13-Letnia Polka Wygrała Eurowizję! Posłuchaj Zwycięskiej Piosenki w Wykonaniu Roksany Węgiel.

13-Letnia Polka Wygrała Eurowizję! Posłuchaj Zwycięskiej Piosenki w Wykonaniu Roksany Węgiel.

13-letnia Roksana Węgiel reprezentująca Polskę podczas dziecięcego konkursu piosenki Eurowizji w Mińsku pokonała 20 reprezentantów z innych krajów i piosenką "Anyone I Want to Be" bezapelacyjnie zwyciężyła! Pomimo młodego wieku dziewczynka ma już na koncie sporo sukcesów w branży muzycznej – między innymi zdobycie tytułu "The Voice Kids", którego polską edycję mogliśmy oglądać na początku tego roku.

Kamila Mrozek
26.11.2018, 23:39

Współautorami zwycięskiej piosenki, którą Roksana brawurowo zaśpiewała podczas finału tegorocznej Eurowizji, który odbył się 25 listopada br. są Maegan Cottone, Nathan Duvall, Cutfather, Peter Wallevik, Daniel Heløy Davidsen, Juliusz Kamil i Lanberry. Podczas występu na scenie towarzyszyły jej tancerki i chórzystki. Energetyczną choreografię dla Roksany przygotował Tomasz Barański, zaś występ reżyserował Konrad Smuga. O wyborze dziewczynki do 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci zdecydowała TVP. Przeżyjcie jej występ jeszcze raz i poznajcie postać charyzmatycznej Roxie nieco bliżej!

Choć bukmacherzy obstawiali Roksanę jako tegoroczną zwyciężczynię dziecięcej Eurowizji, sama nastolatka wydawała się ogromnie zaskoczona wygraną. "Chciałabym podziękować Polsce, całej Europie, moim tancerkom, rodzinie i Bogu. Dziękuję także Białorusi za organizację konkursu" - mówiła 13-latka po ogłoszeniu wyników.

Roksana Węgiel znana jako Roxie urodziła się 11 stycznia 2005 roku w Jaśle. Dziewczynka śpiewa od 8 roku życia i rozwija się jako uczennica Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie fortepianu.

© @roxie_wegiel/Instagram

Prywatnie Roxie jest bardzo żywiołową, sympatyczną nastolatką o wielu zainteresowaniach. Obecnie dziewczynka najwięcej czasu poświęca nauce śpiewu i grze na fortepianie, ale pasjonuje ją także gimnastyka artystyczna, judo i taniec towarzyski.

© @roxie_wegiel/Instagram

Na początku tego roku mogliśmy poznać piękny głos Roksany, która już od przesłuchań w ciemno zdobyła serca jurorów i publiczności programu "The Voice Kids".

Roxie udało się zachwycić samą Edytę Górniak swoim wykonaniem piosenki Beyonce pt. "Hello", przez co dołączyła do jej drużyny.

© @roxie_wegiel/Instagram

Edyta Górniak, zdobywczyni najlepszego dotąd dla Polski II miejsca w Konkursie Piosenki Eurowizji dla dorosłych umiejętnie kierowała swoją wrażliwą i zdolną podopieczną. Roksana Węgiel z piosenką "Żyj" zwyciężyła w finałowym odcinku programu i zdobyła tym samym kontrakt płytowy z Universal Music Polska.

Roksana należy do hip-hopowej grupy R-Revolution, lubi też jazdę na rowerze i pływanie, ale przyznaje, że wygrana w "The Voice Kids" dodała jej pewności siebie i uzmysłowiła, że profesjonalne występy wokalne to jej największe marzenie.

© @roxie_wegiel/Instagram

Po wygranej w telewizyjnym show Roksana nie osiadła na laurach i z dumą donosiła fanom o swoich kolejnych muzycznych osiągnięciach.

© @roxie_wegiel/Instagram

Znacie teledysk Roksany do pierwszego singla pt. "Obiecuję"? Trzeba przyznać, że młoda artystka nie tylko świetnie śpiewa, ale zmienia się w świadomą, pełną emocji, piękną młodą kobietę.

Rodzina Roksany a w szczególności jej tata są ogromnie dumni z jej osiągnięć, pracowitości, skromności.

© @roxie_wegiel/Instagram

We wrześniu br. TVP zdecydowała, że Roxie będzie reprezentowała Polskę podczas tegorocznej 16. już edycji Konkursu Piosenki Eurowizji dla dzieci. To był naprawdę świetny wybór!

© @roxie_wegiel/Instagram

Roksana przyznaje, że była trochę stremowana, ale stres działał na nią jak zwykle mobilizująco i w finale konkursu Eurowizji zaśpiewała wprost fenomenalnie. Roksana była pierwsza w głosowaniu widzów i otrzymała aż 136 punktów! Dzięki temu, ostatecznie młoda wokalistka z Polski uplasowała się na 1. miejscu.

© @roxie_wegiel/Instagram

Dziś Roksana wróciła już do Polski i chętnie opowiada o swoich przeżyciach związanych z konkursem podczas licznych wywiadów.

"Moja piosenka mówi, że najważniejsze są marzenia, które każdemu mogą pomoc osiągnąć wszystko" – mówiła po ogłoszeniu werdyktu Roksana Węgiel.

© @roxie_wegiel/Instagram

Z całego kraju i zagranicy spływają gratulacje dla Polski, która wygrała za sprawą Roxie tegoroczną Eurowizję. Dyplomaci i polscy korespondenci np. Marcin Wojciechowski chętnie chwalą się na swoich profilach społecznościowych, że Roksana Węgiel to już skarb narodu polskiego, najlepszy dziecięcy głos Europy.

© Marcin Wojciechowski (@maw75) / Twitter

Serdecznie gratulujemy młodej Polce i trzymamy kciuki za jej dalsze sukcesy na scenie muzycznej, a was zachęcamy do posłuchania jeszcze raz jej energetycznej, zwycięskiej piosenki.

Jak oceniacie występ Roksany Węgiel podczas tegorocznej Eurowizji w Mińsku?

Śledzicie jej muzyczne poczynania? Czy dziewczyna ma szanse osiągnąć sukces na miarę swojej mentorki z programu "The Voice Kids" Edyty Górniak?