Ta sprzątaczka myje okno na 19. piętrze! Zobacz inne "odważne" sprzątaczki w akcji

Ta sprzątaczka myje okno na 19. piętrze! Zobacz inne "odważne" sprzątaczki w akcji

Mycie okien to jedna z cięższych i raczej nielubianych prac porządkowych. Współczesne bloki, domy jednorodzinne i biurowce często mają duże przeszklenia, które łatwo pokrywają smugi, zacieki oraz tłusty brud. Jeśli nie macie czasu ani siły, żeby zabrać się umycie okien na własną rękę, z pomocą przyjdą Wam pracownicy firm sprzątających. Czy czyszczenie szyb może być ekstremalnym wyczynem? Spójrzcie na panią sprzątaczkę ze zdjęcia powyżej!

Kamila Mrozek
29.05.2019, 16:48

Mycie okien to zajęcie wymagające nie tylko dokładności, ale sprawności fizycznej i przede wszystkim umiejętności przewidywania, co się może zdarzyć, jeśli nie zadbamy o podstawowe zasady BHP. W Internecie można natrafić na coraz więcej ofert firm sprzątających, nawet na dużych wysokościach. Ale wciąż znajdują się śmiałkowie, którzy bez żadnych zabezpieczeń myją okna np. na 19. piętrze!

Utrzymanie w czystości okien budynków mieszkalnych to duże wyzwanie. Wyobrażacie sobie, by pucować szyby na 47. piętrze, jak ci faceci ze zdjęcia? My się nawet boimy patrzeć na takie ekstremalne porządki...

Jak widać ta pani bardzo skrupulatnie zabrała się za mycie okien zewnętrznych. Zdjęcie zrobiono w rosyjskim mieście Surgut. Kobieta stała na gzymsie i bez żadnego zabezpieczenia myła okna na... 19. piętrze. Niektórzy podziwiają jej brawurę, inni krytykują lekkomyślność...Ciekawe, czy jej pracodawca to widział?

Żeby zobaczyć kuriozalne fotki pań sprzątających nie trzeba jednak wcale jechać do Rosji. Pewien przypadkowy przechodzeń sfotografował kobietę, która... stojąc na krześle na zewnętrznym parapecie, myje okno kaliskiego ratusza.

© kalisz24.info.pl

Sprzątaczka, by nie spaść z wysokości, kurczowo trzymała się ramy okiennej. Prezydent Kalisza zawiadomiony o sprawie, zapewniał: "Nie chciałbym nawet tego komentować, zamierzam zażądać, aby nigdy więcej się to nie powtórzyło. Muszę wykonać takie działania, żeby nikt nie pracował w ten sposób, bo urąga to przepisom BHP"

© kalisz24.info.pl

Ekstremalne fotki przedstawiące kobiety myjące okna bez zabezpieczeń można znaleźć także w grupach społecznościowych np. mieszkańców Torunia. Tutaj widzimy starszą kobietę, która myje okna w wieżowcu na jednym z toruńskich osiedli - najprawdopodobniej na Rubinkowie.

© ddtorun.pl

Tego typu zdjęcia zawsze wywołują duże poruszenie, choć nie brakuje internautów, którzy ze zrozumieniem podchodzą do lekkomyślnych pań sprzątających: "Czasami tak jest z oknami, jak są brudne i nie ma się balkonu z tej strony. Kiedyś też tak robiłem, ale byłem młodszy i miałem siłę, i równowagę".

© ddtorun.pl

Czasem okna trzeba umyć naprawdę na ekstemalnych wysokościach. Tak wyglądają porządki na 34. piętrze wieżowca. Co poradzilibyście mężczyźnie, który podjął się tego mega niebezpiecznego zadania?

© jeja.pl

Naszym zdaniem nie warto ryzykować i w kwestii mycia okien na wysokościach zdać sie na fachowców z odpowiednim sprzętem, jak tutaj na zdjęciu z Wrocławia.

Tak wyglądają ekipy trudniące się alpinistycznym myciem okien. Pracownicy oddelegowani do tego zadania są najpierw odpowiednio przeszkoleni, pracują z zabezpieczeniami i mają środki czyszczące, które chronią szyby przed szybkim ponownym zabrudzeniem.

Jeśli jednak nie przemawiają do Was "sprzątacze" w kaskach, możecie sprawdzić, jak myje okna specjalnie zaprojektowany do tego celu robot.

Roboty myjące okna są podobno bardzo precyzyjne za sprawą kilku dostępnych trybów poruszania się po powierzchni okna. Może czas zainwestować w takie sprytne urządzenie, niż odpowiadać potem za uszczerbek na zdrowiu pań sprzątaczek, które myją okna na bakier z BHP?

Kto w Waszym domu, a kto w firmie myje okna?

Korzystaliście już może z usług ekip myjących okna na wysokościach?