Oni tańczyli, a goście płakali. Wzruszająca niespodzianka dla panny młodej, która 3 lata wcześniej straciła ojca

Oni tańczyli, a goście płakali. Wzruszająca niespodzianka dla panny młodej, która 3 lata wcześniej straciła ojca

Ta dziewczyna zawsze wyobrażała sobie swój ślub i marzyła, że ukochany tata poprowadzi ją do ołtarza. Los chciał inaczej, ale dzięki pomocy pięciu braci ta panna młoda usłyszała błogosławieństwo ojca i była z nim podczas tradycyjnego weselnego tańca. Zobaczcie wzruszające do łez wideo z uroczystości.

Kamila Mrozek
17.10.2018, 23:51

Zgodnie z amerykańską tradycją panna młoda na swoim weselu powinna najpierw zatańczyć z ojcem. Zwyczaj ten stanowi piękny gest wyrażający szacunek wobec rodzica i jest symbolicznym aktem przejścia córki spod opiekuńczych skrzydeł ojca, prosto w ramiona nowo wybranego małżonka.

David West miał 5 synów i córkę - Kaley. Rodzina była dla niego zawsze na pierwszym miejscu.

Dawid West bardzo kochał swoje dzieci i chętnie spędzał z nimi każdą wolną chwilę. Pewnego dnia przed 3 laty Kaley z bratem Kasey’em przejeżdżając obok domu taty, pomyśleli, że wpadną do niego na obiad. Znaleźli go leżącego na podłodze w łazience. David West zmarł nagle z powodu niezdiagnozowanej wcześniej, dziedzicznej choroby serca – kardiomiopatii.

,,Kaley łączyła z tatą wyjątkowa więź”.

Rodzeństwo bardzo przeżyło nagłą śmierć ojca. Najbardziej rozpaczała chyba Kasey, z którą tata miał wyjątkową relację.

Zdecydowanie była jego ulubienicą, jego jedyną, najmłodszą córeczką – mówili bracia.

[Tato] pracował jako listonosz, więc był po prostu zwykłym facetem z niebieskim kołnierzykiem i zwyczajnie miłym facetem. Nauczył mnie grać w koszykówkę, spędziliśmy razem wiele wakacji, dużo czasu byliśmy z tatą razem. (…) Na pewno był jednym z moich największych przyjaciół – tak o bliskiej relacji z ojcem mówiła Kaley.

Weselny taniec ojca z córką miał pozostać tylko snem...

Kaley powiedziała braciom, że rezygnuje z tradycyjnego weselnego tańca, bo jej ojciec nie będzie obecny na tej uroczystości. Braciom zrobiło się bardzo smutno - wiedzieli, że zawsze pragnęła zatańczyć z tatą na swoim przyjęciu weselnym.

Ale Kevin wpadł na pomysł, jak spełnić marzenie siostry.

Kilka miesięcy przed ślubem Kasey, jej brat Kevin West wpadł na ciekawy pomysł - może wszyscy bracia mogliby zatańczyć z nią na weselu zamiast ojca? Bracia uznali, że to będzie świetna niespodzianka dla siostry i okazja do oddania hołdu zmarłemu ojcu.

,,Jeśli jest obietnica, której nie dotrzymałem, wiem, że pewnego dnia zrozumiesz”.

Przyjęcie weselne Kaley i Adama zaczęło się zgodnie z planem i panna młoda nie miała pojęcia, że wkrótce zdarzy się coś niezwykłego. W pewnej chwili do mikrofonu podszedł jeden z jej braci i poprosił gości o skupienie. Zdradził, że on i pozostali bracia chcieliby zatańczyć z Kaley w tym szczególnym dniu oraz że przygotowali na tę okazję specjalną niespodziankę:

Prosimy wszystkich, aby podczas tańca byli tak cicho, jak tylko można. Chcemy złożyć hołd naszemu ojcu, a wy słuchajcie uważnie słów piosenki – chcemy nią zaskoczyć Kaley.

