Policjant z Katowic oddał swoje buty bezdomnemu, który chodził w foliowych workach

Policjant z Katowic oddał swoje buty bezdomnemu, który chodził w foliowych workach

Kiedy zbliża się zimowa pora i temperatura spada nawet kilkanaście stopni poniżej zera, w bardzo trudnej sytuacji są osoby ubogie, często bezdomne. Warto wtedy rozejrzeć się wokół siebie i okazać im odrobinę empatii, udzielić nawet drobną formę pomocy. Słyszeliście już o wzruszającym geście pewnego policjanta z Katowic?

Kamila Mrozek
2.12.2019, 15:19

Funkcjonariusz policji podczas patrolu spostrzegł bezdomnego mężczyznę. Biedak zamiast trzewików często wzuwał na swe stopy paskudne, foliowe worki. Policjant nie wahając się, postanowił pomóc bezdomnemu. "Gest policjanta wykraczał poza klasyczną, urzędową pomoc" skomentowała sprawę komenda wojewódzka. A Wy co o tym myślicie?

Policjantem, który okazał niezwykłą pomoc bezdomnemu jest sierżant sztabowy Jarosław Zieliński z katowickiego oddziału prewencji.

Podobno funkcjonariusze katowickiej policji już wcześniej widzieli bezdomnego w foliowych workach na stopach, ale nim zdążyli zareagować, mężczyzna wszedł między kamienice i zniknął z pola widzenia.

Około południa tego samego bezdomnego ujrzał i rozpoznał w centrum Katowic sierżant sztabowy Jarosław Zieliński. Tym razem ów biedny człowiek zamiast foliowych worków miał na nogach mocno zniszczone letnie obuwie.

Policjant zagadnął bezdomnego, ten przyznał, że nie ma innego obuwia, ani ubrań odpowiednich na okres zimowy. Wtedy właśnie policjant Jarosław oddał nieznajomemu mężczyźnie swoje własne buty i skarpety.

Mundurowy podarował bezdomnemu własne zapasowe, służbowe buty oraz ciepłe skarpetki.

Zdaniem innych funkcjonariuszy:

Gest policjanta wykraczał poza klasyczną urzędową pomoc. Był wyrazem osobistego zaangażowania i odruchem serca. Warto pamiętać, że czasem "niewiele" dla jednych, dla drugich znaczy "wszystko".

Internauci mają mieszane odczucia nie tyle wobec samego gestu, co uwieczniania go za pomocą zdjęcia. Niektórzy sugerują, że to była jakaś "ustawka", że nie powinno się robić "wielkiego halo" wokół policjanta, którego obywatelskim obowiązkiem jest pomoc bliźniemu.

Poniżej zamieszczamy wybrane komentarze pod zdjęciem z tej policyjnej "akcji":

Bohater uwieczniony na zawsze 📸

Spokojnie ludzie, nie każdy policjant zabija xd a wy już wszystkich do jednego wora wkładacie 😂

Super gest, jeszcze mamy Policjantów w naszym kraju 👏😊

Rozumiem napisać ale robić zdjęcie. To chyba nie takt.

Fajnie że tak postąpił. Ale czy to zaraz musiało lecieć w wiadomościach kto to w ogóle nagrał trochę pod publikę ta pomoc Ale wolę oglądać dobre rzeczy w tv niż przemoc i zło.

Dobroć,ale uwiecznione na zdjęciu.

Skoro jest zdjęcie to, to jakaś ściema. To co, jak ja kupuję potrzebującym jedzenie albo daję pieniążki przemiłemu starszemu Panu z osiedla to mam robić zdjęcia sytuacji....Chcesz pomóc to pomóż..... Koniec kropka

Na nogach miał foliowe worki...a na zdjęciu normalne buty 🤣 Pierdolona manipulacja.

Czy tacy, jak sierżant Jarosław Zieliński przyczyniają się do poprawienia wizerunku polskiego policjanta w społeczeństwie?

Stawialibyście takiego policjanta za wzór Waszym dzieciom ?

A może też trudno Wam uwierzyć, że fotka pokazuje prawdziwą, niereżyserowaną pomoc dobrego policjanta z Katowic?