Śnieg, mróz i... bikini, czyli festiwal BoogelWoogel! Od tych zdjęć robi się gorąco!

Śnieg, mróz i... bikini, czyli festiwal BoogelWoogel! Od tych zdjęć robi się gorąco!

Kiedy za oknem śnieg i minusowa temperatura, większość ludzi marzy tylko o wygodnym swetrze, grubych skarpetach lub ciepłym kocu. Okazuje się jednak, że istnieją ludzie, którzy zamiast swetra, czy kurtki, zakładają w zimie... skąpe bikini! Zobacz, gdzie ci szaleńcy się spotykają i przede wszystkim, po co to robią!

Daria Łaptosz
19.03.2019, 00:35

Festiwal BoogelWoogel - co to jest?

© Instagram/funsochi

Jest to coraz popularniejsza impreza narciarska w Rosji. Brzmi banalnie, ale diabeł tkwi w szczegółach, bowiem uczestnicy festiwalu spędzają czas na ośnieżonym stoku w samym bikini! Na samą myśl robi się lodowato! Nasuwa się więc pytanie - po co oni to robią? Dla zabawy, żeby uczcić koniec karnawału oraz kończący się już sezon zimowy. Jak się bawić, to z rozmachem! Festiwal odbywa się już od kilku lat, w marcu lub kwietniu, a tym razem trwał od 13-17 marca.

Takie rzeczy tylko w Rosji?

© instagram/sveeeta_s

Tak! Przynajmniej jak do tej pory nikt nie skopiował pomysłu Rosjan szukających ochłody. BoogelWoogel odbywa się w Soczi, a konkretnie w narciarskim ośrodku Roza Chutor. Został on wybudowany specjalnie na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi, w 2014 roku. Jak widać, po Igrzyskach nadal jest centrum zimowych wydarzeń, tylko, że już tych mniej prestiżowych.

Z takimi widokami gorąca atmosfera gwarantowana!

© Instagram/simonowaelena
© Instagram/lera_blonde

Panowie też z chęcią się rozbierają!

© Instagram/alexandro_romanenkov
© instagram/ifinogin

Rekord Guinnessa należy do nich!

© instagram/ays_rosa_khutor

Na festiwalu BoogelWoogel organizowanych jest wiele imprez, atrakcji i zawodów, ale jedno wydarzenie jest szczególne. To tradycyjna już próba bicia rekordu Guinnessa w... narciarskim zjeździe w bikini! Tysiące kobiet i mężczyzn wspólnie odmrażają sobie wszystkie członki zjeżdżając półnago na nartach lub snowboardzie. Oczywiście do żadnych odmrożeń nie dochodzi, bo nad uczestnikami czuwa lekarz. Co ciekawe, tym razem nie udało się pobić zeszłorocznego rekordu, czyli niemal 2 tys. zjeżdżających w bikini. Podczas tej edycji chętnych było jedynie niecałe 900 śmiałków, ale podobno to wina nadzwyczajnie srogich warunków pogodowych.

Niektórzy zamiast na bikini, stawiają na... poczucie humoru!

© Instagram/kuban24.tv
© Instagram/kuban24.tv

Pojechalibyście na festiwal BoogelWoogel?