Piotr Fronczewski zaśpiewał arię z opery Moniuszki w metalowym aranżu!

Piotr Fronczewski zaśpiewał arię z opery Moniuszki w metalowym aranżu!

Piotr Fronczewski to jeden z najwybitniejszych polskich aktorów. Ten pochodzący z Łodzi artysta ma na swoim koncie ponad 120 ról telewizyjnych, filmowych i teatralnych. Publiczność pokochała go jednak także za jego występy muzyczne, w których aktor hipnotyzuje swoim niskim głosem i potrafi rozśmieszyć dystansem do własnej osoby.

Jeśli stęskniliście się za muzycznymi eksperymentami Pana Piotra, koniecznie posłuchajcie jego wykonania "Arii Skołuby" Stanisława Moniuszki. Tą zadziorną wersję klasyki polskiej opery Fronczewski zaśpiewał niedawno na prośbę Michała Jelonka - skrzypka z metalowego zespołu Hunter.

Kamila Mrozek
6.11.2019, 16:11

Piotr Fronczewski zadebiutował już jako 12-latek w filmie "Wolne miasto" Stanisława Różewicza. Artysta wielokrotnie udowodnił swoją wszechstronność i zamiłowanie do brania udziału w nietypowych projektach, także tych muzycznych.

Czy pamiętacie niezapomnianą rolę Fronczewskiego w filmie "Akademia Pana Kleksa"?

Czy wspominacie z sentymentem Fronczewskiego jako kultowego Franka Kimono, który zaśpiewał przeboje takie jak np. "King Bruce Lee Karate Mistrz", albo "Dysk Dżokej"?

Tym razem aktor powrócił do muzyki za sprawą skrzypka Michała Jelonka, który znany jest z zadziornych, przekornych, czasem dość kontrowersyjnych interpretacji dzieł muzyki klasycznej. Jelonek wydał właśnie nowy solowy album "Classical Massacre" z własnymi wersjami dzieł wybitnych kompozytorów.

Podobno Michał Jelonek bardzo szukał osoby, która podołałaby arii ze słynnej opery Moniuszki. Skrzypek zdradził, że zależało u na artyście charyzmatycznym, który ma niski głos i potrafi na nowo zinterpretować "nudną" klasykę:

Rok 2019 jest rokiem jednego z najwybitniejszych kompozytorów polskich, Stanisława Moniuszki, dlatego postanowiłem pochylić się i rockowo 'popastwić' nad legendarną i ponadczasową 'Arią Skołuby' ale też przy okazji przybliżyć twórczość tego kompozytora fanom metalu i rocka. Długo szukałem niskiego, nietuzinkowego i charyzmatycznego głosu. Chodziłem, pytałem, węszyłem, zaglądałem w ciemne zaułki, pukałem do drzwi , gdy nagle... wróciły do mnie wspomnienia z dzieciństwa i z wczesnej „młodzieżowości” i zagrzmiały głosem profesora Kleksa, Franka Kimono czy Pana Piotrusia z Kabaretu Olgi Lipińskiej!

Muzyk poprosił Piotra Fronczewskiego o wykonanie "Arii Skołuby" ze znanej opery "Straszny Dwór" Stanisława Moniuszki. Posłuchajcie, jak śpiewa ją aktor, a będziecie zaskoczeni. Jest ogień! Jest to wykonanie "z pazurem"!

Ku mojej ogromnej radości Piotr Fronczewski zgodził się wziąć udział w nagraniu. Dodał teatralnego blasku i pełnego humoru dystansu i autoironii. Piotr Fronczewski w roli Skołuby litościwie zasłonił swoim genialnym głosem i interpretacją artystyczną mój prymitywny warsztat wykonawczy, za co jestem mu ogromnie wdzięczny. Piotr - DZIĘKUJĘ! Jestem Twoim fanem i.... nigdy Ci tego nie wybaczę! - napisał wzruszony Michał Jelonek w specjalnym podziękowaniu za YouTube.

Album Michała Jelonka "Classical Massacre" ukaże się w sprzedaży już 15 listopada br. Na płycie znajdą się utwory takich kompozytorów jak Grażyna Bacewicz, Ignacy Paderewski, Fryderyk Chopin.

Jelonek w grudniu rozpoczyna trasę koncertową promującą nowy album. Wybieracie się, aby posłuchać na żywo, jak "masakruje" klasykę? ;)

Co sądzicie o "Arii Skołuby" w wykonaniu Piotra Fronczewskiego?

Podoba Wam się to aktorskie, nieco drapieżne wykonanie? Czy wolicie Pana Piotra oglądać na ekranach kin albo na deskach teatru?