Skandal! Ktoś zniszczył nagrobek Gustawa Holoubka. "Płyta nagrobna została odsunięta"

Skandal! Ktoś zniszczył nagrobek Gustawa Holoubka. "Płyta nagrobna została odsunięta"

Na profilu w mediach społecznościowych Magdaleny Zawadzkiej, wdowy po Gustawie Holoubku, pojawił się wpis opisujący akt wandalizmu. Nieznany sprawca przesunął płytę nagrobną o kilkanaście centymetrów.

Gustaw Holoubek zmarł 6 marca 2008 roku w Warszawie. Był wybitnym aktorem teatralnym i filmowym. Miał trzy żony, ale najdłużej żył z Magdaleną Zawadzką. To właśnie ona zauważyła akt wandalizmu na Cmentarzu Powązkowskim, gdzie spoczywa jej mąż.

Pogrzeb na Cmentarzu Powązkowskim odbył się 12 marca 2008 roku.

Magdalena Zawadzka była trzecią żoną reżysera. Pobrali się w 1973 roku.

Gustaw Holoubek miał trójkę dzieci. Ewę z pierwszego małżeństwa, Magdalenę z drugiego i Jana z trzeciego.

W teatrze zadebiutował 1 marca 1947 rolą Charysa w Odysie u Feaków Stefana Flukowskiego w Starym Teatrze w Krakowie.

Aktor zagrał w prawie stu przedstawieniach Teatru Telewizji!

Pośmiertnie prezydent Lech Kaczyński odznaczył go Orderem Orła Białego.

Spoczął na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, gdzie regularnie odwiedza Go wdowa Magdalena Zawadzka. Podczas ostatniej wizyty zauważyła coś niepokojącego.

🥺 Drodzy przyjaciele! Chcę się z państwem podzielić tym, co mnie dzisiaj spotkało. Odwiedzając grób mojego męża Gustawa Holoubka na Starych Powązkach, zauważyłam, że płyta nagrobna została odsunięta przy użyciu jakiegoś narzędzia o kilkanaście centymetrów. Nie umiem sobie tego wytłumaczyć. Zgłosiłam ten fakt do urzędniczki w Zarządzie Cmentarza i nie wiem co robić dalej.😯😧 — poruszona.

Wpis przyciągnął uwagę internautów. Pojawiły się setki komentarzy oraz tysiące reakcji. Stanowcza większość osób potępia głupie zachowanie nieznanego sprawcy. Część osób słusznie zauważyła, że zdjęcie zostało zrobione jesienią, dlatego nie ma możliwości dostrzeżenia na nim wyrządzonych szkód