Gdy z parkietu zszedł Adam – mąż Kaley, a taniec z siostrą rozpoczął jeden z jej braci, ktoś puścił piosenkę Michaela Boltona ,,Ojcowie i córki”. Zdumiona Kaley rozpoznała w jej tle dawno niesłyszany, ukochany głos:

Cześć Kaley! Nazywam się Dave West, jestem tatą Kaley i bardzo ją kocham, 1800 razy.

Dalsze słowa Dave’a przerwał głośny szloch Kaley, wzruszonej dogłębnie dźwiękiem głosu ojca.

Zalana łzami panna młoda zatańczyła przy tej niezwykłej piosence kolejno z każdym z 5 swoich braci.

Emocje wydawały się sięgać zenitu, gdy… ciepły głos ojca na zakończenie utworu dodał:

Chciałem wam tylko życzyć powodzenia i wiem, że bardzo cię kocham i będę za tobą tęsknił.

Trzeba przyznać, że bracia w wyjątkowy sposób przygotowali się do wykonania z siostrą weselnego tańca. Głos ojca w połączeniu z przesłaniem piosenki Boltona zrobił nie tylko na Kaley, ale i wszystkich zgromadzonych niezapomniane wrażenie i poruszył ich serca.

Gdybym mógł zdobyć dla ciebie gwiazdę, przysięgam, że skradłbym ją z nieba jeszcze tej nocy. Chciałbym, aby spełniły się twoje marzenia, nieważne jak potoczą się dalej losy. Świat jest pełen perfekcyjnych planów. Jeśli jest jakaś obietnica, której nie dotrzymałem, wiem, że pewnego dnia zrozumiesz… Wiem, że będziesz silna, gdy nadejdą ciężkie czasy. Kiedy ty będziesz żyć, ja będę tu – w twoim sercu Jak blask księżyca w wodzie, jak słońce na niebie. Ojcowie i córki nigdy się nie żegnają. Jak anioł będę ci czytał do snu, ty dałaś mi jeden sen. Więc nauczę cię kochać i rozwijać własne skrzydła. Bym zaprowadził cię do domu z twoim wybrankiem.

Wszyscy bracia włączyli się w realizację pomysłu Kevina.

Bracia zdecydowali, że nagrają piosenkę z krótkimi wstawkami autentycznego głosu Davida Westa z dawnych lat. Ich tata nakręcił wiele filmów wideo, po przejrzeniu domowego archiwum, bracia zmontowali głos ojca z utworem Michaela Boltona ,,Ojcowie i córki". Efekt był piorunujący!

,,Ojcowie i córki nigdy się nie żegnają". Miłość to więcej niż fizyczna obecność – wie każdy, kto doświadczył straty.

2 października br. jeden z braci Kasey udostępnił w sieci wideo z jej wyjątkowym tańcem weselnym. Rodzina Westów nie spodziewała się, że już następnego dnia sam wykonawca utworu ,,Ojcowie i córki” Michael Bolton udostępni nagranie na swoich kontach w mediach społecznościowych. Jako ojciec trzech córek i współautor tekstu tej piosenki Michael Bolton zrozumiał, jak wielka miłość łączyła Kasey z ojcem. W komentarzu do wideo z głosem Dave'a Bolton napisał, że jest wzruszony i zaszczycony takim doborem utworu.

Wideo z wesela Kaley wzruszyło do łez samego Boltona.

Tatuś zawsze będzie kochał Kaley, swoją księżniczkę.

Jak z pespektywy czasu ocenia udostępnienie filmu sama Kasey? Dziewczyna powiedziała, że to nagranie to coś więcej niż historia jej ojca i braci. Dodała jeszcze:

Chodzi o najważniejszą rzecz w życiu, czyli o naszych bliskich. Miłość wykracza poza fizyczne ciało i każdy, kto przeżywa wielką stratę, bez względu na to, jak wielka by ona nie była, nie jest sam, jest kochany.

Jak Wam się podoba ślubna niespodzianka braci? A może podczas jakiegoś wesela sami przeżyliście coś podobnego?