Park wodny zabrania noszenia "bezczelnych" bikini i pokazuje, jaki strój kąpielowy jest w nim dozwolony.

Park wodny zabrania noszenia "bezczelnych" bikini i pokazuje, jaki strój kąpielowy jest w nim dozwolony.

Lubicie korzystać z basenu i spędzać wolny czas w parkach rozrywki? Pewnie niejeden z Was odpowie, że tak. A czy chodzicie w to miejsce, mając na sobie odpowiedni strój kąpielowy?

Kamila Mrozek
14.11.2019, 13:56

W pewnym wodnym parku rozrywki wprowadzono kodeks zakazujący "bezczelnego" bikini. Zapis ten wzbudza spore kontrowersje...Czy faktycznie można mieć na sobie niestosowny kostium kąpielowy i śmiało korzystać z wszystkich atrakcji, jakie oferują takie rozbudowane obiekty basenowe?

Adventure World w Perth na terenie Australii określa się jako miejsce przyjazne rodzinie.

Niedawno na Facebooku tego obiektu pojawił się kontrowersyjny post z grafiką dotyczącą właściwego "dress code" na basenie.

Najwyraźniej osoby korzystające z tego miejsca nie zawsze są świadome tego, jaki powinien być "stosowny strój kąpielowy" i co jest w parkach rozrywki zakazane...

© turbocelebrity.com

Park Adventure World opublikował grafikę prezentującą 3 niewłaściwe i jeden stosowny krój majteczek od bikini. Na obrazku znajduje się też hasło ostrzegające: ''Nie bądź bezczelna".

Wkrótce po opublikowaniu tamtej fotki, Facebook parku Adventure World zalała fala krytyki. Także ze strony osób, które mają małe dzieci.

Właścicielom parku rozrywki zapewne chodziło głównie o dobro dzieci i młodzieży korzystających z wodnych atrakcji. Przecież panie ubrane w bardzo skąpe bikini to widok raczej nieodpowiedni i zły przykład dla małoletnich...

Tymczasem internauci oskarżają park wodny w Australii o seksizm. Zwracają uwagę, że w jego kodeksie strojów kąpielowych nie ma wzmianki o tym, jaki wygląd i krój powinny mieć męskie kąpielówki....

Czyżby tylko damskie pośladki wystawione na widok publiczny były w tym miejscu niemile widziane?

Adventure World podtrzymuje swoją decyzję i wydał oświadczenie, w którym wyjaśnił, że kodeks bikini wcale nie jest związany z płcią, tylko normami moralnymi, jakie są typowe dla wielu miejsc, z których korzystają często rodzice z dziećmi.

Czy kobiety korzystające z tego typu basenów z atrakcjami dla rodzin z dziećmi powinny zamiast ponętnego bikini nosić coś takiego, jak na fotce poniżej?

Okazuje się, że za zbyt skąpe bikini można ponieść karę i to nie tylko w australijskim Adventure World.

Całkiem niedawno jedna z turystek korzystająca z plaży na Filipinach, spotkała się z oburzeniem mieszkańców. Kobieta została też ukarana mandatem w wysokości 2500 peso filipińskich (190 zł) za swój niestosowny strój.

Trudno zaprzeczyć temu, że z roku na rok stroje kąpielowe dla pań są coraz bardziej skąpe. Czasem wydaje się wręcz, że bielizna odpowiednia do sypialni staje się inspiracją dla projektantów strojów kąpielowych.

O problemie dostosowania się do zasad obowiązujących na basenie pisała też 26-letnia Yvette z Australii. Dziewczyna twierdzi, że ubiera się stosownie do obecnych trendów, sugeruje, że matki krytykujące jej bikini powinny raczej zadbać o właściwe zachowanie maluchów, które przyprowadzają na basen:

Właśnie zostałam wyrzucona z basenu Albany Stadium Pool w najbardziej niegrzeczny i nieprofesjonalny sposób. Kobieta, która pełniła dziś obowiązki kierownicze kazała mi wyjść ze spa, gdzie właśnie się relaksowała i powiedziała, że musi przeprowadzić ze mną prywatną rozmowę. Okazało się, że bikini, które miałam na sobie, i które nosiłam na tym basenie już od paru miesięcy, jest nieodpowiednie. Jej dokładne słowa brzmiały, że to wprawdzie nie "wbrew regułom", ale niektóre mamy skarżyły się na mój temat, więc muszę ubierać się bardziej konserwatywnie. Spytała, czy mam w domu jakieś inne bikini. Mam, ale wszystkie są w tym samym fasonie! Kupiłam ten strój kąpielowy na stronie Glassons.com, a poza tym mamy 2019 rok! Wszystkie bikini tak wyglądają! Prawie za każdym razem, gdy jestem na tym basenie, jakieś dziecko robi kupę do wody i trzeba wszystko zamknąć. Moim zdaniem to niedopuszczalne. Tymczasem matki ignorują swoje dzieci albo na nie wrzeszczą, co też uważam za niedopuszczalne. Kiedy próbowałam uzyskać zwrot pieniędzy, zostałam wyśmiana - to dopiero jest niedopuszczalne! Chodziłam na ten basen trzy razy w tygodniu przez parę lat, ale właśnie stracili wiernego klienta.

Czy Waszym zdaniem istnieje coś takiego jak krój bikini stosowny na basen?

Czuliście się kiedyś na basenie czy plaży zgorszeni widokiem pań ubranych w mikroskopijne kostiumy dwuczęściowe?