Popularny program „Europa da się lubić” powraca! Jak zmienili się uczestnicy pierwszej edycji?

Popularny program „Europa da się lubić” powraca! Jak zmienili się uczestnicy pierwszej edycji?

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów programu, który gościł w ramówce TVP2 od 16 lutego 2003 do 21 czerwca 2008. Prowadzony był przez budzącą sympatię wśród widzów Monikę Richardson. Zabawni obcokrajowcy opowiadali o zwyczajach, jakie panują w ich krajach i przybliżali szczegóły ze swojego życia w ojczyźnie, jak również ze swoich początków funkcjonowania w Polsce.

Kinga Kwiecień
29.03.2019, 20:52

Program był polską wersją francuskiego talk-show „Union Libre” emitowanego w latach 1998–2002.

Z okazji 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, TVP zdecydowała, że przygotuje miły prezent dla swoich widzów.

Zdecydowano, że uwielbiany i wspominany z nostalgią program „Europa da się lubić” powróci na antenę. Wyemitowane zostaną trzy odcinki specjalne, które będzie można obejrzeć w sobotnim prime-time.

Premierę specjalnej edycji show zapowiedziano na 27 kwietnia 2019.

Producenci nie chcą zdradzać szczegółów. Nie wiadomo, czy schemat programu pozostanie taki sam.

Udało się ustalić, że prowadzącą będzie Monika Richardson, a właściwie teraz już Monika Zamachowska, ponieważ od czasów emisji „Europa da się lubić” zmieniła nazwisko.

Fakt, że prowadząca pozostanie ta sama, z pewnością ucieszy fanów. Jest idealna do tej roli i nie wyobrażamy sobie nikogo innego na jej miejscu. Na szczęście nie tylko my mamy takie zdanie, a osoba związana z telewizją publiczną wypowiedziała się na ten temat następująco:

Ona jest twarzą tego programu i każdy ją z nim kojarzy. W dodatku pracuje dla TVP, więc nie trzeba nikogo ściągać z konkurencji.

Pamiętacie wszystkich uczestników tego popularnego show?

Steffen Möller

© AKPA

Niemiec jest aktorem i kabareciarzem. Swoim sympatycznym wizerunkiem i niezwykłym poczuciem humoru, bardzo szybko zdobył sympatię widzów. Występował między innymi w kultowym polskim serialu „M jak miłość”, gdzie wcielał się w rolę Stefana.

© AKPA

Steffen pokochał nasz kraj i napisał książkę „Polska da się lubić”, która trafiła nie tylko do polskich księgarni. Została także wydana po niemiecku i można znaleźć ją pod tytułem „Viva Polonia”.

Jak wygląda teraz?

© www.steffen.pl

Conrado Moreno

© www.e-wloski.pl

Conrado pochodzi z Hiszpanii. Od najmłodszych lat interesuje się tańcem, już jako dziecko chodził do szkoły baletowej w Madrycie. Po przeprowadzce do Polski nie rezygnował ze swoich pasji, wziął nawet udział w 2 edycji „Tańca z gwiazdami” i w programie „Gwiazdy tańczą na lodzie”.

Hiszpan, do którego wzdychały Polki, aktualnie wygląda tak:

© www.vogulepoland.net

Kevin Aiston

© kapif.pl

Brytyjczyk urodził się w Londynie. Odkąd skończył cztery lata, wychowywał się w domu dziecka i nie miał łatwego życia. Do Polski przyjechał celem zwiedzenia naszego pięknego kraju, ale finalnie postanowił się tu zadomowić.

Należał do Ochotniczej Straży Pożarnej i większość z nas napewno kojarzy, że w programie chętnie pokazywał się w stroju strażaka.

Ta rola tak do niego przywarła, że został zaproszony do serialu „Na dobre i na złe”, by zagrać strażaka Sama!

Kevin wykonuje zawód kucharza i osiąga w tej dziedzinie niemałe sukcesy. Wydał też kilka książek kucharskich, więc możemy czerpać inspiracje z jego przepisów.

Paolo Cozza

Jest włoskim przedsiębiorcą w branży motoryzacyjnej. Paolo to wielki fan piłki nożnej! Wiernie kibicuje swojej ulubionej drużynie Interu Mediolan i oczywiście reprezentacji Włoch.

Brał udział w „Tańcu z gwiazdami”, ale odpadł już w drugim odcinku.

Interesuje się też tradycyjną włoską kuchnią i w 2007 roku napisał na ten temat książkę kucharską pt. „Włoska kuchnia na polskim stole”.

© kapif.pl

Bardzo zmienił się od czasów emisji programu „Europa da się lubić”?

Elisabeth Duda

Pochodzi z Francji. Studiowała aktorstwo w Łodzi i ukończyła ten kierunek jako pierwszy obcokrajowiec w historii szkoły!

Aktorstwo pochłonęło ją na dobre, a jej osobowość charakteryzująca się wyjątkowym temperamentem i charyzmą jest bardzo cenna w tej branży.

Obecnie mieszka we Francji, a wygląda tak:

Dmitrij Strelnikoff

© AKPA

Pochodzący z Rosji pisarz dwujęzyczny, biolog i dziennikarz. W swojej twórczości posługuje się zarówno swoim ojczystym językiem, jak i językiem polskim. Ma swój wkład w czasopisma o tematyce przyrodniczej i podróżniczej, dzięki czemu rozwija swoje zainteresowania.

Jak obecnie wygląda Rosjanin?

© www.strelnikoff.strona.pl

Theofilos Wafidis

Jest greckiego pochodzenia restauratorem i gastronomem. Często gościł w programach śniadaniowych takich jak: „Kawa czy herbata?” i „Pytanie na śniadanie”.

W 2009 roku założył firmę pod nazwą „The Greek Gourmet”, gdzie importuje  na polski rynek oryginalne greckie artykuły spożywcze, by móc promować kuchnię grecką wśród Polaków.

Theofilos dzisiaj wygląda tak:

Toni Hyyryläinen

Pochodzi z Finlandii, jego ojciec to Fin, natomiast matka jest Polką. Toni związał życie z krajem swojej matki. Współpracuje z prasą podróżniczą i bierze udział w targach turystycznych.

Mężczyzna o typowej fińskiej urodzie zachwycał wiele kobiet, a bank Nordea dwukrotnie współpracował z nim przy kampanii reklamowej, gdzie Fin odgrywał główną rolę.

© www.photoblog.pl / ladyvalo896

Którego z uczestników lubiliście najbardziej?