Oto nowa Miss Universe 2018! Jednak to pierwsza transseksualna uczestniczka zwróciła uwagę wszystkich!

Oto nowa Miss Universe 2018! Jednak to pierwsza transseksualna uczestniczka zwróciła uwagę wszystkich!

Catriona Magnayon Gray, 24-letnia modelka, która na Instagramie ma blisko 3 mln fanów, reprezentowała Filipiny podczas finału Miss Universe. Zachwyciła sędziów swoją finałową odpowiedzią i stała się faworytką tegorocznych wyborów!

Kinga Kwiecień
19.12.2018, 01:49

Urodziła się w Cairns, w północnej części stanu Queensland w Australii. Jest w połowie Australijką (po ojcu), a w połowie Filipinką (od strony matki). Ta kombinacja genów obdarzyła ją zdumiewającą urodą.

Konkurs Miss Universe 2018, który odbył się w Bangkoku, nie jest pierwszym tego typu występem Catriony. Dwa lata wcześniej zdobyła tytuł Miss World Filipiny i jest pierwszą kobietą w historii, która posiada obydwa tytuły.

Polskę reprezentowała Magdalena Swat. Znalazła się w dwudziestce najpiękniejszych kobiet wszechświata!

Możecie ją kojarzyć z programu „Top Model”. Zaistniała również jako modelka w „Project Runway" i amerykańskim show "Model Turned Superstar”.

Wypowiedź pięknej Filipinki zrobiła na sędziach kolosalne wrażenie, a dotyczyła jej pracy w slumsach w Manili.

Kobieta wyjaśniła, że praca w slumsach była dla niej wyjątkowym i niezapomnianym doświadczeniem. To przeżycie nauczyło ją wdzięczności i zrozumiała jak „dostrzegać piękno dzieci”.

Niezmiernie cieszy ją, że wygraną można wykorzystać, by nieść pomoc innym:

…ocenię, gdzie mogę coś od siebie dać i gdzie mogę coś przekazać jako rzecznik.

Myślę, że jeśli będę mogła uczyć ludzi jak być wdzięcznymi, świat stanie się niesamowity. Możemy stworzyć świat, w którym nie szerzy się zło, a dziecięce twarze są uśmiechnięte.

Świeżo upieczona Miss Universe jest także piosenkarką. Przygotowując się do wyborów, wydała teledysk "We're in This Together”.

Utwór opowiada o ubóstwie w slumsach Manili. Wzruszająca piosenka, podnosząca świadomość na temat problemów, z jakimi borykają się tamtejsze dzieci, znalazła się na pierwszym miejscu na Filipińskim iTunes.

Posiadaczka korony Miss Universe jest ogromną zwolenniczką sprawiedliwości społecznej, praw człowieka i równości płci.

Wierzy w słuszność edukowania ludności już od najmłodszych lat:

Dlaczego edukacja? Bo jeśli dasz im jedzenie, będą głodni już następnego dnia.

Jeśli dasz im lekarstwa, mogą znowu zrobić sobie krzywdę. Edukacja pozostanie z nimi przez całe życie.

Głośno wyraża swój sprzeciw wobec sytuacji filipińskiego programu nauczania i usunięcia ze szkół języka tagalogskiego (filipińskiego).

Aktywnie prowadzi kampanię podnoszącą świadomość o HIV/AIDS, zachęca do robienia testów na obecność wirusa.

Catriona ma wiele talentów, samodzielnie zaprojektowała swój strój do jednej z konkurencji konkursu na Miss Wszechświata, w której odbywa się parada strojów narodowych.

Moja suknia była zainspirowana "Ibong Adarna": filipińskim, mitologicznym ptakiem. Historia mówi, że czarujący głos Ibonga Adarny uzdrawia każdego, kto go usłyszy. Niektórzy artyści porównują go do Feniksa, który odradza się z płomieni i popiołu. To czyni go symbolem odporności i odrodzenia.

W walce o koronę wzięła udział również transseksualna reprezentantka Hiszpanii, Angela Ponce.

Miało to miejsce po raz pierwszy w dziejach Miss Universe. Angela nie kryje radości z możliwości wzięcia udziału w tym wielkim wydarzeniu:

Jestem tutaj, aby reprezentować różnorodność ludzi na świecie. Mam nadzieję, że będziemy zdolni żyć w świecie równości dla wszystkich.

Olśniewające piękno Catriony, pozwoliło jej wyprzedzić Tamaryn Green z Południowej Afryki, z którą konkurowała o pierwsze miejsce.

Ostatecznie Tamaryn zajęła drugie miejsce na podium, a trzecie zostało przyznane Sthefany Gutierrez z Wenezueli.