Para 6-letnich Bliźniąt Wzięła Ślub. Wszystko Zaaranżowali Rodzice, Którzy Wierzą Chcą Zapewnić Dostatnie Życie Dzieciom!

Para 6-letnich Bliźniąt Wzięła Ślub. Wszystko Zaaranżowali Rodzice, Którzy Wierzą Chcą Zapewnić Dostatnie Życie Dzieciom!

We wrześniu 2012 r. na świat przyszła para bliźniąt. Ich rodzice natychmiast stwierdzili, że dzieci będą musiały zostać w przyszłości mężem i żoną. Pod koniec ubiegłego roku został zorganizowany bardzo wystawny ślub tych właśnie, 6-letnich już bliźniaków. Wedle lokalnej tradycji i wierzeń religijnych taka uroczystość nie jest niczym wyjątkowym.

Kamila Mrozek
2.01.2019, 15:01

Dziewczynka o imieniu Kiwi niedawno została żoną swego brata bliźniaka zwanego Gitarą (Guitar). Bliźnięta pochodzą z Tajlandii, ich uroczyste zaślubiny odbyły się na przedmieściach Bangkoku. Ich rodzice Amornsan Sunthorn Malirat (31 lat) i Phacharaporn (30 lat) są buddystami i wierzą, że bliźnięta "były kochankami w poprzednich wcieleniach".

Decyzja rodziców o zorganizowaniu ślubu pary małych bliźniąt w naszej kulturze wydaje się szokująca, ale ma swoje uzasadnienie.

Niektórzy wyznawcy buddyzmu uważają, że kiedy przychodzą na świat bliźnięta obojga płci, to mają one "karmę" ze związków w poprzednim życiu i odradzają się razem, ponieważ ich status jako par nie został zalegalizowany.

Podobno Gitara musiał zapłacić rodzinie 23 tysiące zł. i przekazać im złoto o wartości prawie 5000 zł, aby mógł oficjalnie wziąć swoją siostrę za żonę. W uroczystości zaślubin młodej pary, która obejmowała między innymi uliczną procesję, wzięło udział mnóstwo gości, w tym krewni, przyjaciele i sąsiedzi rodziny.

© theindiantelegram.com

Ojciec dzieci potwierdził, że wspólnie z żoną zorganizował ślub bliźniąt, by zapewnić im szczęśliwe życie.

© theindiantelegram.com

Powodem ślubu jest to, że wierzymy, że nasze dzieci były partnerami w poprzednim życiu. Jest to przekonanie, które odziedziczyliśmy po naszych przodkach. Musieliśmy zorganizować ślub dla tych bliźniaków jako rozwiązanie problemów, które mieli przed swymi ponownym narodzinami. Ponieważ zostali małżeństwem, będą żyli zdrowo i odniosą sukcesy, nie będą borykać się z chorobami.

Po uroczystości matka dzieci, Phacharaporn, powiedziała: "Oboje byli tak słodcy podczas ślubu. Staną się dla siebie najlepszymi przyjaciółmi przez resztę życia. Gdy dorosną, będą mogli znaleźć sobie nowego męża lub żonę. Ale ta ceremonia zawsze będzie dla nich ważna".

© theindiantelegram.com

Choć Kiwi i Gitara są teraz uważani za męża i żonę zgodnie z lokalnymi zwyczajami, to ceremonia ich ślubu nie jest prawnie wiążąca. Dlatego w przyszłości będą mogli poszukać sobie nowych partnerów.

© manithan.com

Zaślubiny 6-letnich bliźniąt w Tajlandii to niejedna tego typu uroczystość podyktowana wiarą buddystów. We wrześniu 2018 roku ślub wzięła ta para 5-letnich tajlandzkich bliźniaków - Chaya Prasop Tamrong i Chanon.

A na zdjęciu poniżej widzicie parę 3-letnich nowożeńców! To Petai Angdechawat ze swoją siostrą siostrą bliźniaczką Pailin. Dzieci wzięły ślub w 2015 roku.

© bilaza.com

Co sądzicie o takich nietypowych zaślubinach?

Czy tak wystawne ceremonie mogą faktycznie zapewnić szczęśliwe życie parom małoletnich bliźniąt? Słyszeliście o podobnych związkach w innych krajach?