"Spowiedź drive" - ksiądz z Wielkopolski uruchomił mobilny konfesjonał

"Spowiedź drive" - ksiądz z Wielkopolski uruchomił mobilny konfesjonał

Proboszcz parafii pw. Św. Marcelina w Rogalinie (Wielkopolska), zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa związanego z epidemią wirusa, rozpoczął testy spowiedzi w formule "drive thru".

Adam Pawłowski, ksiądz z Wielkopolski, zachęcił do spowiedzi w mobilnym konfesjonale. W podpoznańskim Rogalinie pojawił się w samochodzie z napisem "SPOWIEDŹ".

Dziś robiliśmy testy praktyczne mobilnego konfesjonału - "Spowiedź drive - Rogalin!"😁😉Zachowana bedzie odleglosc miedzy ksiedzem a penitentwm, oraz miedzy koljnymi samochodami. Będę filia akcji mobilny konfesjonał Ks.Rafala Jarosiewicza. Zacznę spowiadac po niedzieli, codziennie od poniedziałku do piątku od 10 - 11, 16 - 17, 19 - 20. Wszystkich chętnych już dziś zapraszam, będzie też opcja dla niezmotoryzowanych 😉Można też umówić się w innych godzinach 691860181😉Dziękuję za pomoc Małgosi i Arkowi z Akademii Miłości dla par. http://mobilnykonfesjonal.pl/

Ksiądz czeka na penitentów w samochodzie. Wszystko zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

© Adam Pawłowski / Facebook.com

Ksiądz od penitenta oddalony jest o około 2 metry. Z jednej strony zapewnia to bezpieczeństwo związane z zarażeniem. Z drugiej strony, umożliwia swobodną rozmowę.

© Adam Pawłowski / Facebook.com

Do spowiedzi mogą przystąpić także osoby, które nie przyjechały samochodem. Wystarczy, że staną w wyznaczonym miejscu.

© Adam Pawłowski / Facebook.com

Ksiądz Adam chętnie dzieli się swoimi zdjęciami w mediach społecznościowych.

"Nie mogłem się powstrzymać... Wczoraj odprawilem w pięknym ornacie Msze Świętą!😁"

Pomysł nie jest nowy. "Mobilny konfesjonał" na terenie Koszalina i okolic wprowadził już wcześniej ksiądz Rafał Jarosiewicz.

Na stronie internetowej "Mobilnego konfesjonału" przeczytać można zaproszenie księży do wprowadzenia takiego sposobu spowiedzi w innych parafiach.

Czcigodny Bracie Kapłanie!

Zwracam się do Ciebie z propozycją oraz z serdeczną prośbą.

Od 12 stycznia 2014 r. w Polsce oficjalnie funkcjonuje inicjatywa Mobilny konfesjonał. Obecnie zaangażowanych jest w nią kilku księży w Polsce. W moim sercu zrodziło się pragnienie, aby idea Mobilnego konfesjonału mogła być jeszcze bardziej wykorzystana w posłudze duszpasterskiej.

Prowadząc otwarte ewangelizacje na ulicach, przy centrach handlowych, na rynkach miast, czy też podczas koncertów, często brakowało zacisznego miejsca, w którym osoby proszące o spowiedź mogłyby skorzystać z tego sakramentu lub po prostu porozmawiać. Ustawienie auta – mobilnego konfesjonału - wpisuje się w stworzenie naturalnej przestrzeni do rozmowy oraz spowiedzi.

Dobry pomysł na trudne czasy?