Pokazała zdjęcia autystycznego ojca, który płakał ze wzruszenia na jej weselu.

Pokazała zdjęcia autystycznego ojca, który płakał ze wzruszenia na jej weselu.

Ten, kto jest rodzicem doskonale wie, że ważne wydarzenia z życia dziecka wywołują w nim zawsze sporo emocji. Czy jest coś bardziej wzruszającego niż widzieć swoją dorosłą już córkę, ubraną jak księżniczka, która szczęśliwa bawi się na swoim weselu?

Pewna panna młoda pokazała niezwykłe zdjęcia swojego taty. Autystyczny ojciec ocierał łzy wzruszenia, tańcząc z nią weselny taniec...

Kamila Mrozek
28.10.2019, 07:53

Dla wielu ojców wspólne tańczenie z córką w dniu jej ślubu to niezapomniane przeżycie, dostarczające wielu, czasem bardzo różnych emocji. A zastanawialiście się kiedyś, jak może czuć się w takiej chwili ojciec panny młodej borykający się na co dzień z autyzmem Tacy ludzie mają trudności z odnalezieniem się w nowych sytuacjach, nie łatwo im wyrazić to, co czują, czasem zachowują się nieadekwatnie do aktualnego zdarzenia...

Hailey Elliot zawsze bardzo kochała swojego tatę, choć wiedziała, że w jakiś sposób różni się od innych ludzi. Dopiero 5 lat temu, już jako dorosła kobieta, zrozumiała, dlaczego tak się dzieje.

Martin - ojciec Hayley został przed laty źle zdiagnozowany - stwierdzono u niego schizofrenię. Stosunkowo niedawno okazało się, że mężczyzna przez całe dotychczasowe życie nie otrzymał właściwej pomocy. Tata Hayley cierpi na autyzm.

Choć Martin zawsze był bardzo troskliwy wobec swojej córki, zwykle nie umiał okazać jej uczucia i emocji, jakie na co dzień mu towarzyszyły. Dopiero podczas ślubu Hayley coś w nim pękło. Autystyczny ojciec ocierał łzy wzruszenia, tańcząc ze swoją córką - panną młodą. To był niespotykany widok dla całej rodziny!

Hailey zdecydowała się pokazać w internecie zdjęcia ze swojego wesela, bo było to dla niej niezwykłe świadectwo ojcowskich uczuć. "To zdjęcie będę pielęgnowała przez resztę swego życia" - zdradziła wzruszona córka Martina.

"Widok płaczącego ojca na moim weselu był dla mnie ogromnym szokiem. Wcześniej tylko raz widziałam, jak płakał, gdy uśpiono naszego kochanego psa, Tiffany'ego. Tata nie zdaje sobie sprawy, że jest dotknięty autyzmem, ale na co dzień bardzo rzadko okazuje to, co czuje" - mówiła Hayley.

Zdjęcia pokazujące Martina podczas ślubu córki obalają dość powszechne mity krążące na temat osób chorujących na autyzm. Jak widać potrafią oni okazywać empatię i w szczególnych sytuacjach stać ich nawet na okazywanie wzruszenia!

Ludzie z autyzmem doświadczają głębokich, czasem nawet bardzo skrajnych emocji - od przytłaczającego szczęścia aż po skrajną rozpacz. Niestety zwykle nie radzą sobie z tym wachlarzem emocji, dlatego otoczenie źle ich rozumie, błędnie interpretuje zachowania w poszczególnych sytuacjach.

Hailey na pewno do końca życia zapamięta wzruszający dzień swojego ślubu i to, jak zareagował na niego jej ukochany tato.

Parze młodej życzymy dużo szczęścia i cieszymy się przy okazji ślubu Hayley doszło do przemiany w okazywaniu emocji u jej taty Martina.

Spotkaliście kiedyś osobę cierpiącą na autyzm?