10 Prostych Czynności, Których Większość Ludzi Nie Potrafi

10 Prostych Czynności, Których Większość Ludzi Nie Potrafi

Nie ulega wątpliwości, że każdy człowiek jest wyjątkowy. Nieliczni potrafią jednak robić rzeczy, które potrafią wprawić w osłupienie. Są to czynności, o których nie pomyślelibyście, że są w ogóle możliwe do wykonania! Dla niektórych jest to jednak tak proste jak mrugnięcie okiem... Przekonajcie się, co niezwykłego potrafią zrobić ludzie!

Julia Konieczna
1.03.2019, 11:50

1. Ruszanie uszami

© Healthline

Psy, koty jak i większość innych zwierząt nie ma z tym problemu. Dla ludzi ruszanie uszami nie jest jednak takie łatwe! Nasze mięśnie ucha mają oddzielny ośrodek kontroli, który znajduje się w pniu mózgu. Jest on u nas o wiele mniej rozwinięty niż np. u kotów, stąd ta trudność!

Moglibyście zmierzyć się z tym mistrzem?

2. Uniezależnienie rąk od siebie

© https://www.youtube.com/watch?v=LlidOGrpOSw

Spróbujcie jedną ręką poklepać się po głowie, a drugą masować się po brzuchu. To nie takie proste, prawda?

3. Połaskotanie samego siebie

© BBC.com

Próbując zapewnić sobie tortury z uśmiechem na ustach, czyli łaskotki - nie będzie tak łatwo! Mózg będzie już na to przygotowany, więc nie ma mowy o efekcie zaskoczenia. A to właśnie dzięki zaskoczeniu, będziemy potrafili odczuwać gilgotanie... A czy Ty jesteś w stanie oszukać swój mózg?

4. Unoszenie jednej brwi

© jordantimes.com

Zapewne doskonale kojarzycie filmowe sceny, w których aktorzy unoszą jedną brew wskutek zdziwienia. Okazuje się jednak, że niewielkiej grupie ludzi przychodzi to naturalnie. Ale spokojnie, ten trik da się wyćwiczyć!

Zobaczcie jak robią to profesjonaliści!

5. Polizanie własnego łokcia

© https://www.youtube.com/watch?v=q8g_OqZimtk

Wielu z Was pewnie pamięta zabawy z dzieciństwa, które polegały na pokazywaniu swoich niezwykłych umiejętności. Ktoś umiał ruszać uszami, a ktoś potrafił polizać własny łokieć. Okazuje się, że jest to niezwykle rzadka umiejętność. Aż 90% ludzi tego nie potrafi!

6. Kichanie z otwartymi oczami

© regardpost.com

Mit z dzieciństwa głoszący, że jeśli nie zamknie się oczu podczas kichania, to wylecą one z orbit - został obalony przez naukowców. Mądrosć Matki Natury nie zna jednak granic, ponieważ ta korelacja ma swoje uzasadnienie! Zamykanie oczu podczas kichania jest po to, by nie dostawały się do nich bakterie z nosa.

7. Dotykanie językiem swojego nosa

© imagenesmi.com

Jest to bardzo rzadka zdolność, którą posiada zaledwie 10% populacji! Jest to jednak umiejętność możliwa do wytrenowania. W Internecie znajdują się nawet ćwiczenia pokazujące jak rozciągnąć swój język, by dotknięcie nim nosa stało się możliwe!

8. Zwijanie języka w rurkę

© the-great-work.org

Przez wiele lat twierdziło się, że jest to kwestia genów, jednak ostatnie badania wykazały, że z biegiem czasu, można się tego nauczyć.

9. Wyginanie kciuka

© Wykop

Niektórzy zostali obdarowani dodatkowym stawem w kciuku, który umożliwia im wygięcie go właśnie w tak nienaturalny dla większości sposób. Co ciekawe, nie jest to ani bolesne, ani ryzykowne!

10. Nieruchome stanie na jednej nodze z zamkniętymi oczami

© Flickr

Większość ludzi od razu się chwieje! Mówi się, że im dłużej człowiek potrafi ustać nieruchomo, tym w lepszej kondycji się znajduje. Sprawdźcie sami!

A czy Wy jesteście wśród tych nielicznych, którzy posiadają niedostępną dla większości umiejetność?