Policjanci nagrali teledysk "Dumny z bycia Psem". Chcą w ten sposób ocieplić swój wizerunek w społeczeństwie.

Policjanci nagrali teledysk "Dumny z bycia Psem". Chcą w ten sposób ocieplić swój wizerunek w społeczeństwie.

Od dawien dawna funkcjonariusze policji budzą w społeczeństwie mieszane uczucia. Dlatego też czterech polskich policjantów postanowiło zrealizować nietypowy projekt, który pokazywałby ich jako formację ludzi z zasadami i pasją. Policjanci stworzyli dość piosenkę "Dumny z bycia Psem". Teledysk do niej bardzo szybko zdobył popularność.

Kamila Mrozek
29.11.2019, 16:29

Teledysk polskich policjantów powstał w czasie wolnym od pracy. Możemy oglądać na nim ujęcia z policyjnych kamer, pokazujących niebieskie służby mundurowe podczas pracy. Posłuchajcie policyjnego rapu "Dumny z bycia Psem" i sami oceńcie, czy to prawdziwy hit.

Jeśli chcecie wiedzieć, jak doszło do powstania piosenki i teledysku "Dumny z bycia Psem", to zajrzycie na Facebooka asp. sztab. Piotra Chwatowskiego, prowadzącego profil "Psy Dają Głos".

Jestem policjantem, czyli JP. Psy dają głos, nie CHWDP. Chcę wam dać prawdę, dumny z bycia Psem, prosto z ulicy rap, bez żadnych ściem. Robimy porządek na polskich ulicach, zło czy dobro, cienka niebieska linia. Funkcjonariusze, crème de la crème. Psy dają głos, dumny z bycia Psem!!

Oto fragment piosenki, której autorami i wykonawcami tekstu są czynni policjanci: asp. sztab. Piotr Chwastowski (I zwrotka), asp. sztab. Wojciech Szerejko „Szary” – autor pierwszego, kultowego policyjnego utworu „Prewencja Olsztyn” (II zwrotka), sierż. sztab. Szymon Głuszek prowadzący profil „Nawet z narażeniem życia” (refreny) i Sierżant Bagieta – największy policyjny youtuber (III zwrotka).

"Dumny z bycia Psem" to klip w rytmie rap, który jest o policjantach i nakręcili go sami policjanci. Warto wiedzieć, że środki na jego wyprodukowanie uzbierano w serwisach społecznościowych.

© Facebook/Psy Dają Głos

Policjanci często ukazywani są jako wrogowie przeciętnych obywateli i kojarzeni ze skrótem HWDP. Tym bardziej może zaskakiwać fakt, że twórcom piosenki "Dumny bycia Psem" udało się zebrać aż 5000 zł na produkcję teledysku do niej.

© Facebook/Psy Dają Głos

"Wy mówicie na nas Psy, bo lubimy sobie węszyć. Tam, gdzie dzieje się coś złego, to jesteśmy zawsze pierwsi. Mundur, pistolet, gaz i kajdanki jesteśmy jak skalpel, co usuwa chore tkanki" - tak zaczyna się ten policyjny rap. Posłuchajcie i sami oceńcie efekty pracy nad piosenką oraz teledyskiem.

Autorzy i wykonawcy teledysku wyjaśniają, że ich głównym celem jest wspieranie tych, którzy doświadczyli tragedii związanej z utratą bliskiego – funkcjonariusza Policji.

To właśnie dla nich powołana jest Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach – mówi asp. sztab. Piotr Chwastowski. My nie czerpiemy z projektu żadnego dochodu. Wszystkie ewentualne dochody czy też darowizny przekazywane będą w całości dla Fundacji: Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach Konto PKO BP VI O/Warszawa nr 74 1020 1068 0000 1802 0059 9167 http://www.fundacjapolicja.pl/

Premiera teledysku miała miejsce 12 listopada br. Zaprezentowano go również publicznie podczas uroczystego spotkania z setką najlepszych policyjnych sportowców w 100-lecie powołania Polskiej Policji Państwowej. Autorzy i wykonawcy piosenki dostali za nią od kolegów owacje na stojąco.

W internecie można znaleźć wiele pozytywnych reakcji na projekt autorstwa 4 polskich policjantów.

Czyżby to był milowy krok w zmianie postrzegania polskich policjantów przez sporą część naszego społeczeństwa?

Słowa piosenki miejscami wydają się dość kontrowersyjne, ale warto docenić inicjatywę policjantów i mieć na uwadze szczytny cel, na jaki chcą przekazać dochody z tego projektu.

Teledysk obejrzał także Komendant Główny Policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk. Jego zdaniem policyjni raperzy wykonali kawał dobrej roboty :)

W mojej ocenie zrobiliście świetną robotę dla promocji naszej służby, trudów i tego, jak ona wygląda. W krótkiej formie pokazaliście szerokie spektrum naszej działalności, zagrożeń, które na co dzień występują w naszej służbie, ale też świetnie wypromowaliście Policję. Pokazaliście, jak jest ona ważna i potrzebna, by zapewniać jedną z podstawowych naszych potrzeb każdego z nas, czyli bezpieczeństwo. Pokazaliście też w piękny sposób, jak trudna jest to służba i odpowiedzialna. Otworzyliście oczy młodym ludziom, bo do nich ten gatunek muzyki jest adresowany. Przekonuje ich, że warto jest wstąpić w nasze szeregi, po to, by pełnić tą służbę tak potrzebną wszystkim Polakom. Bardzo jestem wdzięczny i z ogromnym szacunkiem odnoszę się do tego, co zrobiliście - powiedział szef Policji.

Jak Wam się podoba utwór, który obecnie ma aż 865 997 wyświetleń w internecie?

To prawdziwy policyjny hit, czy żenująca próba ratowania marnwizerunku polskich "psów"?