Poznaj pierwsze dziecko Gerbera z zespołem Downa, które wystąpi w reklamach producenta żywności.

Poznaj pierwsze dziecko Gerbera z zespołem Downa, które wystąpi w reklamach producenta żywności.

Lucas Warren, półtoraroczne dziecko z zespołem Downa, został wybrany na bohatera reklam marki Gerber na najbliższy rok. W najbliższym czasie, zobaczymy go w materiałach reklamowych producenta.

Marek
9.02.2018, 11:05

Zakończyła się kolejna edycja konkursu na dziecko Gerbera. Przysłano ponad 140.000 zdjęć małych dzieci, spośród których wybierane jest jedno. Jak mówi rzeczniczka prasowa Gerber, Kristin Wooten: Każdego roku wybieramy dziecko, które pokaże bogatą tradycję w naszej firmie, tradycję wyjątkowego traktowania każdego dziecka. Lucas idealnie do tego pasuje.

Konkurs na bohaterów reklam organizowany jest od 2011 roku.

Lucas to pierwsze dziecko z zespołem Downa, które wygrało konkurs "Gerber Photo Search".

Wizerunek dziecka widnieje w logotypie od 1928 roku. Ta starsza kobieta to dziecko z rysunku, które większość doskonale kojarzy.

Najsłynniejszym "dzieckiem Gerbera" była Ann Cook, której wizerunek jest nadal najbardziej kojarzony z marką Gerber. Kobieta ma już ponad 90 lat, ale co roku robi sobie zdjęcie na wzór swojej niemowlęcej pozy. Pani Cook bierze także udział w wyborze kolejnych twarzy marki.

Rodzicie otrzymają 50.000 dolarów za roczne wykorzystanie wizerunku chłopca w działaniach marketingowych Gerbera.

Matka chłopca powiedziała, że ma nadzieję na zwrócenie uwagi na potrzeby osób specjalnej troski. Kampania taka, jak ta, pomoże edukować ludzi i zwiększać ich akceptację dla osób chorych.

Zobacz galerię z radosnym Lucasem!:)

Brawo dla producenta marki Gerber!