Nowa usługa w Biedronce to prawdziwa rewolucja w dostarczaniu przesyłek

Nowa usługa w Biedronce to prawdziwa rewolucja w dostarczaniu przesyłek

Lubicie robić zakupy w sieci sklepów Biedronka i macie dość stania w kolejkach na poczcie po odbiór paczki? W takim razie na pewno ucieszy Was wiadomość dotycząca zmian w najpopularniejszych dyskontach w Polsce. Już niebawem w swojej pobliskiej Biedronce będziecie mogli skorzystać z...nowych punktów odbioru paczek!

Kamila Mrozek
13.05.2019, 07:53

Poczta Polska poinformowała o nawiązaniu współpracy z siecią sklepów Biedronka. Jeszcze przed wakacjami mieszkańcy największych polskich aglomeracji będą mogli korzystać z samoobsługowych urządzeń do odbioru przesyłek Poczty Polskiej. Chcecie poznać szczegóły tego ciekawego przedsięwzięcia? Zachęcamy do przeczytania dalszej części tego artykułu!

Według danych statystycznych codziennie na zakupy do Biedronki chodzi aż 4 miliony Polaków. Poczta Polska postanowiła nawiązać współpracę z Biedronką, gdyż jest to "jedno z najchętniej wybieranych miejsc zakupów spożywczych w Polsce".

Czy nowy pomysł Poczty Polskiej spodoba się klientom? Wszystko wskazuje, że tak, podobną usługę świadczy już sieć sklepów Kaufland oraz Żabka, gdzie można odbierać przesyłki DHL lub Poczty Polskiej.

"Powiększanie naszej sieci jest warunkiem dalszego rozwoju biznesu kurierskiego, dlatego podjęliśmy decyzję o dołączeniu pocztowych automatów do odbiorów przesyłek do naszej oferty" - powiedział prezes zarządu Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski.

Automaty stojące wewnątrz sklepów Biedronka będą dostępne w godzinach ich otwarcia, zaś te ustawione na zewnątrz będą działać 24 godziny na dobę.

© fintek.pl

Poczta Polska prowadzi zaawansowane negocjacje z duńską firmą SwipBox - operatorem skrytek na paczki, który współpracuje między innymi ze szwedzkim oddziałem DHL.

Wszystko wskazuje na to, że negocjace zakończą się sukcesem i pod koniec tego roku klieci Poczty Polskiej będą mogli skorzystać z pierwszych 200 skrytek.

Z czym kojarzą Wam się placówki Poczty Polskiej? Nam z często zamkniętymi okienkami lub kolejkami po odbiór awizowanej przesyłki, której dziwnym trafem listonosz znów nie mógł dostarczyć prosto pod nasze drzwi...

Obecnie liderem na rynku tego typu usług w Polsce jest Inpost, który posiada ich w Polsce aż 5 tysięcy. Poczta Polska zapowiada, iż w wyniku współpracy z SwipBox do 2020 r. w naszym kraju stanie aż 1 tysiąc urządzeń, także w porozumieniu z Allegro, Orlenem oraz Lidlem i Carrefour.

Co sądzicie o nowym pomyśle Poczty Polskiej?

© businessinsider.com.pl

Czy to dobry pomysł na zmniejszenie kolejek do okienek pocztowych?

A może sprytny sposób na obejście zakazu handlu w niektóre niedziele? Przypomnijmy, że w Żabkach i Freshmarketach przesyłki można odbierać także w niedziele bez handlu, a co za tym idzie sklepy są nawet wtedy otwarte dla swoich klientów.