Student odkrył, że w garażu BABCI stoją dwa zdezelowane samochody warte 2.000.000 zł!

Student odkrył, że w garażu BABCI stoją dwa zdezelowane samochody warte 2.000.000 zł!

Student z USA dokonał SZOKUJĄCEGO odkrycia. W garażu swojej babci odnalazł limitowane Lamborghini Countach, które jest jednym z 321 wyprodukowanych egzemplarzy. Jego wartość to około 350.000 funtów. Oprócz tego, w garażu znajdowało się Ferrari 308, które jest wyceniane na 80.000 funtów. Samochody były nieużywane od 20 lat!

Mateusz Ochocki
7.10.2018, 21:55

To jedno z najbardziej niesamowitych odkryć tego roku. Pewien student z USA <a href="https://www.reddit.com/r/carporn/comments/95t8zh/despite_the_dust_and_rust_grandmas_1981/">pochwalił się na Reddicie</a>, że odkrył dwa ikoniczne supersamochody z lat 80-tych w garażu swojej babci, które stały tam nietknięte od ponad 20 lat!

Znalezione wśród garażowego kurzu i bałaganu, Lamborghini Countach 1981, warte jest około 1,75 miliona złotych. Drugie znalezione auto, Ferrari 308, byłoby warte około 400 tysięcy złotych, gdyby doprowadzono je do stanu używalności.

Pokryte kurzem supersamochody od lat stoją w garażu babci.

Użytkownik Reddita udostępnił w internecie zdjęcia swojego okrycia.

Skąd pochodzą samochody? I dlaczego stały tak długo, aż popadły w ruinę?

Użytkownicy Reddita po zobaczeniu odkrycia stali się podejrzliwi. Zaczęli zadawać pytania: jak to się stało, że dwie kolekcjonerskie fury stały sobie nietknięte przez tyle lat w garażu?

Student z USA w łatwy sposób wyjaśnił wszelkie wątpliwości:

Mój dziadek kupił je w 1989 roku dla swojej firmy wynajmującej egzotyczne samochody, ale po wzroście cen ubezpieczenia, uniemożliwiających prowadzenie biznesu, zatrzymał samochody w garażu, zamiast je sprzedać. Nie pytajcie dlaczego, nie mam zielonego pojęcia.

Samochody zostały zakupione przez dziadka, który prowadził wypożyczalnie egzotycznych samochodów.

Kiedy koszt ubezpieczenia wzrósł, samochody zostały wyłączone z codziennego użytku.

Białe Lamborghini jest bardzo rzadkim modelem. Posiada 4,8-litrowy silnik V12 o mocy 385 koni. Auto posiada pięciobiegową skrzynie biegów i przyspiesza do 100km/h w 5,6 sekund i osiąga prędkość maksymalną 300km/h!

Z kolei Ferrari 308 posiada 2,9-litrowy silnik V8, który posiada 237 koni i pięciobiegową skrzynie biegów.

Zdjęcie przedstawiające stan wewnętrzny znalezionego Ferrari 308.

Białe Lamborghini jest warte około 350 tysięcy funtów.

Lamborginhi Countach zostało wyprodukowane jedynie w 321 egzemplarzach.

Samochody nie były konserwowane, więc popadły w ruinę. Użytkownik przyznał, że takie traktowanie samochodów rani jego duszę. Niemniej jednak, to co zobaczył wchodząc do garażu, było niesamowite i niespotykane.

Ponadto stwierdził, że jako biedny student nie zna się na samochodach, więc nie jest odpowiednią osobą, która może doprowadzić znalezione pojazdy do stanu używalności.

Ma jednak nadzieję, że ktoś w rodzinie je odziedziczy i przywróci do stanu dawnej chwały.

Niemal identyczny samochód mieliśmy okazję zobaczyć w filmie "Wilk z Wall Street".

Jaki jest morał z tej historii? Bądź miły dla dziadka i babci, bo nigdy nie wiadomo, co trzymają w garażu;)