Kontrowersyjny komentarz Świerzyńskiego o pożarach w Australii: "Nie trzeba gasić".

Kontrowersyjny komentarz Świerzyńskiego o pożarach w Australii: "Nie trzeba gasić".

W ostatnim czasie wiele słyszy się o strasznych pożarach w Australii, przez które zginęło już ponad 20 osób i mnóstwo zwierząt. Gwiazdy z wielu stron świata wyrażają swój smutek z powodu tej trudnej sytuacji, a wiele z nich apeluje o pomoc ludziom i zwierzętom z ogarniętego kataklizmem kraju.

Kamila Mrozek
8.01.2020, 09:09

Pożary australijskiego buszu poruszają też serca polskich celebrytów, niestety nie wszystkie komentarze wydają się być adekwatne wobec tej katastrofy. Lider zespołu Bayer Full w niecodzienny sposób odniósł się do pożarów w Australii. Jego słowa na Twitterze oburzyły rzesze internautów.

Miniony, 2019 rok był rekordowo upalny i suchy w Australii. Wysokie temperatury wyzwoliły pożary szalejące na południe od Sydney, a w połączeniu ze swoistym mikroklimatem tamtych okolic, dało to piorunująco groźne efekty - ogromne zagrożenie dla roślin, zwierząt i ludzi zamieszkujących tamte tereny.

Mieszkańcom Australii potrzebna jest pomoc i wsparcie duchowe, do czego nawołują osoby publiczne, także i z naszego kraju. Głos w sprawie zajęła między innymi Edyta Górniak, wyrażając swoje obawy o przyszłość tego kontynentu.

Roma Gąsiorowska wystosowała specjalny apel do polskiego premiera.

Anja Rubik przytoczyła szokujące dane i nawoływała do zmiany polityki rządów Australii i Polski.

Zofia Zborowska odwołała się do ludzkich sumień i systemu wartości.

Na Instagramie Matyldy Damięckiej możemy znaleźć bardzo wymowne grafiki jej autorstwa, odwołujące się do trudnej sytuacji w Australii.

Są też i takie gwiazdy, które postanowiły wziąć udział w akcji wirtualnej adopcji misiów koala.

© Facebook/Daria Zawiałow

Wśród nich są między innymi Daria Zawiałow, Tomasz Organek, czy Karolina Korwin-Piotrkowska.

© Facebook/Karolina Korwin-Piotrkowska

Szalejące w Australii pożary postanowił skomentować na swoim Twitterze również Sławomir Świerzyński. Muzyk znany ze swych kontrowersyjnych wypowiedzi, wydaje się bardzo spokojnie odnosić do katastrofy ekologicznej. Jego słowa oburzyły wielu internautów...

Aaaaa czyli u nas puszcza sama się wycięła ? 🤔🤔 ciekawe ... a co mówi lekarz ?

Twitterzanie kochani... więcej dystansu i tolerancji... Gość napisał... "Majteczki w kropeczki"... więc musi mieć nie tylko gust, ale i inne funkcje upośledzone...Niech se bazgrze, byle tylko ulic na czerwonym świetle nie przechodził...

Milcz Pan i wstydu oszczędź.

Tak samo jak Wisła sama się oczyści.

Zajmij się pan majteczkami w kropeczki.

Toś pan błysnął 😂

Jeżeli ten wpis,jest panu potrzebny do utrzymania popularności, to potrafię zrozumieć cynizm, w innym przypadku jest pan chyba jedynym człowiekiem na świecie, który potrafić kpić z tragedii Australii i jej obywateli i zwierząt, które płonęły żywcem.

Czy dramatyczne informacje z Australii nie poruszają lidera zespołu Bayer Full? Wśród niepochlebnych komentarzy znajduje się jeden krótko tłumaczący zachowanie muzyka, pod którym ów postanowił się osobiście podpisać.

© Twitter/Sławomir Świerzyński

Czy faktycznie komentarz Świerzyńskiego miał zabarwienie sarkastyczne?

Solidarność z ofiarami pożarów w Australii wyraża wiele znanych osób, naszym zdaniem najbardziej liczą się te wypowiedzi, w których wskazane są konkretne sposoby włączenia się do pomocy poszkodowanym.

Czy liderowi znanego zespołu disco polo nie pęka serca na wieść o śmierci i cierpieniach ludzi oraz zwierząt w Australii?

Jak zrozumieliście jego komentarz na Twitterze?

Może Świerzyński tylko niefortunnie sformułował swoją wypowiedź, a może w tym, co napisał jest trochę racji???