Po powrocie z misji w Afryce zakonnice odkryły, że są w ciąży. Mówią, że "nie wiedzą, jak to się stało"

Po powrocie z misji w Afryce zakonnice odkryły, że są w ciąży. Mówią, że "nie wiedzą, jak to się stało"

Te dwie zakonnice z pewnością nigdy nie zapomną misji do Afryki, którą odbyły niedawno. Po powrocie z wyjazdu kobiety odkryły bowiem, że...zostaną matki. Siostry zakonne są tym faktem bardzo zaskoczone, ale nie wykluczają, iż zajmą się wychowaniem swoich dzieci.

Kamila Mrozek
9.11.2019, 15:17

Jak donosi włoska prasa, obie zakonnice były na misjach w Afryce, skąd zresztą pochodzą. Zwierzchnicy sióstr zakonnic z pomocą policji rozpoczęli dochodzenie w tej tajemniczej sprawie. Czy siostry same złamały śluby czystości, czy raczej stały się ofiarą przestępstwa?

Jedna z sióstr po powrocie z misji do klasztoru w Militello Rosmarino na terenie Mesyny, nagle bardzo źle się poczuła i udała się do lekarza.

© news1.news

Po wykonaniu badania USG okazało się, że 34-letnia zakonnica jest brzemienna, stąd wzięły się u niej dziwne bóle brzucha. Kobieta była bardzo zaskoczona diagnozą, swojego zdziwienia i zniesmaczenia taką sytuacją nie kryli też lekarze ze szpitala, do którego trafiła.

© sistemupdate.blogspot.com

"Żałuję tego, co się stało. To nie są przyjemne sprawy. Nasza licząca 1,2 tys. osób społeczność jest zaskoczona. Ta sytuacja została załatwiona źle i mało prywatnie" – powiedział burmistrz miasteczka Salvatore Riotta, w którym przebywała wspomniana siostra. Podobno zakonnica została relegowana do Palermo.

© twitter.com/salvatoreriotta

Podobny przypadek odnotowano niedawno w rejonie Ragusa na Sycylii. Tym razem ciąża z zaskoczenia dotyczy zakonnicy z Madagaskaru, która była matką przełożoną i opiekowała się na co dzień osobami starszymi. Ta zakonnica na wieść o tym, że zostanie matką, postanowiła wrócić do ojczyzny i tam urodzić.

© messina.gds.it

Okazuje się, że to nie pierwsze przypadki ciężarnych zakonnic we Włoszech. W 2014 r. głośno było o widocznej na zdjęciu zakonnicy z włoskiego miasteczka Rieti. Kobieta wezwała pogotowie z powodu silnych bólów brzucha. W szpitalu okazało się, że zaraz będzie rodzić. 31-latka urodziła chłopca, którego nazwała Franciszek.

© fakt.pl

"Obie naruszyły surowe zasady czystości, ale dobro ich dzieci jest teraz najważniejsze" - tak władze Kościoła komentują przypadki zakonnic, które zaszły w ciążę podczas misji w Afryce.

Jak to możliwe, że zakonnice nie wiedzą, jak zaszły w ciążę?

Jakie konsekwencje powinny ponieść za to, co się stało? Co zrobić, by kolejne misje w Afryce nie były dla innych sióstr zakonnych tak brzemienne w skutkach?