Pięćdziesiąty cud w klinice Błaszczyk. 7-latka wybudzona ze śpiączki!

Pięćdziesiąty cud w klinice Błaszczyk. 7-latka wybudzona ze śpiączki!

Klinika Budzik słynie z cudów. Kilka dni temu miał miejsce kolejny – ze śpiączki wybudziła się mała Łucja! To wielka radość dla rodziców dziewczynki, ale i dla założycielki, Ewy Błaszczyk. Poznajcie wzruszającą historię inicjatorki Kliniki oraz podopiecznych, których wybudził Budzik!

Julia Konieczna
20.10.2018, 16:22

Nieszczęśliwa historia

Ewa Błaszczyk to aktorka filmowa i teatralna. Występowała w kabarecie Jana Pietrzaka, grała w takich filmach jak „Polskie drogi”, „07 zgłoś się”, czy też „Na dobre i na złe”. Niestety, nieszczęśliwy wypadek córki całkowicie odmienił jej życie. Po 100 dniach od śmierci męża, córka Aleksandra zakrztusiła się tabletką i zapadła w śpiączkę.

© Viva

Ewa Błaszczyk z córkami: Aleksandrą i Marianną.

Fundacja Akogo?

Po dwóch latach od zapadnięcia w śpiączkę Aleksandry, Ewa Błaszczyk założyła wraz z księdzem Wojciechem Drozdowiczem fundację Akogo?. Od szesnastu lat działa na rzecz dzieci, które wymagają rehabilitacji po urazach neurologicznych. Celem było jednak wybudowanie kliniki, która miałaby leczyć dzieci po ciężkich urazach mózgu. W 2012 roku cel się spełnił – wtedy bowiem powstała Klinika Budzik. Od tego czasu w klinice wybudziło się 50 dzieci!

© Fakt

Budzik budzi do życia!

Klinika Ewy Błaszczyk od lat uznawana jest za miejsce magiczne. Dzieci w śpiączce, które przez długi czas były hospitalizowane, a później przeniesione do Budzika – dzięki olbrzymiej pracy personelu – zaczęły się wybudzać!

© Klinika Budzik

Antoś - czterdzieste dziecko wybudzone w Budziku!

Bezpłatne leczenie dla potrzebujących dzieci

Aktorka od samego początku walczyła o to, aby Klinika działała przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Dostęp do wykwalifikowanej kadry, doskonała infrastruktura oraz co najważniejsze – bezpłatny pobyt i rehabilitacja małych pacjentów - wszystko to jest w Budziku na wyciągnięcie ręki.

© Klinika Budzik

Ola, po wybudzenia rozpoczęła swoje nowe życie.

Wielkie serce Ewy Błaszczyk

Kobieta jest osobą niezwykle ciepłą i skromną. Bije od niej chęć pomocy innym. Swoją fundację, jak i klinikę bardzo chętnie reklamuje udzielając się w mediach. Wielkim dziełem jakiego dokonuje interesują się nie tylko stacje telewizyjne i gazety. Zobaczcie najnowszy film Billie Sparrow na temat życia w śpiączce!

Cuda w Budziku

Co jakiś czas media obiegają pozytywne, przepełnione radością informacje o kolejnych niesamowitych historiach wybudzonych dzieci. Ostatnią z nich są losy 7-letniej Łucji, która zapadła w śpiączkę w lipcu. Dwa dni temu, dzięki intensywnej rehabilitacji w Budziku – dziewczynka się wybudziła! Według informacji podanych przez Klinikę, mała wyjdzie niedługo ze szpitala o własnych nogach. Czyż to nie cudowne?

© Klinika Budzik

Mała Łucja to 50-te dziecko wybudzone w Budziku!

Budzik dla dorosłych!

Ewa Błaszczyk deklaruje powstanie warszawskiej Kliniki Budzik dla dorosłych już w tym roku. Zobaczcie sami!

Niezwykły talent

Oprócz wielkiego serca Ewa Błaszczyk ma także inne talenty. Piękna piosenka „Ja nie odchodzę kiedy trzeba” w jej wykonaniu jest niezwykle poruszająca!

Zobaczcie inne, szczęśliwe dzieci wybudzone w Klinice Ewy Błaszczyk!

© Klinika Budzik
© Klinika Budzik
© Klinika Budzik
© Klinika Budzik
© Klinika Budzik

Uśmiech na twarzy dzieci i ich bliskich jest bezcenny

Wierzymy, że dobro wraca i szczęście uśmiechnie się wreszcie do samej Ewy Błaszczyk i jej córki, Oli!