Dramat pielęgniarki! Podczas dyżuru przy chorych na COVID-19 spłonął jej dom. Trwa internetowa zbiórka

Dramat pielęgniarki! Podczas dyżuru przy chorych na COVID-19 spłonął jej dom. Trwa internetowa zbiórka

W sobotę 28 marca doszło do pożaru domu jednorodzinnego w Warszawie. W trakcie akcji ewakuowano dwie osoby, w tym jedną niepełnosprawną. Jak się okazało, poszkodowaną w pożarze była pani Dorota - pielęgniarka warszawskiego szpitala, do którego trafiają zarażeni COVID-19.

O zdarzeniu pani Dorota dowiedziała się od siostry, która wcześniej zobaczyła nagranie w sieci. Pielęgniarka była w tym czasie w pracy w szpitalu MSWiA - szpitalu wyznaczonym do opieki nad osobami, u których zdiagnozowano koronawirus.

Dom został częściowo zniszczony przez spalenie, a następnie zalanie w trakcie akcji gaśniczej. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

© Zrzutka.pl

Pani Dorota była w tym czasie w pracy, przy pacjentach szpitala MSWiA - szpitalu wyznaczonym do opieki nad chorymi z koronawirusem.

© Zrzutka.pl

- Miałam iść do namiotu, byłam w kombinezonie, w masce. Pierwsza myśl, żeby oni przeżyli, bo dom się odbuduje. Chodziło mi o męża i siostrę, bo wiedziałam, że syna z synową i wnusia nie ma w domu - powiedziała pani Dorota w rozmowie z Polsat News.

© Zrzutka.pl

Sytuacja była beznadziejna. Z pomocą na szczęście przyszli sąsiedzi - pan Paweł zorganizował zbiórkę wśród internautów.

© Zrzutka.pl

Autor zbiórki, pan Paweł - sąsiad, w ten oto sposób przedstawił sytuację:

Dorota nigdy nie odmawia pomocy. Doświadczyło jej wielu sąsiadów, których bliscy byli chorzy. Jej pomoc często wykracza poza opiekę pielęgniarską. Na szczęście nikt z domowników nie ucierpiał w pożarze. W domu był jej niepełnosprawny (po wylewie) mąż, ona sama też jest osobą schorowaną. Dorota chociaż filigranowa jest bardzo silna. Jednak tym razem może nie dać sobie rady. Pomóżmy. Nikt tak nie zasługuje na pomoc jak Ona.

Akcja strażaków trwała kilka godzin. Spłonął strych oraz 3/4 dachu jest do wymiany.

© Zrzutka.pl

"W czasie akcji gaśniczej zalane i zniszczone zostały wszystkie rzeczy znajdujące się w domu"

© Zrzutka.pl

Zbiórka prowadzona jest na serwisie Zrzutka.pl. Celem jest zebranie 100.000 zł. Do osiągnięcia kwoty brakuje już niewiele.

© Zrzutka.pl

Internauci są bardzo hojni - kwoty pojedynczych wpłat robią wrażenie!

© Zrzutka.pl

Zbiórka prowadzona jest na serwisie Zrzutka.pl.