Turyści z całego świata przyjeżdżają, żeby dotknąć krocze pomnika Cristiano Ronaldo. Po kilku latach ten fragment błyszczy się jak złoto!

Turyści z całego świata przyjeżdżają, żeby dotknąć krocze pomnika Cristiano Ronaldo. Po kilku latach ten fragment błyszczy się jak złoto!

Pomnik z bronzu przedstawiający Cristiano Ronaldo został odsłonięty w 2014 w Funchal na Maderze. Po jego premierze mnóstwo ludzi specjalnie przybyło podziwiać dzieło, zbudowane na cześć Portugalczyka. Jednak turyści nie ograniczyli się tylko do oglądania, ponieważ z biegiem czasu pomnik zmienił kolor od dotykania go w dość drażliwym miejscu…

Mateusz Ochocki
8.01.2019, 21:38

Cristiano Ronaldo jest jednym z niewielu piłkarzy, mogących pochwalić się własnymi pomnikami. Niektóre są mniej lub bardzie udane, jednak rzeźba odsłonięta w 2014 roku na Maderze na pewno nie przeszła bez echa.

Przed odsłonięciem rzeźby niektórzy fani mogli oczekiwać, że to stopa gwiazdy będzie częścią ciała, która zostanie najmocniej zużyta od dotykana. Jednak z czasem okazało się, że to inna część ciała skradła całą uwagę publiczności…

Pomnik na cześć Cristiano Ronaldo został odsłonięty w 2014 roku.

Fani szybko zauważyli gigantyczne wybrzuszenie na spodenkach, kiedy pomnik został zaprezentowany po raz pierwszy. Od tamtego czasu przybyła masa turystów chętnych na zobaczenie 800 kilogramowej rzeźby.

Teraz rzeźba stała się lokalnym punktem do robienia selfie, podczas których fani piłkarza nawet nie kryją się z dotykaniem posągu w wiadomym miejscu.

Wraz z upływem czasu obszar pachwiny na pomniku Cristiano Ronaldo został wypolerowany na błysk. Wszystko dzięki regularnemu obmacywaniu go przez turystów, którzy nie potrafią trzymać rąk przy sobie.

Pomnik Cristiano Ronaldo zmienił barwę w najczęściej dotykanych miejscach.

W internecie można znaleźć mnóstwo zdjęć przedstawiających, jak ludzie dotykają drażliwego miejsca rzeźby, która została stworzona przez Ricardo Velozę - artystę pochodzącego z Madery.

Turyści nie mogą się powstrzymać od szydzenia z wybrzuszenia na kroczu piłkarza.

Pewien turysta, John Rodgers, jest fanem piłkarza. Podczas pozowania przy pomniku gwiazdy zauważył, że część spodenek jest dość mocno wytarta.

Chciałem tylko zrobić zdjęcie i wysłać je do rodziny. Ale tak szybko jak je zobaczyli, tak szybko zaczęli się śmiać. Nie mogli nie zauważyć widocznej wytartej okolicy pomiędzy nogami piłkarza.

Turystka pozuje przy rzeźbie Cristiano Ronaldo.

Turyści nie mogą się powstrzymać od szydzenia z wybrzuszenia w kroczu piłkarza.

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo ma 33 lata i od 2018 roku jest piłkarzem Juventusu Turyn. W 154 występach w reprezentacji Portugalii zdobył 85 goli i jest uznawany za jednego z najlepszych piłkarzy wszechczasów. W swojej karierze aż 5 razy sięgał po złotą piłkę.