Oni podjęli się  #gesslerchallenge. Moda na internetowe wyzwania wciąż trwa!

Oni podjęli się #gesslerchallenge. Moda na internetowe wyzwania wciąż trwa!

Lubicie brać udział w internetowych wyzwaniach? Od dłuższego czasu można oglądać w sieci bardziej lub mniej absurdalne filmiki prezentujące śmiałków, którzy wybrali sobie jakiś modny "challenge" i postanowili mu sprostać.

Ostatnio zabawę w internetowe wyzwania zaproponowała swoim fanom także popularna polska restauratorka...

Kamila Mrozek
25.08.2019, 17:27

Zobaczcie ludzi, którzy zrealizowali taneczny challenge Magdy Gessler i sami oceńcie, kto poradził sobie z nim najlepiej. Wspomnimy też o innych tego rodzaju wyzwaniach, które niestety nie zawsze mają pozytywne skutki dla biorących w nich udział internautów...

Magda Gessler od lat jeździ po Polsce, by ratować upadające lokale gastronomiczne. Prowadząca "Kuchenne rewolucje" ma na swoim Instagramie i Facebooku całe rzesze fanów, którym przesyła słodkie "besos", pokazuje swoje kolorowe stroje i smakowite potrawy. Ostatnio okazało się, że "Pani Madzia" uwielbia też tańczyć...

Niedawno Magda Gessler opublikowała na swoim Instagramie filmik pokazujący, jak w towarzystwie córki i męża tańczy do utworu "West Coast Poplock". Materiał opisany hasztagiem #geslerchallenge ma już ponad 400 tys. wyświetleń. Wielu fanów "Pani Madzi" podjęło się tego pozytywnego, energetycznego wyzwania...

Na Instagramie można znaleźć całkiem sporo filmików pokazujących bardziej lub mniej "odlotowe" wersje tańca w odpowiedzi na #geslerchallenge.

Nie wszyscy publikujący swoje wersje tańca są zawodowymi tancerzami, można powiedzieć nawet, że przeważają filmiki amatorów, którzy spontanicznie jak Magda Gessler dają się ponieść dźwiękom muzyki...

Wiedzieliście o modzie na "#geslerchallenge"? Jak Wam się podobają próbki tańca, które są odpowiedzią na wyzwanie Magdy Gessler?

Obserwatorzy zwracają uwagę, że niezależnie od umiejętności tanecznych śmiałków biorących udział w wyzwaniu, komentarze pod wszystkimi filmikami z akcji są tylko pozytywne. To miła odmiana od często ociekających "hejtem" reakcji na posty, zdjęcia i filmy zamieszczane w sieci przez znane osoby.

"Moje skrzynka jest pełna. Jesteście cudni! Besos dla wszystkich biorących udział w #gesslerchallenge" - napisała Magda Gessler do swojego "Zakonu Miłości", czyli rzeszy fanów w mediach społecznościowych. Jak widać znana restauratorka cieszy się sympatią wśród osób w różnym wieku...

I tych wykonujących różne zawody. Co powiecie na taki taniec w wykonaniu szalonych stomatologów? ;)

"Challenges" to często zabawne, ale niezbyt mądre, a nierzadko groźne internetowe wyzwania.Trudno wskazać, kto zapoczątkował ów trend, ale naśladuje go i śledzi mnóstwo osób. W Polce jednym z pierwszych znanych wyzwań był #icebucketchallenge polegający na oblewaniu się lodowatą wodą wprost z wiadra.

Potem w mediach społecznościowych nastała moda na tzw. "Manequin Challenge". Chodziło tu o nagrywanie scenek, w czasie których biorące w nich udział osoby w pewnej chwili zastygały w bezruchu jakby były manekinami.

Kolejne wyzwania stały się nie tylko głupie, ale czasami wręcz śmiertelnie niebezpieczne. I tak np. "Ice And Salt Challenge" polegał na posypaniu skóry solą, a następnie przyłożeniu do niej kostki lodu. W wyniku tego eksperymentu zachodzi reakcja chemiczna, która może skutkować odmrożeniami trzeciego stopnia!

Ostatnio na Instagramie możemy też obserwować nowe bardzo niebezpieczne odkurzanie czyli "Vacuum Challenge". Rodzice wkładają swoje dzieci do worków na śmieci i odsysają ze środka nadmiar powietrza za pomocą odkurzacza...

Ale na szczęście nie wszystkie wyzwania są równie absurdalne i zagrażające życiu człowieka. W sieci znajdziecie też wyzwania z misją - np. #trashtag challenge. Należy znaleźć zaśmiecone miejsce w przestrzeni publicznej, posprzątać je, a potem wrzucić fotki sprzed i po całej akcji.

Internetowe wyzwania to dobra okazja do zdobycia rzeszy fanów, pokazania swojej kreatywności. Ale takie "challenges" trzeba realizować rozsądnie. Ale spora dawka humoru i dystans do siebie są mile widziane! Oto kolejna odpowiedź na #gesslerchallenge.

Co sądzicie o #gesslerchallenge? Podejmiecie wyzwanie Magdy Gessler, aby otrzymać od niej słodkie "besos"?

Braliście kiedyś udział w jakimś internetowym wyzwaniu? A może sami wymyśliliście "challenge" i poprosiliście znajomych o włączenie się do tej zabawy?