"Pszczółka Maja" na budowie w Norwegii. Tak się bawią polscy budowlańcy podczas pracy!

"Pszczółka Maja" na budowie w Norwegii. Tak się bawią polscy budowlańcy podczas pracy!

Nie od dzisiaj wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje, wpływa na poprawę nastroju i dobrze dobrana może zwiększyć efektywność pracy. Polscy budowlańcy pracujący w Oslo pokazali, jak można wykonywać swoje obowiązki z zaangażowaniem i jednocześnie dobrze się bawić. Filmik z ich śpiewem polskich przebojów zachwyca internautów w Polsce i zagranicą. "Tak pozytywnie nastawionych ekip powinno być znacznie więcej" - brzmi jeden z komentarzy internautów. Posłuchajcie sami, jak śpiewa polska ekipa budowlańców!

Kamila Mrozek
15.12.2018, 23:41

Filmik przedstawiający śpiewających budowlańców w Oslo został nagrany przez norweski związek zawodowy Solidaritet Ekte Fagforening. Komentarz zamieszczony przy nim trafnie oddaje to, jak pracodawcy powinni podchodzić do podobnych upodobań pracowników i ich kreatywnych prób zapewnienia sobie przyjaznej atmosfery w miejscu pracy: "Życzymy wszystkim tak dobrych humorów w pracy! Zgodnie z kodeksem pracy każdy ma prawo do pozytywnego środowiska pracy pod względem psychosocjalnym, czyli nie tylko zakaz: mobbingu i prześladowania ale także środowisko pracy powinno być miejscem, gdzie pracownicy dobrze się czuje pod względem psychosocjalnym"

"Tak się bawią chłopaki na budowie w centrum Oslo" - ten filmik cieszy się ogromną popularnością w sieci i ma już 1,1 mln wyświetleń oraz 7456 udostępnień. "Gdzie strumyk płynie z wolna", "Pszczółka Maja" i "Polska, biało-czerwoni" to tylko niektóre z repertuaru polskiej ekipy. Które wykonanie Wam się podobało?

Jak widać w repertuarze polskich budowlańców jest miejsce także na piętrowe śpiewy w chórze. Ciekawe, czy Michał Wiśniewski już słyszał tą oryginalną wersję swojego przeboju "A wszystko to, bo ciebie kocham"?

Dlaczego polscy budowlańcy tak chętnie śpiewają? Zapewne chcą sobie umilić czas w pracy, przypomnieć o polskich korzeniach, zintegrować się z kolegami. Bywa też, że chcą zaistnieć w sieci i zyskać popularność równą Sławomirowi i jego piosenkom w stylu rock polo...

Na budowie powinno być wesoło, ze względu na specyfikę tej ciężkiej pracy fizycznej i trudne warunki, w jakich niejednokrotnie trzeba ją wykonywać. Okazuje się, że nie tylko polscy budowlańcy znają tę prawdę i chętnie śpiewają w pracy.

Josh Arnett i Aaron Grey na co dzień pracują na budowie, ale uwielbiają śpiewać. Panowie założyli nawet duet o nazwie "The singing contractors" i udało im się już nawet nagrać płytę.

Czy polscy budowlańcy powinni pójść w ich ślady? Kupilibyście płytę z polskimi przebojami w wykonaniu wesołej ekipy budowlańców z Oslo? Może dzięki Polakom Norwedzy lepiej poznają polską muzykę rozrywkową i przekonają się, jak można pracować z zapałem? ;)