Nietypowy Podział Mieszkania Po Rozwodzie. Zakazuje Rodzinie Wchodzenia Za Taśmę

Nietypowy Podział Mieszkania Po Rozwodzie. Zakazuje Rodzinie Wchodzenia Za Taśmę

Pewien mężczyzna po rozwodzie zachowuje się w dziwny sposób, który ogranicza wolność i pogarsza warunki życia jego byłej żony oraz ich niepełnosprawnej córki. Mieszkanie, w którym dawniej przebywał z żoną i córką rozwodnik oznaczył czerwono-białą taśmą, zakazując rodzinie wstępu na odgrodzoną, własną część tego lokum.

Kamila Mrozek
27.11.2018, 23:31

Oleg Viktorov pochodzi z położonego w południowo-zachodniej części Syberii miasta Barnaul. Mężczyzna niedawno rozwiódł się z żoną Jeanne i zamieszkuje obecnie ze swoją nową rodziną. Jego dawna żona i niedowidząca córka Zhanna zajmują jednopokojowe mieszkanie o powierzchni 32 m2, które przypomina strefę przygraniczną, plac budowy lub teren zabezpieczony przez policję biało-czerwoną taśmą. Wszystkiemu jest winny właśnie Oleg…

32-metrowe lokum Oleg nabył kiedyś wspólnie z żoną. Po rozwodzie mężczyzna nie zamierza odsprzedać eks-żonie swojej części jednopokojowego mieszkania, ani nawet przepisać jej na córkę Zhannę, dlatego podzielił mieszkanie taśmą na 2 części i zabrania żonie oraz córce korzystać ze swojej połowy.

© urod.ru

Była żona Olega próbowała z nim negocjować, ale jedyne rozwiązanie, które rozważał Oleg, to takie, że miałaby ona opłacać mu czynsz za użytkowanie całości mieszkania.

Mężczyzna twierdzi, że spłacił swoją część kredytu za to 1-pokojowe mieszkanie i regularnie płaci alimenty na córkę, z którą de facto i tak nie może się widywać. Dlatego całe jednopokojowe mieszkanie przedzielił biało-czerwoną taśmą, jak na zdjęciach poniżej.

© urod.ru

Oleg ma już nową rodzinę, z którą obecnie mieszka, ale wciąż nachodzi żonę w ich dawnym lokum, aby sprawdzić, czy czasem nie zerwała taśm, albo nie wkroczyła na cudze - jego terytorium.

© urod.ru

Mała córeczka Olega nie rozumie, dlaczego tatuś już nie mieszka z nią i mamą, ale poprzedzielał ich mieszkanie sztywną taśmą.

© urod.ru

Oleg i Jeanne to jedna z wielu rosyjskich par, które podjęły decyzję o rozwodzie i nie potrafią dojść do porozumienia np. w kwestiach majątkowych.

© urod.ru

W ostatnich latach ponad 60% małżeństw w Rosji jest w stanie separacji, a co drugi związek małżeński kończy się rozwodem.

Zdaniem socjologów główną przyczyną tak dużej liczby rozwodów jest niedojrzałość parterów do formalnego związku, trudności finansowe i liberalne prawo, które ułatwia rozwód w naprawdę krótkim czasie:

Taka [duża liczba rozwodów] wynika z nieodpowiedzialności i bezmyślności młodych ludzi zanim się pobiorą! Wciąż bawią się dziecinnymi grami i trudno im sobie wyobrazić, co ich naprawdę czeka po ślubie – czytamy w jednej z takich opinii.

Rosjanie zainteresowani sprawnym i szybkim przeprowadzeniem sprawy rozwodowej w sądzie mogą korzystać z usług licznych kancelarii prawnych, które reklamują się online w taki sposób:

Doświadczeni prawnicy i adwokaci zakończą małżeństwo bez twojej obecności, bez zgody małżonka, nawet jeśli para ma dzieci.

Koszty załatwienia takiego szybkiego rozwodu to średnio od 724 do 1517 zł. Ciekawe, czy w koszta są wliczone takie kwestie, jak prawne ustalenia co do podziału majątku małżonków?

Czy Oleg powinien w taki sposób zaznaczać swoje prawa do 1-pokojowego mieszkania?

Co radzilibyście jego byłej żonie? Jakie zasady powinny obowiązywać parę rozwodzącą się, zwłaszcza jeśli mają jedno, lub więcej dzieci?