Sekrety Hunzów, Którzy Dożywają 120 Lat, Nie Wiedzą Co To Choroby, a Kobiety Rodzą Dzieci Nawet Jako 65-latki

Sekrety Hunzów, Którzy Dożywają 120 Lat, Nie Wiedzą Co To Choroby, a Kobiety Rodzą Dzieci Nawet Jako 65-latki

Są weseli oraz odporni na wszelakie choroby, a większość z nich żyje 120 lat. Podobno nie wiedzą, co to znaczy mieć raka, cukrzycę, otyłość, czy wysokie ciśnienie. Uczeni nazywają ich „najzdrowszymi i najdłużej żyjącymi ludźmi świata”.

Poznajcie niezwykłe plemię Hunza i przekonajcie się sami, jakie są ich sposoby na tak długie, zdrowe życie!

Kamila Mrozek
30.11.2019, 16:11

Hunza żyją w górach północnego Pakistanu, w jednym z bardziej niedostępnych i odosobnionych miejsc na świecie. Ich populacja liczy około 87 tysięcy osób, a wielu spośród nich dożywa nawet powyżej 120 lat. Podobno ich receptą na długowieczność jest proste, spokojne życie i odpowiednia dieta. Jak żyją ludzie Hunza z doliny nazywanej najpiękniejszą na świecie „oazą młodości”?

Ludzie od tysięcy lat poszukują tajemniczego środka zwanego „eliksirem długowieczności”. Naukowcy, zamiast wierzyć w bajki, zbadali zwyczaje i tryb życia himalajskiego plemienia Hunza. Czy możecie sobie wyobrazić, że ci ludzie wcale nie chorują i żyją nawet 145-160 lat?

Zwyczaje żywieniowe Hunzów zbadał dokładnie dr Jay M. Hoffman, który w 1968 r. opublikował książkę „Sekret najzdrowszych i najdłużej żyjących ludzi świata”. Wynika z niej jasno, że istnieje pewien sposób życia, bardzo zbliżony do ideału i można dzięki niemu wyglądać co najmniej dwa razy młodziej, niż wskazuje metryka.

© wolnemedia.net

Oczywiście duży wpływ na długowieczność Hunzów ma himalajski klimat i prowadzony przez nich zdrowy tryb życia. Ludzie z tego plemienia kochają kąpiele w lodowatej wodzie i dużo spacerują – od 15 do 20 kilometrów dziennie.

Przepiękna dolina Hunza w Pakistanie, gdzie żyje długowieczne plemię, od dawna owiana jest tajemniczymi legendami...

Podobno to maleńkie górskie państwo zostało założone przez żołnierzy z armii Aleksandra Wielkiego podczas kampanii indyjskiej.

Hunza wyglądają dużo młodziej, niż wskazuje na to ich metryka. Mówią, że ich sekretem jest odpowiednia dieta, towarzyski tryb życia i optymistyczne nastawienie do otoczenia.

Członkowie z plemienia Hunza dużo pracują na świeżym powietrzu, jedzą zaś tylko 2 razy dziennie – śniadanie i kolację.

Tam właśnie 40-letnie kobiety wyglądają jak młode dziewczyny, a 65-latki często zachodzą w ciążę i rodzą zdrowe dzieci.

Jednym z sekretów na długowieczność jest radość życia Hunzów. Ci mieszkańcy Himalajów zawsze są pogodni i uśmiechnięci, nawet gdy odczuwają głód, albo cierpią z zimna...

Hunzowie są bardzo wytrwali, nie lubią się kłócić i narzekać. Małżonkowie z tego plemienia wprost mówią, jaka jest ich recepta na udany związek: trzeba nie jadać mięsa, dużo pracować i ciągle być w ruchu. To sprawia, że można żyć nawet 120-150 lat.

Tak wyglądają dzieci z plemienia Hunza. Czy możecie sobie wyobrazić, że ich rodzice bardzo często są w podeszłym wieku, a mimo to cieszą się doskonałym zdrowiem?

Zdaniem lekarzy, zwłaszcza kobiety z doliny Hunza pokazują, jak dieta i styl życia wpływa na nasze samopoczucie i długowieczność.

Hunzowie są bardzo towarzyscy, kochają taniec, ale słyną przede wszystkim ze swej pracowitości.

Dla nich przebycie dystansu 100-200 kilometrów to niczym spacerek wokół domu.

Hunza z zapałem i radością wspinają się nawet na strome góry.

Jesteście ciekawi, co trzeba robić i co jeść, żeby być Hunza? Gdy posłuchacie nagrania, wszystko stanie się jasne.

W diecie Hunzów znajdują się spożywane w dużych ilościach pestki moreli.

Niektórzy twierdzą, że zawarta w nich spora ilość witaminy B17 (amigdaliny) ma działanie antynowotworowe.

Ludzie z plemienia Hunza spożywają dużo surowych warzyw i owoców, zbóż i roślin strączkowych. Rzadko natomiast jadają mięso, stronią też od sera, mleka i jaj.

Chętnie piją też herbatę z sokiem z suszonych moreli. Lekarze uważają, że przyczyną długowieczności Hunzów może być ich dieta i okresowe głodówki.

Wydaje się, że dzięki poznaniu tajemniczego plemienia Hunzów wiadomo już, co jeść i jak żyć, by w zdrowiu dotrwać do późnej starości.

Co sądzicie o ludziach Hunza?

Chcielibyście mieszkać tam, gdzie oni i wieść podobny im prosty, zdrowy tryb życia, z dala od cywilizacji?