Pamiętacie "polskiego hydraulika"? Zobaczcie jak dziś wygląda i czym się zajmuje!

Pamiętacie "polskiego hydraulika"? Zobaczcie jak dziś wygląda i czym się zajmuje!

Poznajecie tego przystojniaka ze zdjęcia? Tak, to właśnie "polski hydraulik", czyli 20-letni wówczas Piotr Paweł Adamski. Gdy 15 lat temu wziął udział w sesji zdjęciowej dla Polskiej Organizacji Turystycznej okrzyknięto go naszym "towarem eksportowym". Tajemniczo uśmiechnięty model miał zachęcać do odwiedzania Polski, w której to można spotkać niejednego umięśnionego fachowca wyglądającego tak atrakcyjnie jak Adamski.

Kim "polski hydraulik" jest dzisiaj? Jak potoczyła się jego kariera w branży modelingu? Zobaczcie, jak Piotr Paweł Adamski wygląda współcześnie i przekonajcie się, jak wygląda jego obecne życie jako 35-letniego, dojrzałego mężczyzny.

Kamila Mrozek
19.05.2019, 16:14

O polskim modelu pisały zagraniczne media, a kampania z jego udziałem mająca reklamować Polskę na świecie okazała się strzałem w dziesiątkę.

Długie włosy, zalotne spojrzenie, umięśnione ręce z kluczem francuskim i niedbale założone spodnie robocze - oto znaki rozpoznawcze "polskiego hydraulika". Adamski przyznaje, że w 2005 roku miał przed sobą perspektywę robienia kariery we Francji, ale nie chciał wyjeżdżać z naszego kraju.

© fakt.pl

"Je reste en Pologne, venez nombreux" ("Ja zostaję w Polsce, przyjeżdżajcie licznie" - tak brzmiało hasło reklamowe z udziałem Piotra Adamskiego. Jak model wspominał tamtą przygodę z pozowaniem dla Polskiej Organizacji Turystycznej?

© wyborcza.pl

"Za tamtą reklamę kilkanaście lat temu dostałem 400 złotych. Sukces był bardziej medialny niż finansowy. (...) Ale nie wyglądało to tak, że bardzo przełożyło się to na moje życie. Może gdbybym zdecydował się na wyjazd do Francji? Ale na tamte czasy nie chciałem wyjeżdżać" - wyznał niedawno Adamski.

© gwiazdy.wp.pl

Dzięki wcieleniu się w rolę "polskiego hydraulika" Adamski zaczął występować w kolejnych reklamach telewizyjnych i już w 2005 roku dostał zaproszenie do drugiej edycji "Tańca z gwiazdami".

© teleshow.wp.pl

"Polski hydraulik" tańczył z Blanką Winiarską, ale jego przygoda z programem zakończyła się bardzo szybko. Byli pierwszą parą, która odpadła z tej edycji tanecznego show.

© teleshow.wp.pl

Dziś Adamski ma już 35 lat i wygląda całkiem inaczej niż dawniej. Obciął włosy i zapuścił brodę. Prawda, że nadal to bardzo atrakcyjny mężczyzna?

Piotr Adamski od czasu do czasu bierze jeszcze udział w reklamach (na zdjęciu widać go na planie reklamy tabletek od bólu gardła), ale na co dzień pracuje w całkiem innej branży.

© wyborcza.pl

"Modeling to miał być etap przejściowy. Taki był plan" - mówi po latach "polski hydraulik".

© wyborcza.pl

"Zajmuję się finansami. Wcześniej było to pośrednictwo przy kredytach hipotecznych. W 2006 roku założyłem własną działalność. Szybko zobaczyłem, że mi się to podoba. Ja to naprawdę lubię. Nie jestem osobą nastawioną na tzw. fame" - zdradził P. Adamski.

© wyborcza.pl

"Modeling jest fajny, ale jest też ryzykowny. Cokolwiek się stanie, wypadek, złamana ręka, przewrócę się, rozetnę twarz, to w tym momencie nie mam nic". Poza tym Adamski wyznaje: "Chciałem być niezależny. (...) Nie chciałem ciągle słyszeć: O! Hydraulik".

© wyborcza.pl

Choć Adamski wystąpił w wielu reklamach np. środka udrożniającego rury, armatury łazienkowej, kosmetyków, wciąż kojarzony jest przede wszystkim z postacią "polskiego hydraulika".

© wyborcza.pl

Czy Adamski zrobił dobrze, że zajął się finansami? Pamiętacie reklamy z jego udziałem?

Jak oceniacie zmianę wizerunku "polskiego hydraulika"? Naszym zdaniem facet wygląda dziś o wiele lepiej niż 15 lat temu...