"Psy" i "Chłopaki nie płaczą" wracają! Będą kolejne części kultowych filmów

"Psy" i "Chłopaki nie płaczą" wracają! Będą kolejne części kultowych filmów

Jeśli nadal co jakiś czas odświeżasz sobie słynne sceny z „Psów” czy „Chłopaki nie płaczą”, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Jeden z aktorów grający w obu filmach wyjawił, że kultowe już dzieła doczekają się swoich kolejnych części. Zapowiada się obiecująco!

Mateusz Ochocki
27.01.2019, 23:04

W ostatnich latach mieliśmy do czynienia z odświeżeniem wielu kultowych serii filmów. Niektóre z nich okazały się godnym następcami słynnych pierwowzorów, natomiast inne były tylko odcinaniem kuponów od znanej marki.

Tym razem zapowiada się, że powyższy trend może spotkać kultowe dla wielu Polaków „Psy” i „Chłopaki nie płaczą”. Okazuje się, że istnieją plany wskrzeszenia popularnych hitów filmowych sprzed lat!

Zapowiada się, że kultowe "Chłopaki nie płaczą" wrócą z kolejną częścią

O zamierzeniach nakręcenia kolejnych części filmów poinformował Cezary Pazura – znany z roli Freda w „Chłopaki nie płaczą”. Jednym z polskich filmów, którego fani mieli okazje doczekać się odświeżenia, jest trzecia część znanego filmu „Kogel-Mogiel”, który wszedł do kin kilka dni temu. Teraz zanosi się na to, że szykuje się kolejny film znanej i lubianej przez wielu serii.

Być może znowu zobaczymy na ekranie aktorów znanych z pierwowzoru

Cezary Pazura uspokaja, że nowe części „Psów” i „Chłopaki nie płaczą” nie będą żerowaniem na popularności poprzednich części.

Brzmi trochę jak odcinanie kuponów, ale tak nie jest – twierdzi Pazura

Ponadto aktor dodaje, że kręcąc film po tych wszystkich latach, które minęły od jego premiery, należy pamiętać, by oprzeć go o współczesne realia filmowe. W rezultacie film musi dziać się tu i teraz. Wobec tego należy użyć takich narzędzi, jakie używane są przy innych aktualnie tworzonych produkcjach, a nie posługiwać się tymi sprzed 25 lat.

Wartym odnotowania jest też fakt, że o kontynuacji komedii "Chłopaki nie płaczą" wspominali wcześniej Michał Milowicz i Paweł Deląg.

Możliwe, że już niedługo zobaczymy kolejne zapadające w pamięć dialogi

Film „Chłopaki nie płaczą” został wyreżyserowany przez Olafa Lubaszenkę. Było to jedno z jego pierwszych dzieł w karierze reżysera. Film jest komedią z elementami filmu sensacyjnego. Jego premiera miała miejsce 25 lutego 2000 roku. Zagrali w nim tacy aktorzy, jak: Cezary Pazura, Michał Milowicz, Mirosław Zbrojewicz, Anna Mucha, Bohdan Łazuka, Paweł Deląg czy Mirosław Baka. Film jest uznawany za jeden z klasyków polskiej kinematografii, a dialogi z tego filmu, do dziś tkwią w pamięci wielu Polaków.

Bohdan Łazuka w roli Szefa, czyli scena z muzeum lotnictwa

Jarosław Psikutas bez "S".

Laska, czyli "Syn króla sedesów"

Kolejnym kultowym filmem czekającym na powrót są „Psy”, które miały swoją premierę w 1992 roku, a z kolei jego kontynuacja „Psy II: Ostatnia krew” ukazała się w 1994 roku. Ich reżyserem jest Władysław Pasikowski. W filmie zagrali Bogusław Linda, Marek Kondrat, Janusz Gajos, Cezary Pazura, Agnieszka Jaskółka czy Olaf Lubaszenko.

Pierwsza część opowiada o zmaganiach byłego funkcjonariusza SB, Franza Maurera, który rozpoczął pracę w policji. W drugiej części mamy okazję oglądać głównego bohatera, w roli członka gangu, zajmującej się handlem bronią.

Zobaczcie sceny, które przeszły do historii polskiej kinematografii:

Franz Maurer na komisji weryfikacyjnej

Najlepsze sceny z filmu "Psy"

Niestety, póki co nie znamy żadnych dokładniejszych szczegółów dotyczących filmów. Jak do tej pory nie została upubliczniona data premiery, ani nie wiemy też, jakich aktorów mielibyśmy okazję zobaczyć na ekranie. Pozostaje nam jedynie trzymać kciuki i oczekiwać kolejnych informacji na temat zapowiadanych produkcji.