Niepełnosprawny mężczyzna uratował słodkiego kociaka! Sam mógł zginąć!

Niepełnosprawny mężczyzna uratował słodkiego kociaka! Sam mógł zginąć!

Często słyszy się o przemocy ludzi względem bezbronnych zwierząt – to niewytłumaczalne okrucieństwo zdarza się na całym świecie! Dlatego tym bardziej cieszą historie, jak ta, gdzie człowiek ratuje zwierze narażając własne zdrowie i życie! To jest prawdziwie altruistyczna postawa, którą warto i trzeba promować – dlatego dziś opowiemy o bohaterze z Malezji!

Daria Łaptosz
18.08.2019, 20:27

Naraził swoje życie, aby uratować kotka!

© YouTube

Abu Fathiyyaturahma Menk Abdun Mujtahid został ostatnio okrzyknięty bohaterem – wszystko za sprawą udanej akcji ratunkowej! W mieście Kota Kinabalu w Malezji, Abu wraz z kolegą szli na trening do dużego kompleksu sportowego. Jak zwykle mijali pobliski odpływ burzowy i tam zobaczyli małego kociaka skrytego w betonowej barierze! Młody zwierzak nie miał najmniejszych szans na wydostanie się – zginąłby z głodu lub utopiłby się w przepływającej wodzie! Dlatego bez chwili namysłu Abu podjął próbę uratowania kotka. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że mężczyzna jeździ na wózku inwalidzkim. Pokonanie pochyłego pasa zieleni było dla niego niezwykle trudne i niebezpieczne, ale dał radę! Uratowany kociak był jedynie mokry, ale w pełni sprawny.

Abu jest malezyjskim paraolimpijczykiem! Od lat trenuje rzut oszczepem i dba o umięśnioną sylwetkę. To zapewne ponad przeciętna sprawność fizyczna pozwoliła mężczyźnie szybko zczołgać się po stromym terenie i uratować kociaka!

© YouTube

Filmik z udanej akcji ratowania kotka na swoim Facebooku opublikował sam Abu. W zaledwie kilka dni obiegł on cały świat i ma już ponad 1,5 tys. udostępnień! Abu zdobył rozpoznawalność, której na pewno się nie spodziewał – dla wielu ludzi jest bohaterem!

W komentarzach ludzie atakują... kamerzystę!

© YouTube

Cieszę się, że kociak został uratowany, ale co z leniwą, sprawną fizycznie osobą, która filmowała, ale nie pomogła? – internauci zastanawiają się, czemu kamerzysta nie pomógł

Typowy cham z kamerą – patrzy, jak niepełnosprawny męczy się ratując kociaka z opresji! - to jeden z mocniejszych komentarzy

Hej, jego kolega nie jest niepełnosprawny! On chodzi, spójrzcie na cienie! – mimo informacji, że kamerzysta również jest niepełnosprawny, wiele osób w to nie wierzy

Jaka jest prawda? Kolega Abu, Elvis Sius, również jest niepełnosprawny, nosi protezę nogi! Poruszanie się po pochyłym terenie byłoby dla niego zupełnie niemożliwe, z protezą nie utrzymałby równowagi! Dlatego postanowił nagrywać bohaterski czyn swojego kolegi – nic więcej nie mógł zrobić.

© YouTube

Co zrobilibyście na miejscu niepełnosprawnego Abu?