Poddała się serii 7 zabiegów, żeby zmodyfikować mięśnie łydek. Na każdy wydała ok. 6000 zł!

Poddała się serii 7 zabiegów, żeby zmodyfikować mięśnie łydek. Na każdy wydała ok. 6000 zł!

Pewna Australijka od lat marzyła, aby jej nogi były smukłe i zgrabne. Aby osiągnąć swój cel, przez pewien okres zaangażowała się w intensywne treningi na siłowni, jednak rezultat był odwrotny od zamierzonego. Zdaniem kobiety, w wyniku ćwiczeń mięśnie jej łydek stały się zbyt duże i zaczęły szpecić nogi. Zdesperowana postanowiła wydać mnóstwo pieniędzy, aby ponownie zmniejszyć swoje łydki!

Marek Rajman
20.12.2018, 01:32

Żyjemy w czasach kultu pięknego ciała. Wiele osób poświęca mnóstwo czasu i pieniędzy, aby osiągnąć wymarzony wygląd i sylwetkę. Ci, którzy czują się źle we własnym ciele i chcą to zmienić, stają przed wyborem dwóch dróg - ambitniejszej, wiodącej przez diety i ćwiczenia lub łatwiejszej, wykorzystującej medycynę estetyczną i chirurgię plastyczną. Kirsten z Sydney marzyła o szczupłych i smukłych nogach. Wybrała najpierw tę trudniejszą ścieżkę i z pomocą trenerów personalnych i specjalistycznych planów treningowych, próbowała osiągnąć pożądany efekt. Po pewnym czasie jednak zauważyła, że nogi wyglądają masywniej, niż wcześniej - zdaniem Kirsten winne były temu nadmiernie rozrośnięte od ćwiczeń mięśnie łydek. Kobieta była załamana rezultatem ćwiczeń i zdeterminowana, aby to zmienić. Z pomocą przyszły osiągnięcia medycyny estetycznej, a konkretniej zastrzyki z botoksu.

Zapewne taki efekt chciała osiągnąć Australijka, jednakże ćwiczenia ją zawiodły. Z pomocą przyszły zabiegi medycyny estetycznej.

Botoks powiększa usta, ale zmniejsza łydki?

Nieważne jak dużo i w jaki sposób ćwiczyłam, moje nogi nie stawały się szczuplejsze. Przeciwnie - ćwiczenia sprawiały, że nogi wyglądały na masywniejsze i większe.

Ćwiczenia sprawiły, że moje łydki były ciągle napięte i zmęczone, odczuwałam także ból w kolanach.

Żaliła się Kirsten. Oczywiście, ktoś zaznajomiony z tematami siłowni mógłby wskazać, że rozrost mięśni łydek jest naturalny podczas ćwiczeń, niezależnie czy są to treningi siłowe czy aerobowe. Łydki po prostu biorą udział w większości ruchów kończyn dolnych, nawet jeśli główny wysiłek wykonują inne mięśnie, to łydki także pracują. Ból łydek i kolan również można wytłumaczyć nieprawidłową techniką ćwiczeń. Kirsten jednak uznała, że jej łydki przez to wszystko wyglądają koszmarnie i zaczęła szukać innych rozwiązań, aby je wyszczuplić. Wybawieniem okazały się zabiegi z wykorzystaniem jadu kiełbasianego, czyli botulinotoksyny.

Okazuje się, że botoks jest na tyle uniwersalnym środkiem, że może służyć zarówno do powiększania np. ust oraz wygładzania zmarszczek, ale i wyszczuplania mięśni. Zastrzyk z botoksu powoduje rozluźnienie mięśnia, a przy długim stosowaniu doprowadza do jego atrofii.

Efekty zauważyłam już po pierwszym zabiegu, mięśnie się rozluźniły, a ból i napięcie zniknęły. Przez następne miesiące łydki znacząco się wysmukliły.

Kirsten wykonała łącznie siedem zabiegów w ciągu trzech lat. Każdy zabieg kosztował 1500 dolarów!

Tak prezentowały się nogi Kristen przed serią zabiegów. Czy Waszym zdaniem jej łydki były zbyt duże?

A to efekt serii zastrzyków z botoksu. Jak oceniacie rezultat zabiegów?

"Zabiłabym, żeby mieć jej wcześniejsze łydki"

Choć Kirsten, wydając sporą sumkę pieniędzy, osiągnęła swój wymarzony cel, cały proces oraz efekt końcowy spotkał się z niezrozumieniem internautów, a wręcz krytyką. Komentujący uznali to za przesadę, a nawet fanaberię.

Zabiłabym, żeby mieć jej wcześniejsze łydki. Co jej strzeliło do głowy?

Co za nonsens, wcześniej miała świetne nogi

Jeśli ma zamiar nosić wysokie obcasy, to będzie potrzebowała więcej botoksu.

Niedorzeczne!

Gdyby nie nosiła tak gigantycznych obcasów, to nie miałaby takich problemów. Podstawowa wiedza anatomiczna...

Może będę w mniejszości, ale bardziej podobały mi się jej nogi w nieco umięśnionej wersji.

Szczerze mówiąc, to nie widzę zbyt dużej różnicy. Wywaliła pieniądze w błoto.

A Wy co sądzicie o wysiłkach kobiety?