, poważne uszkodzenia spotkały jedynie 0.009% rezerwacji.

Ostatecznie Airbnb zadeklarowało, że sfinansuje koszt sprzątania mieszkania. Natomiast mężczyzna, który przypuszczalnie spowodował szkody, został już zbanowany z korzystania z aplikacji.

Laurie poinformowała na Facebooku, że Airbnb zgodziło się ponieść koszty sprzątania mieszkania.

Do posprzątania mieszkania musiała zostać wynajęta profesjonalna ekipa sprzątająca.

Podobny przypadek zdewastowania pokoju miał miejsce w Ełku.

Przypadki zniszczenia pokoi hotelowych i wynajmowanych mieszkań, zdarzają się regularnie na całym świecie. W Ełku, 25-latek zdemolował pokój hotelowy, w którym połamał szafki i krzesła, wybił szyby w drzwiach oraz przewrócił telewizor. Dokonał tego pod wpływem alkoholu.

Przypadek Laurie pokazuje, że reklamacje nie zawsze działają. Dopiero publiczne nagłośnienie sprawy potrafi zdziałać cuda!