Od 27 lat żyją w kanale ściekowym - tutaj urządzili swój dom. Zobacz, jak przygotowują się do świąt!

Od 27 lat żyją w kanale ściekowym - tutaj urządzili swój dom. Zobacz, jak przygotowują się do świąt!

Większość małżeństw marzy o własnym mieszkaniu, które krok po kroku można urządzać po swojemu i potem celebrować w nim wspólnie spędzane lata życia. Pewna para małżonków zapewne nigdy nie wprowadzi się takiego, zbudowanego od fundamentów domu, ale umie się cieszyć z tego, co ma i nie zwraca uwagi na dobra materialne. Poznajcie małżeństwo, które od 27 lat mieszka w kanale ściekowym i twierdzi, że niczego więcej im do szczęścia nie trzeba.

Kamila Mrozek
29.11.2018, 00:36

Maria i Miguel pochodzą z Medellin w Kolumbii i oboje mieli w przeszłości problem z uzależnieniami. Początkowa zwykła znajomość z czasem przerodziła się w silne uczucie i para zakochanych po nieciekawych przejściach postanowiła zerwać z nałogiem i rozpocząć nowe, wspólne życie.

Państwo Restrepo nie mają prócz siebie nikogo bliskiego – żadnej rodziny, żadnych krewnych, toteż nikt nie umożliwił im zamieszkania u siebie, ani nie udzielił finansowego wsparcia jakże potrzebnego do zakupu mieszkania. Dlatego para zamieniła jeden z kanałów ściekowych na swoje małe "gniazdko" i żyje tam wspólnie z ukochanym psem Blackie już ponad 20 lat.

Oficjalnie Maria i Miguel to para bezdomnych, która ukrywa się w opuszczonym kanale.

Lokalny rząd w każdej chwili może ich stamtąd wyrzucić, ponieważ kanalizacja jest własnością miasta. Mimo tego małżonkowie nie obawiają się o swoją przyszłość i bardzo się postarali, by szary, brudny kanał zmienić w namiastkę domu.

Ta jasna obwódka wokół fotki to nie ramka, ani fotomontaż. Zdjęcie pokazuje rodzinę Restrepo z pieskiem wewnątrz ich nietypowego domu.

© darkroom.baltimoresun.com

Obejrzyjcie dalszą część naszej fotorelacji. Będziecie zaskoczeni, że można tak się urządzić w kanale, który liczy 3 metry szerokości, 2 metry głębokości i tylko 1,4 metra wysokości.

W "domu" Marii i Miguela nie ma dużo miejsca, ale można żyć całkiem znośnie.

© darkroom.baltimoresun.com

Kobieta lubi relaksować się przed telewizorem, a jej mąż z uczuciem bawi się z ich pupilem. Z tyłu można dostrzec kuchenkę z garnkami, z lewej strony kawałki tapety na ścianie, a na telewizorze stoi figurka św. Mikołaja i świąteczna herbatka.

Miguel i Maria włożyli dużo trudu, by wyposażyć swoje "gniazdko" w sprzęty przydatne w domu.

© darkroom.baltimoresun.com

Znajdziecie tam drewniane półki, wentylator, łóżko, czy stolik na telewizor, a więc typowe sprzęty, które znajdują się w tradycyjnych mieszkaniach.

Maria nie ma własnego pokoju, kuchni, ani łazienki, ale nauczyła się być wdzięczna losowi za to, że jest kochana i radzi sobie najlepiej, jak potrafi.

© darkroom.baltimoresun.com

Ciekawe o czym myśli, popijając świąteczną herbatę. Może planuje usmażyć Miguelowi ulubioną jajecznicę, korzystając z oleju sprytnie podwieszonego przy półce?

Jak można się było domyślać, tego małżeństwa nie stać na jadanie w restauracjach, ani zamawianie posiłków na wynos.

© darkroom.baltimoresun.com

Maria gotuje sama, ma swoje garnki, patelnie, maleńką kuchenkę. Ważne, że każdą rzecz przygotowuje z sercem, najmniejszym kęsem dzieli się z mężem Miguelem.

Miguel jak większość facetów ma smykałkę do majsterkowania.

© beingindian.com

Taka przydatność bardzo się przydaje, zwłaszcza, gdy masz "mikroskopijne" mieszkanko i nie masz pieniędzy, żeby skorzystać z usług np. elektryka.

Miguel jest bardzo przywiązany do przyjaciela rodziny - Blackie'go.

© boredomtherapy.com

Wie, że zwierzę potrzebuje dużo ruchu na świeżym powietrzu, dlatego wychodzi z pieskiem na spacer, pokonując barierę strachu przed niebezpieczeństwami, jakie dla ludzi po przejściach może stwarzać kolumbijskie miasto mające raczej złą sławę.

Także Maria nie wyobraża sobie życia bez Blackie'go. Jak widać piesek jest nie tylko przyjacielem, ale i nieocenionym pomocnikiem żony Miguela.

© boredomtherapy.com

Miguel Restrepo zmarnował sporą część swojego życia i długo czuł się bardzo samotny. Dlatego tak bardzo zależy mu, by jego żona i pies czuli się dobrze w ich nieoczywistym, podziemnym domu.

© boredomtherapy.com

Niektórzy dziwią się, jak można tyle lat mieszkać w starym kanale i nazywać swoje życie szczęśliwym. Maria i Miguel mają za sobą podobne, bolesne doświadczenia, dlatego umieją cieszyć się z każdej chwili razem i nie narzekają na niewygody.

© boredomtherapy.com

Czasem Miguel jakby zapominał, że dom w kanale nie jest z rozciągliwej gumy, więc trudno umieścić w nim sprzęty i przedmioty standardowych rozmiarów.

Maria cieszy się, że mąż szykuje im na święta Bożego Narodzenia choinkę z Mikołajem, ale jest trochę przerażona, jak to dość duże drzewko ulokować w ich niewielkim domu.