Przykre fakty, o których nie wiedziałeś śmiejąc się ze "szczura biorącego prysznic"

Przykre fakty, o których nie wiedziałeś śmiejąc się ze "szczura biorącego prysznic"

Przeglądając media społecznościowe w ciągu ostatnich kilku dni, mogłeś zauważyć krótkie video ze "szczurem", który wygląda jakby brał prysznic w sposób znany człowiekowi.

Marek
14.02.2018, 11:56

To zrozumiałe, że nagranie stało się bardzo popularne, bo jak często widzisz gryzonia stojącego na dwóch nogach, myjącego się niczym człowiek pod prysznicem?

Prawdopodobnie większość z internautów, obejrzało kilka sekund nagrania, zaśmiało się i przeszło do kolejnego śmiesznego filmu ze zwierzakami.

Obejrzyj popularne nagranie i dowiedz się tego, czego wcześniej nie zauważyłeś.

Obejrzyj filmik jeszcze raz, zapominając, że jest to wirusowo rozprzestrzeniający się materiał w mediach społecznościowych. Jeżeli coś wygląda nienaturalnie, prawdopodobnie w rzeczywistości tak jest.

"Szczury nie potrzebują mydła ani wody, żeby być czyste".

Elisa Allen, Dyrektor PETA (Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt), powiedziała: Szczury nie potrzebują mydła ani wody, żeby być czyste. Chociaż nie jest jasne, czy wideo zostało spreparowane, mamy nadzieję, że otworzy ono serca ludzi na te urocze i fascynujące zwierzęta, które śmieją się podczas łaskotania i celowo narażają się na niebezpieczeństwo, żeby uratować inne szczury.

Miliony szczurów - tak samo inteligentnych i zabawnych jak ta postać - cierpią w laboratoriach na całym świecie lub umierają powoli i boleśnie w okrutnych pułapkach, desperacko potrzebują naszego współczucia, dodała Elisa Allen.

Uważa się, że gryzoń nie jest szczurem lecz Pakarana Branickiego.

Gryzoń widoczny na nagraniu najprawdopodobniej nie jest szczurem tylko południowoamerykańskim gryzoniem. Wideo zostało zrobione w Peru.

"Nie ma po prostu żadnego innego gryzonia, który pasowałby do wszystkich tych funkcji..."

Dallas Krentzel, biolog ewolucyjny, który bada różnorodność gryzoni na Uniwersytecie Chicago, powiedział Newsweekowi :

Duża głowa, dwunożna postawa, elastyczne kończyny przednie, krótki i sztywny ogon oraz jednorodna sierść... te cechy charakterystyczne dla pakarany.

Nie ma po prostu żadnego innego gryzonia, który pasowałby do wszystkich tych funkcji, a fakt, że wideo zrobiono w Peru, gdzie żyją pakarany, po prostu zamyka sprawę.

To jest możliwe, że zwierzę może wykonywać ruchy podobne do myjącego się człowieka, ponieważ potrzebuje mobilności przednich kończyn do żerowania i przetwarzania żywności.

"Szczur nie zrobiłby tego, chyba że jest coś, czego naprawdę chce się pozbyć".

Tuomas Aivelo, badacz z Uniwersytetu w Helsinkach, powiedział, że "ruchy gryzonia są dość dziwne", a "szczur nie zrobiłby tego, chyba że jest coś, czego naprawdę chce się pozbyć".

Prawdopodobnie ktoś pokrył gryzonia mydłem i jest przez to podrażniony, stąd drapanie się po całym ciele, żeby się tego pozbyć. W przeciwieństwie do ludzkiego zachowania, on chce się tego możliwie szybko pozbyć, żeby być czystym. Badacz dodał także, że "Jest możliwe, że wywołuje to ból u gryzonia".

Było zabawnie, jest przykro.

Wiele osób w sieci zareagowało na fakt, że nie jest to radośnie myjący się szczur, a gryzoń panicznie próbujący pozbyć się mydła z ciała.

To pokazuje, że warto się chwilę zastanowić nad materiałem, który znajdujemy w sieci.