Pszczoła na Instagramie robi furorę i kasę

Pszczoła na Instagramie robi furorę i kasę

Influencer to ktoś popularny w mediach społecznościowych, chętnie pokazujący tam fotki ze swojego życia i czerpiący zyski z internetowych reklam.

Kamila Mrozek
29.07.2019, 00:47

Nawet nie jesteście zwolennikami tego rodzaju twórców w sieci, koniecznie zapoznajcie się z treścią naszego artykułu. Będzie mogli poznać niezwykłą pszczelą influencerkę, która ma już ponad 100 tysięcy followersów i na swoim Instagramie zbiera pieniądze na bardzo szczytny cel!

Konto bee_nfluencer działa od kwietnia bieżącego roku i pojawiło się na Instagramie nieprzypadkowo. Statystyki alarmują: "we Francji każdego roku znika około 30% pszczelich rodzin".

"Nazywam się B. i chcę zostać sławną influencerką"- czytamy na dość zagadkowym profilu ze zdjęciem przedstawiającym pszczołę...

Pszczółka "B." chce wspierać swoją społeczność przychodami z reklam, przekazując je na rzecz organizacji charytatywnej Bee Fund, prowadzonej przez Foundation de France.

"Obserwujcie mój profil. Im więcej mam zwolenników, tym bardziej pomagam pszczołom!" - zachęca ta pszczela instagramerka.

Być może nie wszyscy traktują profil bee_nfluencer poważnie, ale warto zdać sobie sprawę, że jego twórca znalazł bardzo oryginalny sposób na to, by uwrażliwić internautów na los tych pożytecznych owadów, jakimi są pszczoły.

Choć profil bee_nfluencer wydaje się być czysto komercyjny, jego "właścicielka" zapewnia, że wszelkie wpływy z reklam przeznaczy na ratowanie pszczelich rodzin.Wymieranie pszczół to ogólnoświatowy problem, warto więc śledzić profil pszczoły "B." i wiedzieć, jak można jej pomagać...

Trzeba przyznać, że oglądanie fotek tej pszczelej instagramerki to prawdziwa przyjemność. Czy ta pszczółka w ciemnych okularkach na krzesełeczku nie wydaje Wam się urocza?

Bee_nfluencer zamieszcza na swoim profilu fotki pokazujące różne sytuacje z jej codziennego życia.

Na profilu pszczelej instagramerki oczywiście nie mogło zabraknąć wdzięcznego selfie ;)

Życie pszczółki "B." na niektórych Instagramowych fotkach wydaje się być wręcz sielankowe...Niestety, od jakiegoś czasu pszczołom wiedzie się coraz gorzej np. przez wykorzystywane w rolnictwie toksyczne pestycydy i zanikanie naturalnych siedlisk zapylaczy. Ale wiadomo, że Instagram i rzeczywistość zwykle się różnią...

Profil pszczoły instagramerki obecnie zawiera zdjęcia wyłącznie z pozytywnym przekazem, zapewne po to, by internauci poczuli większą sympatię do pszczelich rodzin i zrozumieli, że powinni zatroszczyć się o ich przyszłość.

Nawet jeśli nie przepadacie za śledzeniem celebrytów w mediach społecznościowych, zróbcie wyjątek i poznajcie bee_nfluencer.

Badania pokazują, że aż 94% społeczeństwa uważa, iż należy żyć w przyjaźni z pszczołami. Niestety świadomość i wiedza konsumentów na temat zagadnień związanych z ekologią jest wciąż bardzo niewielka. Być może akcja związana z pszczelą instagramerką pomoże to zmienić. Jej profil obserwuje już 109 tysięcy internautów!

Jeśli zainteresował Was profil tej sympatycznej pszczółki, zapoznajcie się ze stroną Foundation de France, na rzecz której będą przekazywane fundusze z reklam na bee_nfluencer.

© beefund.fondationdefrance.org

Oczywiście info o pierwszej pszczelej influencerce znajdziecie też na Twitterze. Im więcej osób się o tym dowie, tym więcej pszczelich rodzin uda nam się uratować.

Jak Wam się podoba profil pszczelej instagramerki "B."?

Czy założenie takiego konta na Instagramie to Waszym zdaniem dobry pomysł?

A może bardziej wspieracie innego rodzaju akcje na rzecz pomocy owadom miododajnym np. polski program pt. "Z Kujawskim pomagamy pszczołom"?